28 Mar, 2024, 23:17

Autor Wątek: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki  (Przeczytany 60015 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Solange

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Lis, 2007, 22:35 »
Pierwsze słysze o tych skorupkach jajka. Miazdzycie je na drobne kawałeczki i szylki to jedzą?

betty421

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Lis, 2007, 23:15 »
nie wiem jak szylki to jedzą bo nie podawałam, ale szczeniakom to się mieli, ja mieliłam w młynku do pieprzu :-)

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #52 dnia: 26 Lis, 2007, 15:52 »
miaam ten sam problem, karmilam Filipa mieszankami więc jak zmieniłam mu karmę na granulat to przez pierwsze dni w ogóle nie zaglądał do miseczki. Jestem radykalna, a właściwie, nie miałam wyboru - albo granulat, albo narastająca awitaminoza co dla młodego organizmu było bardzo nie wskazane. - tak więc, nieugięta byłam, nie dawałam smakołyków, ani nic innego. Przez pierwsze 2-3 tygodnie Filip jadł głodowe racje - po 4 pałeczki granulatu dziennie, tyle tylko żeby nie zdechnąć z głodu. Teraz wcina granulat aż mu się uszyska trzęsą i nie ma problemów - po prostu, to siła przyzwyczajenia. ;)
Poza tym mało który szyl wychowany na mieszankach z chęcią i zapałem będzie jadł granulat, a jeśli w miseczce ma mieszankę i granulat to jest prawie pewnym, że w pierwszej kolejności wybierze mieszankę ;)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline magaskas

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 88
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyl, Chin
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Lis, 2007, 17:04 »
Ja też zdecydowałam się na terapię szokową. Mój Szyl też nie chciał jeść nic poza meganem, kupowałam co chwilę coś nowego bo miałam nadzieję, że któraś z nich mu zasmakuje a on dalej strajkował. W końcu powiedziałam dość, stwierdziłam, że zagłodzić się przecież nie zagłodzi i jak nie będzie miał wyboru to zje. No i udało się :) Musiałam tylko poważnie porozmawiać z moją współlokatorką, żeby nie dawała mu "dla świętgo spokoju" jego smakołyków i na wszelki wypadek schowałam mieszankę z przysmakami. Mam tylko nadzieję, że gdy wróce do mieszkania to Szyl nadal będzie jadł to co powinnien. :)

Zatrzymać nieskończoność w garści i wieczność w chwili...

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #54 dnia: 26 Lis, 2007, 17:08 »
z meganem to już w ogóle :D cały megan jest jak jeden wielkii smakołyk dlatego jest tak chętnie jedzony... i dlatego taki dramat jest jak chce się przestawić szyla na coś innego :D

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline bronto

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • już nie wcale nie taki mały Che
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Lis, 2007, 20:12 »
No to może za waszym przykładem przygłodzę Che. Nie chcę żeby jadł Dadika, jak ma takie zdrowe Vitakraftowe kulki dla maluchów. Wcale ich nie chce jeść. Ani jednej.
« Ostatnia zmiana: 26 Lis, 2007, 21:29 wysłana przez Mysza »

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #56 dnia: 26 Lis, 2007, 21:30 »
Przecież dadik jest granulowany więc dlaczego nie chcesz aby go jadł ? Ja moje szylki żywię nim od 6 lat i wyglądają dobrze, żadna nie jest również otyła. Jeśli chodzi ci o to żeby twój szylek jadł karmę specjalnie dla maluchów, to muszę ci powiedzieć że moje maluszki nigdy takiej nie dostawały bo nawet nie wiedziałam że taka jest. Zawsze wcinały dadika od rodziców i były zdrowe.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline bronto

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • już nie wcale nie taki mały Che
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #57 dnia: 27 Lis, 2007, 16:20 »
Wydawało mi się, że ta karma Vitakraftu jest bardziej wartościowa. Dadika je  że aż mu się uszy trzęsą. Chcę żeby rósł zdrowo i żył długo i tyle.

Offline Yoko

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniek, Musli i Piorun <3
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #58 dnia: 29 Lis, 2007, 10:10 »
Szukałam na forum czegoś o wybrednych szylkach, może jestem ślepa ale nie znalazłam  :). Także wybaczcie jeżeli się powtórzy. Otóż Maniek jak zauważyłam od początku jest wybredny. Jednak wtedy jeszcze nie zwracałam na to uwagi. Ciągle jeżdzę do zoologa po nowe mieszanki, bo takie, owakie...mu nie smakują! łaskawie weźmie rodzynka. Ziółka je niechętnie, muszę mu podsuwać pod pyszczek, kolby też go zbytnio nie interesują. A może jest chory ? :( Ostatnio nawet nie chciał zająć się gryzakiem z jabłoni... Co to może oznaczać? Muszę go zmuszać do jedzenia?

/scaliłam*
« Ostatnia zmiana: 25 Mar, 2010, 23:59 wysłana przez dream* »

<u>"Lepiej żeby nienawidzili mnie taką,
jaką jestem, niż kochali kogoś,
kim nigdy nie będę."

była <b>Puszkaa.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #59 dnia: 29 Lis, 2007, 10:36 »
oznacza, że jest taki sam jak mój Filip.
Zupełnie jakbym widziała siebie kilka miesięcy temu. On, wybredek, z mieszanek wyjadał tylko słonecznik i rodzynki i inne mało wartościowe rzeczy, później miska była strącana z półki lub obsikiwana żeby pancia zasiliła ją w nową porcję do przebierania.
A ja kupowałam mu różne różniste mieszanki, zaczęłam od najpopularniejszej - megan, później był vitapol, później prestige, no.. czego to ja nie próbowałam a efekt zawsze taki sam jak u Ciebie.
Ale ja, karmiłam go tymi mieszankami bo gdzieś w sieci wyczytałam, że mieszanki są lepsze od granulatów więc tych 2gich w ogóle nie bralam pod uwagę. I pewnie bym dalej nie brała, ale przez pare miesięcy Filipek stopniowo łysial na tylnich łapkach co było procesem stopniowym a więc trudnym do zauważenia ;) któregoś dnia wzięłam go na kontrolę pierścienia i spostrzegłam się, że jego tylnie łapki są całkowicie łyse. Poszłam do weta, usłyszałam, że jest to łysienie symetryczne - a więc nie spowodowane stresem, grzybicą, pasożytami itp. postawił 3 diagnozy: samowystrzyganie, awitaminoza, zaburzenia hormonalne. Filip sie nie wystrzygał, wchodził co prawda w wiek wychodzenia jąder ale ten proces trwał jeszcze długo, długo później a futerko po zmianie karmy na granulowaną i podawaniu pyłku zaczęło odrastać. Przy okazji tej wizyty zapytałam się jak go żywić w takim razie, bo chciałam wybrać mu najlepszą karmę, tam usłyszałam % wartości - po skonfrontowaniu ich z mieszankami które podawałam Filipowi złapałam się za głowę! {nota bene w poradnikach napisałam jak wybierać karmę podstawową, właśnie w oparciu o te doświadczenia i rozmowę z weterynarz - wetka jest "mało-gryzoniowa" i wiedzę teoretyczną o szynszylach ma b. dużą, ale w praktyce to np jakichś poważniejszych zabiegów podejmuje się tylko na szczurach i myszach bo to jej specjalności}

musisz pamiętać, że mieszanka jest tylko wtedy pełnowartościowa gdy zjadany jest jej każdy lub prawie każdy składnik zaś z granulatem sprawa wygląda inaczej: bo w jednej jednostce żywieniowej a więc w jednej pałeczce granulatu masz wszystko - tyle a tyle włókna, tyle a tyle popiołu, tyle a tyle białka itp ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Lis, 2007, 10:40 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Yoko

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniek, Musli i Piorun <3
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #60 dnia: 29 Lis, 2007, 13:02 »
z tego co tu skumałam to mam mu dawać granulat ? ;D

<u>"Lepiej żeby nienawidzili mnie taką,
jaką jestem, niż kochali kogoś,
kim nigdy nie będę."

była <b>Puszkaa.

Offline domi_nique

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bianka, Beza, Bernard[*]
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #61 dnia: 01 Mar, 2008, 17:23 »
kupilam Bianke kilka dni temu. w sklepie zoologicznym dostawala glownie sianko i "jakas mieszanke od hodowcy". nie dowiedziawszy sie, co to byla za mieszanka, zaczelam podawac niewielkie ilosci xtra vitala. niestety szylka od tych paru dni nie rusza niczego, poza siankiem z ziolami (pokrzywa, rumianek i nagietek). daje jej tez jako smakolyk kilka ziarenek slonecznika w ciagu dnia. jak ja przekonac do karmy? probowalam tez z granulatem chinchila complete, ale nie chce jesc. powinnam przestac podawac sianko i czekac, az z braku innego jedzonka ruszy karme? czy moze czekac, az sama sie przewkona? dodam, ze bobki sa miekkie i rozmazuja sie :(

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #62 dnia: 01 Mar, 2008, 18:04 »
jak mój Maniek miał miękkie bobki od razu przestawałam podawać sianko, bo wet mi powiedział że sianko rozrzedza kupki. podałaś szyli węgiel?

chyba wszelkie smakołyki powinnaś odstawić póki kupki są miękkie, u mnie szyl miał 3 razy takie delikatne rozwolnienie, wtedy podawałam mu tylko wodę i granulat, do tego węgiel do schrupaniażadnego słonecznika, orzeszków czy rodzynek i kupki szybko wracały do normy

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline domi_nique

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bianka, Beza, Bernard[*]
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #63 dnia: 01 Mar, 2008, 18:10 »
tak, podalam wegiel, chociaz nie schrupala calego. myslalam, ze te miekkie bobki moga byc przez stres zwiazany ze zmiana otoczenia. zaraz odstawiam sianko, moze jak zglodnieje, skusi sie na granulat.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #64 dnia: 01 Mar, 2008, 18:28 »
Ja na twoim miejscu nie odstawiałabym jej tego siana ponieważ granulat który jej podałaś jest dla niej zupełnie nowym pożywieniem, a takie przestawienie dopiero może spotęgować biegunkę. Twoja szylka może mieć biegunkę ze stresu bo jest przecież w nowym otoczeniu. Na razie nie podawaj jej niczego innego prócz siana i granulatu. Doraźnie podaj węgielek i obserwuj. Jeśli jej nie przejdzie to poradź się weta co robić.

Przyznam się że co do biegunki to mam dylemat bo ostatnio sama z nią walczę u Pusi. Podawałam jej węgiel,korę dębową, smectę, post na samym granulacie i zero efektu. Zdecydowałam się pójść do weta i ten zalecił mi post właśnie na samym sianie. Pusia dostawała przez 2 dni zastrzyki i jakąś pastę do pysia ( wet stwierdził że to nieżyt przewodu pokarmowego ) a dobre efekty były już na drugi dzień. Dzisiaj pierwszy raz dostanie granulat i myślę ze będzie dobrze. Biedulka okropnie to przeżyła bo musiałam ją wstawić do drugiej klatki a widać było jak tęskni za resztą bandy i swoim hamaczkiem. Wczoraj jak ją wypuściłam na bieganko to weszła do dużej klatki i nie chciała z niej wyjść.  

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline sylw...a

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #65 dnia: 01 Mar, 2008, 20:33 »
Moim zdaniem jeżeli ciągle daje się szynszylą tylko karmę to się im znudzi najlepiej np.rano dawać im chleb i wieczorem karmę z jabłkiem ja tak mojemu daje 

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #66 dnia: 01 Mar, 2008, 23:14 »
Sylw...a masz jakąś dziwną metodę karmienia która może się źle skończyć. Przejżyj sobie dokładnie dział ŻYWIENIE. Moje szyki jedzą od kilku lat ten sam granulat i jakoś im się nie znudził.
« Ostatnia zmiana: 02 Mar, 2008, 18:02 wysłana przez Basia_W »

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #67 dnia: 01 Mar, 2008, 23:17 »
sylw...a chleb to nie jest dobre urozmaicenie diety szynszyla, tym bardziej jeśli podajesz go codziennie. Najlepiej wogóle z niego zrezygnuj, może fermentować a to jest bardzo szkodliwe dla zwierząt. Jabłko owszem ale też nie codziennie.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #68 dnia: 02 Mar, 2008, 16:19 »
karma podstawowa raczej szynszylom się nie nudzi.
to nie wybredne koty które po paru miesiącach stosowania jednej karmy nagle wypinają się na miskę.
szynszyle, z oich obserwacji, wręcz przeciwnie, wręcz bardzo przywiązują się do stosowanej karmy, często do tego stopnia, że raz przyzwyczajone do jednej za nic nie chcą zjeść innej, bądź przestawienie ich trwa długo i nie jest wcale łatwe.
One są pod tym względem raczej konserwatywne - jak już raz polubią to będą jadly chętnie już zawsze ;)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline szynszylka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gacuś
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #69 dnia: 03 Sie, 2008, 18:11 »
Witajcie po ogromniastej przerwie... Pewnie mnie nie znacie, bo załoga zmieniła się całkowicie. Udzielałam się na forum za czasów Milki :)

Ale do sedna
Gacuś ma około 12 lat, na razie cieszy się dobrym zdrowiem. Mam jeden problem. Od zawsze jadł karmę Vitapol + vitakraft pellets i niestety nie miał ochoty na nic innego. Od tygodnia nie chce jeść również i tych karm. Wcina sianko, suszone warzywa, gałązki jabłoni lub brzozy, ale karmy tylko skubnie.

Kupiłam dla niego karmę Prestige Chinchila complete (taki szary kartonik) - sam granulat i Chinchila Nature (taki zielony worek) - mieszanka. To także podziubie i zostawi. Co robić? Przecież nie może zyć na samym sianku i suszonej marchewce.

Wziąć go na wstrzymanie i podać tylko nową karmę + sianko? i nie dać sie jego proszącemu spojrzeniu i tym słodkim łapeczkom?

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #70 dnia: 03 Sie, 2008, 21:44 »
12 lat to piękny wiek jak na szynszyle :) może ktoś z forum ma szylkę w podobnym wieku i Ci doradzi jaka karma pasuje dojrzałym szylkom? jak nie to albo weź na przetrzymanie z obecną karmą, albo popatrz na inne karmy, może ktoś z forum wyśle ci jakieś próbki i któraś z karm zasmakuje twojemu Gacusiowi :)

u mnie jak szyle mają gorsze dni z jedzeniem to podaję granulat prosto z ręki, wtedy chętniej wcinają :)

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline szynszylka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gacuś
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #71 dnia: 03 Sie, 2008, 21:56 »
Asiu, próbowałam już różnych karm.

Wydawało mi się, że te co kupiłam będą najlepszej jakości, co wcale nie znaczy że najsmaczniejsze. Może po prostu mieszać kilka i coś tam Gaculek zje ? Tyle ile potrzebuje jego organizm... może ta karma dla starszych szylek?

Boję sie wziąć go na wstrzymanie, ma swój wiek i nie chcę go głodzić, bo to może źle sie skończyć.
Chłopak jakoś od miesiąca ma mniejszy apetyt ale myślę, że to wina upału. 

p.s. nie dopuszczam w ogóle do myśli, że jest chory  :icon_frown: Bo tego bym nie zniosła.
« Ostatnia zmiana: 03 Sie, 2008, 21:58 wysłana przez szynszylka »

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #72 dnia: 03 Sie, 2008, 22:03 »
a może vitakraft adult? moje mają po 3 lata, na opakowaniu pisze od 5 lat, ale jedzą az im sie uszka trzęsą. Polecam takze versele-laga Chinchila complet.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline szynszylka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gacuś
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #73 dnia: 03 Sie, 2008, 22:06 »
Spróbuję tego adult.
versele-laga Chinchila complet - Tą kupiłam , nie zjadł nawet kawałeczka :(


Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: wybredny szynszyl, nie je karmy, wybiera składniki
« Odpowiedź #74 dnia: 04 Sie, 2008, 09:57 »
Moje szylki też na początku kiedy dostają jakąś nową karmę to kręcą noskami, ale zawsze biorę je na przetrzymanie i to skutkuje. Kiedy kupiłam pierwszy raz vitakraft adult to wcale im się nie spodobał, natomiast po jakimś czasie zaczęły za nim przepadać. Miesiąc temu zamówiłam w sklepie internetowym 6 kg nowej karmy z versele laga i niestety z początku prawie wszystkie składniki po jednym gryzie lądowały za michą. Myślałam że tyle kasy wyrzuciłam  w błoto ale postanowiłam wziąć je na przetrzymanie, nie dostały nowej działki dopóki wszystko nie zniknnęło z miseczki i chcąc nie chcąc musiały jeść. Teraz jest już o wiele lepiej choć jakaś część jeszcze ląduje za michą  :D.

Szynszylko jeśli chodzi o twojego szylka to ja bym się przeszła do weta i sprawdziła ząbki, może je tylko sianko bo nie jest takie twarde jak granulat ? Sprawdziłabym także jego wagę czy nie chudnie.
« Ostatnia zmiana: 04 Sie, 2008, 10:02 wysłana przez Basia_W »

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

 

chory "kichający" szynszyl

Zaczęty przez gobblerekDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4208
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2012, 15:58
wysłana przez gobblerek
Szynszyl "po przejściach" - jak żywić?

Zaczęty przez JarekDział Żywienie

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 46321
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2010, 17:22
wysłana przez Koffi
Konkurs manualny - "Szynszyl uwieczniony w mydle"

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Konkursy

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 34949
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2010, 20:47
wysłana przez Basia_W
Wyniki głosowania na prace konkursowe "Mój przyjaciel szynszyl"!

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Konkursy

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 11076
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2007, 22:23
wysłana przez Mysza <")))/
Wyniki głosowania + NAGRODY - konkurs plastyczny "Mój Przyjaciel Szynszyl"

Zaczęty przez AndreasDział Konkursy

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3299
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2007, 13:23
wysłana przez Andreas
SimplePortal