o szynszylach > Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Podłoże do klatki/kuwety - różne rodzaje - opinie

(1/3) > >>

Mysza <")))/:
Słuchajcie, chyba nie mamy wątku o podłożach dla naszych podopiecznych, a wiem także z własnego doświadczenia, że cenne rady przydałyby się forumowym alergikom w doborze podłoża do klatek. Jest na forum kilka osób zainteresowanych podłożami, zwłaszcza papierowymi. Liczymy na bezstronne opinie (nie reklamy, ale takie od serca), od osób, które używały już jakiegoś produktu.

Wpisujcie rodzaje, firmy, załączajcie linki fotek. Podajcie plusy i minusy, wszystko co może okazać się pomocne dla kupującego.

Wzór wpisów:

Podłoże - nazwa:
opis producenta:
cena (nieobowiązkowo):
chłonność:
czas zużycia/wymiany:
bezzapachowy/zapach:
na plus/na minus:
moja opinia:

Natomiast do burzy mózgów w temacie podłoży do klatek zapraszamy do wątku >>TUTAJ<<

Mysza <")))/:
Podłoże - nazwa: Certech - Pinio żwirek drewniany
opis producenta:Super Pinio jest uniwersalnym granulatem stosowanym jako ściółka dla zwierząt domowych takich jak: koty, chomiki, świnki morskie, króliki, szynszyle oraz ptaki. Ma on kształt wałeczków o średnicy 6 mm i długości od 6 do 12 mm.

Jest to produkt naturalny powstały z mikrowłókien drewna sosnowego i świerkowego bez dodatków chemicznych. Posiada bardzo wysoką wchłanialność oraz doskonale wiąże zapachy, jest przyjazny dla środowiska i zwierząt, można go z łatwością usunąć drogą sanitarną ponieważ jest w 100% biologicznie odbudowywalny. Granulat ten poprzez swoje właściwości stwarza naturalne i przyjazne środowisko dla naszego pupila, a nam pozwala w prosty i wygodny sposób utrzymać czystość i higienę w każdej kuwecie i klatce.

chłonność: uważam, że bardzo chłonny i wydajny, ładnie zatrzymuje zapach moczu
czas zużycia/wymiany: sprzątanie raz na tydzień w klatce, 2x na tydzień w małej kuwetce 24x28cm (ale supie tam kilka garści).
bezzapachowy/zapach: bezzapachowy, niedrażniący, nie ma kwaśnego zapachu (kleju/octu ?!) w przeciwieństwie do żwirków "no-name" konkurencji
na plus/na minus: na minus, jednak pylący, uciążliwy dla alergików
moja opinia: Polecam osobom nie mającym uczulenia na pyły.

           

Mysza <")))/:
Podłoże - nazwa: Pigwa drzewna
opis producenta: W wyniku badań oraz prób i konsultacji z hodowcami kotów powstał uniwersalny, czysty ekologicznie produkt w postaci granulatu, charakteryzujący się bardzo wysoką wsiąkliwością i przyjaznym zapachem drewna. Doskonały do utrzymania prawidłowej higieny kotów, królików, gryzoni, ptaków. Świadczy o tym zadowolenie powiększającej się stale liczby klientów sięgających po produkty z serii "PIGWA".

chłonność: kiepska, czuć zarówno moczem jak i wzmaga się octowy-kwaśny zapach
czas zużycia/wymiany: bardzo szybko się rozpada w pył, mało wydajny, paruje
bezzapachowy/zapach: niby bezzapachowy, jednak po otwarciu worka w całym pokoju czuć octowy kwaśny zapach
na plus/na minus: na minus-bardzo mocno pylący brązowobrudnym pyłem
moja opinia: nie polecam, a zwłaszcza odradzam alergikom i osobom wrażliwym na mocne zapachy  [niepolecam]

Rukola:
Podłoże - nazwa: TierWohl Classic
opis producenta: TierWohl Classic to wysokowartościowa ściołka do końskich boksów przeznaczona dla koni turniejowych oraz dla koni nie biorących udziału w turniejach. Podściółka idealnie nadaje się także jako podłoże dla gryzoni. TierWohl Classic to trociny z miękkiego drewna, które bardzo dobrze chłoną wodę, są miękkie i chronią stawy zwierząt.
TierWohl Classic nie kurzy się i jest sterylny, co jest bardzo ważną cechą dla zwierząt.
TierWohl Classic jest wysoce wydajny w stosunku do innych ściółek oraz nadaje się w 100% do kompostowania. To czyni go bardzo atrakcyjnym produktem dla właścicieli i hodowców koni i gryzoni. Ściółka jest dostarczana w formie prasowanych beleczek.

Wszystkie zalety TierWohl Classic:

Duża chłonność
Nie kurzy
Wydajny - pozawala zaoszczędzić
Miękki - chroni stawy zwierząt
100% naturalny
cena: ok. 80zł za 20kg (400l)
chłonność: standardowa
czas zużycia/wymiany: około tygodnia
bezzapachowy/zapach: niezbyt intensywny zapach drewna
na plus/na minus: na plus: ogromne opakowanie - 20kg (400l), wystarcza naprawdę na baaardzo długo, miękkie, niepylące
na minus: mimo, że trociny są mocno zbite przez co objętość opakowania jest maksymalnie zmniejszona to jednak jest ono dość duże i trzeba mieć miejsce żeby je przechowywać, trociny są drobne i po wymianie ściółki roznoszą się po domu
podsumowując: na plus
moja opinia: polecam osobom, które nie mają w mieszkaniu dywanów

Rukola:
Podłoże - nazwa: Pinio Trociny Classic
opis producenta:To całkowicie naturalne, higieniczne podłoże w postaci sprasowanych, drewnianych wiórek. Dedykowane małym i dużym zwierzętom domowym. Suche, miękkie, pozbawione pyłu wiórki dobrze absorbują wilgoć, są higieniczne i biologicznie czyste. Dzięki swoim właściwościom to wyjątkowe podłoże jest szczególnie przyjazne dla zwierząt i otoczenia. Wykorzystane podłoże można kompostować, lub też wykorzystywać jako dodatek do ziemi przy uprawie roślin ozdobnych kwasolubnych.

Zalety produktu:

• To całkowicie naturalne podłoże.
• Jest niezwykle chłonne i nie pylące.
• Podłoże ulega biodegradacji.
cena: 15zł/60l
chłonność: standardowa
czas zużycia/wymiany: około tygodnia
bezzapachowy/zapach: niezbyt intensywny zapach drewna
na plus/na minus: zdecydowanie na plus, duże wiórki, bardzo miękkie, zero pyłu
moja opinia: polecam każdemu, to najlepsze trociny jakie miałam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej