29 Mar, 2024, 00:04

Autor Wątek: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g  (Przeczytany 95052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Mar, 2016, 23:43 »
Nie ma i dzięki Bogu:) chciałam uniknąć sytuacji w której znów mój produkt dostępny byłby tylko w sklepie firmowym. Mam nadzieje, ze jak produkt będzie się sprzedawał to będzie produkowany :) a to w sumie zależy głównie od nas - klientów :) dlatego mam nadzieję, że gryziółka znajdą aprobatę szynszylowych podniebień :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Rukola

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Uzbierane migdały: 12
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Mar, 2016, 06:53 »
Aprobatę mojego szynszyla znalazly, zjadł prawie wszystko, może do wieczora zje też tą resztkę która mu została. W gryziółkach jest dużo malwy i nagietka, pewnie stąd taki intensywny słodki zapach, więc szynszyle będą to lubiły. Z kolei patrząc na to co się działo ze skarbcem, nie przeszkadzało że był dostępny tylko np. o 6 rano dla dwóch pierwszych osób, i tak ludzie kupowali i jeszcze się cieszyli ;) myślę że nie ma opcji żeby ta mieszanka się nie sprzedawała.

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Mar, 2016, 14:44 »
Do mnie paczuszka też dotarła, ziółka calutkie, wieczorkiem będziemy testować.

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Mar, 2016, 15:00 »
My też mamy Gryziółka! Pierwsze co rzuca się w oczy to kwiaty. Ich liczebność, duże kawałki i kolor, chyba każda szyla to kocha. Są duże zioła, znajdziemy też łodygi i gałązki, które pomagają ścierać ząbki. Dzięki ich małemu rozmiarowi bez problemu mieszczą się w misce i nasze puchatości mają do nich stały dostęp. :)
Wczoraj na wieczór chłopcy dostali miseczkę pełną Gryziółek i pierwsze co, to dorwali się do hibiskusa (wielkieeego!), posiedziałam z nimi, poobserwowałam, kiedy wyszłam to najwięcej im zostało łodyżek. Rano zniknęły, mieszanka została w pełni spałaszowana. Dzisiaj mieli małą sesję zdjęciową, dla efektu wizualnego starałam się dorzucać regularnie do miski mieszankę, ale tak polowałam na chłopaków, że nie zauważyłam deficytu na zdjęciach. Jak widzicie apetyt mają niezły. ;D
Naprawdę polecam, tutaj niczego nie brakuje, stwórczyni się postarała. Jest różnorodność, odpowiednie zbilansowanie, super właściwości - po prostu mieszanka zrobiona przez specjalistkę. Dziękujemy ślicznie!







« Ostatnia zmiana: 22 Mar, 2016, 15:26 wysłana przez Dosiek »

Offline czarna27bluesky

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Mar, 2016, 15:12 »
Kilka pytań:  [bigsmile] Co trzeba zrobić by dostać taka próbke Gryziółka? I drugie: czy nie dało by się produkowac opakowania 1kg? :D I 3 pytanie...Jaka cena będzie tych ziółek? :)  :P [taniec]

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Mar, 2016, 16:21 »
Kilka pytań:  [bigsmile] Co trzeba zrobić by dostać taka próbke Gryziółka?


próbki dostawały osoby które pomogły mi wybrać gramaturę opakowania nowej mieszanki :)

Cytuj
I drugie: czy nie dało by się produkowac opakowania 1kg? :D

wybraliśmy już wspólnie na forum gramaturę opakowania, nie da się niestety wszystkim dogodzić więc wybraliśmy średnią głosów :) więcej tu: http://szynszyle.info/forum/index.php/topic,21154.0.html

Cytuj
I 3 pytanie...Jaka cena będzie tych ziółek? :)  :P [taniec]

pewnie ok 30zl
« Ostatnia zmiana: 22 Mar, 2016, 16:27 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline czarna27bluesky

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Mar, 2016, 17:00 »
 [good] Dziękuję za odpowiedź :)

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Mar, 2016, 18:17 »
Pierwsza relacja na szybko.
Zapach i szelest błyskawicznie wyciągnął śpioszka.
Czyli OK.
Poskubały powyciągały ,pogrzebały.
Nie były zachwycone tym, że zabieram.
C.d. nastąpi wieczorkiem z miseczki .

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

Offline Moniawka

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Mar, 2016, 21:24 »
Super mieszanka :) przepięknie pachnie a kolorowy wygląd tylko potwierdza jej smakowitość :) szyszki schrupały wczoraj swoje porcje ze smakiem - jak się wciągnęły to nie mogły przestać się zajadać :) czy już wiadomo kiedy mniej więcej Gryziólka pojawią się w sklepach? I czy tylko w tych internetowych czy też będą dostępne stacjonarnie?

Offline Melphomene

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #34 dnia: 23 Mar, 2016, 23:35 »
U nas chłopcy dostali Gryziółka wczoraj. Bardzo im smakowały, siedzieli długi czas przy miseczkach, a rano praktycznie nic nie zostało :)
Mnie się bardzo ta mieszanka podoba, to co już wcześniej było pisane, są całkiem spore kawałki, ale mieszczą się bardzo łatwo w miseczkach (w przeciwieństjwie do tych ze skarbca). Mieszanka pachnie i wygląda bardzo ładnie. Czekam aż będzie dostępna i na pewno ją kupie :)

Offline Tomek92

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 95
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Czinka i Puszek :)
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #35 dnia: 24 Mar, 2016, 02:18 »
Dopiero dzisiaj dotarlem do domu oczywiscie kulki dostały porcję Gryziolka ktora zniknela z mgnieniu oka więc bardzo im smakuje;)
Zioła są idealnej wielkosci, pachną wspaniale i nie ma drobnicy. Czekamy na dostępność mieszanki;)

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Mar, 2016, 16:10 »
Miseczka pełna została w ciągu nocy rozpracowana, mieszanka naprawdę budzi spore zainteresowanie.
Wciągają z zapałem.
Oczywiście jak to z szylami bywa najpierw wybieranko, każdy ma w końcu swój gust, ale potem znika wszystko.


Beata, a ze mną Kropek i Duduś

Offline Annie

  • właściciele koszatniczek
  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Mar, 2016, 23:45 »
Do nas również Gryziółka dotarła :) bardzo się ucieszyliśmy, bo akurat nam się ziółka skończyły  [bigsmile]
Plusiki od moich kosi za:
- wielkość opakowania
- różnorodność
- pędy, gałązki, korę i łodyżki (bo moje mysiory najbardziej lubią te składniki nad którymi ząbki muszą trochę popracować)
- piękny zapach
- wymiary składników idealnie pasujące do miseczki

Minusik, a właściwie chyba pech, bo nie trafiła nam się ani jedna kocanka, której byliśmy bardzo ciekawi.

Podsumowując, chętnie byśmy Gryziółkę kupili, bo nam bardzo smakowała i jeżeli nam się uda spotkać ją w sklepie to wybierzemy sobie taką z największą ilością kocanki!  [bigsmile]  [smile]  [super]

Offline panksawery

  • Moderator
  • ~Tańczący Po Półkach~
  • *****
  • Wiadomości: 88
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Mar, 2016, 18:18 »
do mnie Gryziółka dotarły tydzieł temu w poniedziałek, wstawiam opinie troche późno, ale jest jeszcze czas na wejście ich do sklepu więęęc mówie co i jak. :) paka 800g to naprawdę w porządku wielkość, folia jest solidna, co jest ważne przy transportowaniu, zióla pachną OBŁĘDNIE. <3 mamy w paczce dużą ilość kwiatów co jest dla mnie wielkim plusem, bo zawsze musiałam dosypywać kwiatków, bo moje dziewczyny bardzo lubią, jest dużo łodyg, które moje dziewczynki zajadają, zioła są całe, mamy piękne liście, skład przypadł dziewczynom do gustu, od razu lecą do misek kiedy tylko im je podam, Gryziółka przypadły im bardziej niż Skarbiec, jednak dobrze zmienić skład w oparciu o doświadczenie z produktem, bo można zyskać same plusy = zadowolone kuleczki, co najważniejsze jest to duża oszczędność, cena około 30 zł za 800g PRAWIDŁOWO skomponowanej mieszanki z kilkunastu rodzaji ziół, dopasowanej do wymagań żywieniowych naszych baboli to naprawdę suuuper cena. i sieki oczywiście brak. :D na pewno Gryziółka zagoszczą u nas na stałe.  [viva]

Offline Aishaq

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 219
  • Uzbierane migdały: 22
  • Płeć: Kobieta
  • Szisza & Yuki
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Mar, 2016, 19:17 »
Do mnie też wreszcie dotarły Gryziółka. I niestety nie wiem, czy przez to, że szły tak długo to zostały wyjątkowo połamane, czy też akurat dostałam takie drobne. Patrząc na zdjęcia innych moje to prawie pył. Niestety przez to moje nie podeszły do nich zbyt entuzjastycznie, Ale Gryziółka na pewno kupię  [good]

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Mar, 2016, 20:13 »
@Annie, kocanka, taki żółty kwiatuszek w kępkach na środkowym zdjęciu w poście poniżej Twojego. Chociaż moje średnio za nią przepadają (może koszki lubią bardziej), zazwyczaj zostawała w misce, tyle, że w Gryziołce jest bardziej rozdrobniona, więc jako tako jedzona.

@Aishaq, faktycznie dostałaś przesyłkę długo po nas., być może to dlatego zioła się pokruszyły.
@panksawery też zawsze dosypywałam kwiatków do  , więc teraz nie będziemy musiały tego robić :P

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Mar, 2016, 20:32 »
Mi się wydaje że zioła zostały dostosowane do wielkości opakowania  :P mała próbka którą też dostałem-małe pokruszone zioła.Duża paka-zielsko w całości

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #42 dnia: 27 Mar, 2016, 20:54 »
nom, trochę jest tak jak mówi Marcin :)
miałam woreczki strunowe takiej wielkości, chciałam też dopchać do nich jak najwięcej ziół dla Was ;)
po pierwsze dlatego, że chciałam żeby każde zioło zmieściło się w takiej paczce - a w Gryziółkach jest ich sporo, po 2gie starałam się by chociaż dwie garście ziół tam się zmieściły bo inaczej to w sumie ciężko cokolwiek powiedzieć.

Ale później wyszło w praniu, że np jestem bardzo mało asertywną osobą i wysyłałam próbki nie tylko osobom które brały udział w ankiecie ale też tym które poprosiły :P no więc na pewno będą takie osoby które dostały próbki z końca opakowania, ale nie umiem odpowiedzieć czy to byłaś Ty, Gosiu, bo nie pamiętam.
myślę, że mgły nałożyć się właśnie te kwestie: upchanie ziół w małym woreczku strunowym i to, że nie miałam ich aż tyle by każdy mógł dostać bardzo ładne próbki. Inna kwestia to pewnie też sprawka poczty polskiej.

No i tak właśnie wyszło. @Olga Samocha też zgłaszała mi ten problem.
Przy dużuch opakowaniach póki co go nie zauważyłąm, pracownicy HP ponoć będą pakować mieszanki ręcznie a do tego każde jedno opakowanie Gryziółek ma być pakowane w osobny sztywny karton by w drodze od prodycenta do sklepu/hurtowni nie pogniotły się. Z całą pewnością będzie to produkt premium. Jeśli jakość utrzyma się na takim poziomie paczek jakie ja dostałam, i z tego co czytam, administracja także.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Mar, 2016, 20:56 »
@Annie , w pierwszej turze próbek nie było kocanki :)
Żadna szynszyla jej nie ruszy poza szynszylami @panksawery dlatego w pierwszym składzie jej nie było :P
Jakby co, wiecie też komu urwać głowę za to, że jednak jest w składzie :P

PS: nie rozpędzajmy się tak z pisaniem o cenie :) końcowa nie jest jeszcze znana właśnie także przez zmianę opakowań, nie wiemy też jaką marżę końcową narzucą sklepy :) w każdym razie mam nadzieję, że nie będzie wyższa niż cena skarbca.
« Ostatnia zmiana: 27 Mar, 2016, 20:58 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline SZYNSZYLKA BEZA

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1182
  • Uzbierane migdały: 8
  • Płeć: Kobieta
  • I love CHINCHILLAS!
    • Zapraszam do czytania opowieści o WATASZE ZŁOTEGO DĘBU
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #44 dnia: 28 Mar, 2016, 14:05 »
No fajnie by bylo gdyby nie przewyzszala ceny skarbca.  :P

"Co jest lepsze, urodzić się dobrym czy ogromnym wysiłkiem przezwyciężyć swą spaczoną naturę?"
-Paarthurnax

*Najlepszy przyjaciel ma zawsze cztery łapki*
Kocham was szynszyle!
-------------------------------------------------------
Ze mną Beza i Malaga

Offline M___M

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hydra [*], Eryda
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #45 dnia: 29 Mar, 2016, 21:13 »
Pora w końcu napisać ocenę. Próbkę karmy dostałem tydzień temu w poniedziałek ale nie miałem kiedy przeprowadzić testu (tzn. czasu na dokładną obserwację zjadania karmy). Dziś po wstępnej fazie testów mogę napisać swoją opinię. Mieszanka jest bardzo różnorodna i pachnąca czym zachęca do spróbowania. Szynszyle jak zobaczyły to od razu podbiegły do miski jeść i widać było że jadły chętniej niż mieszankę która im przygotowuję. Wiadomo ze coś zostawiają ale zostawiają niewiele a ja musiałbym podać zdecydowanie większą ilość żeby zobaczyć jakie konkretne zioła zostają. Ja też muszę zmienić moją pierwotną opinię. W małym opakowaniu da się spakować różnorodną mieszankę, ale mimo wszystko cieszę się że opakowanie ma 800g bo to idealna ilość dla dwóch szynszyli na miesiąc. Podsumowując: Robiąc kolejne zakupy postaram się kupić Gryziółka

Btw. Podoba mi się ranga "Młodszy Szynszylownik", bo przynajmniej ona nie mówi mi brutalnie, że latka lecą.

Offline Lolivette

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Uzbierane migdały: 1
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #46 dnia: 30 Mar, 2016, 17:04 »
Tyle pozytywow! Juz sie doczekac nie moge, az my sprobujemy! Tzn. kulasy... zeby nie bylo, ze im podjadam  :P

Offline Stadko Chinchinllas

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #47 dnia: 30 Mar, 2016, 18:04 »
Gryziółka - to bardzo dobrze zrobiona mieszanka. Nic w niej nie brakuje, ani nie trzeba dodawać. Mój szynszylek (niedługo będzie mieć kolegę) je cały czas. Tylko słyszę jak się delektuje. Polecam
Stadko Chinchinllas

Offline angel09

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 210
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #48 dnia: 31 Mar, 2016, 19:09 »
Nareszcie dotarła !  [viva] Tofik pałaszuje, aż mu sie uszy trzęsą;)

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g
« Odpowiedź #49 dnia: 31 Mar, 2016, 20:33 »
mieszankę otrzymałam :) i po paru dniach mogę ocenić. GRYZIÓŁKA jest świetna. szylki jedzą aż się uszy trzęsą, sam jej wygląd zachęca do "jedzenia". Akurat mam zamiar składać zamówienie na karmę dla moich myszek i z chęcią zamówiłabym ziółka, tylko kiedy będą dostępne? tak mniej więcej?

 

"Dzień szynszyli: wybieg czy wyleż" ankieta konkursowa (dużo zdjęć!)

Zaczęty przez dream*Dział Ankiety

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 24159
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 19:09
wysłana przez Roza
gryzą się, brak zgody w stadzie, wykluczanie ze stada, walki (dot. już połączonych szynszyli)

Zaczęty przez xenarthraDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 32203
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2020, 10:39
wysłana przez Szynszolek01
Dziwne trzęsienie się szynszyli oraz dźwięki strachu pomimo siedzenia w klatce

Zaczęty przez brons222Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4327
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2018, 22:07
wysłana przez Mysza <")))/
Potrzebna pomoc- zęby szynszyli leczeni w Austrii - rejon Voralberg

Zaczęty przez Zeby za granicaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 2719
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2018, 23:17
wysłana przez Roedeer
Mieszanka ratunkowa wg. receptury Bożenki - dla szynszyli które trzeba dokarmiać

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Żywienie

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 14589
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2015, 17:52
wysłana przez Bożena
SimplePortal