28 Mar, 2024, 20:00

Autor Wątek: Szynszyle Mikarin  (Przeczytany 24817 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mikarin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • moje uszytki i takie tam...
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #150 dnia: 05 Lip, 2017, 22:30 »
@Mysza <")))/, no to nie zazdroszczę. Umnie bez zmian. No, przesadzam, Aspazja chyba schudla, bo lata po klatce jak walnięta za każdym razem, kiedy widzi Józkę. Józka to samo. Zawieszenie broni na godzinę na drzemkę - a potem znowu. Na dzien zabieramy im przepierzenie, żeby się widziały, ale obie biegaja po klatce jak walnięte. Na noc rozdzielam. I koniec, nie znosza sie małpy dwie.

Już nawet rozważałam spryskaie ich perfumami, ale nie wiem, jaka dawka nie byłaby powalająca dla ich powonienia :(

Aspazja i Frania plus syn plus mąż. Co daje łącznie 3 dzieci, w porywach do 4. O matko....
Stasiu, czarna duszyczko, kicaj sobie tam, gdzie ci dobrze (2009 - 20.11.2016)
Pinkulku, wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale. Śpij, kochanie, śpij... (2002 - 20.06.2017)
Józiaczku, Biala Małpo, tak nagle i niespodziewanie żyłaś, i tak też odeszłaś (2009 - 5~7.08.2017)

Offline Mikarin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • moje uszytki i takie tam...
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #151 dnia: 13 Sie, 2017, 15:33 »
Pojechaliśmy na wakacje. Zostawilismy dom, kwiaty i myszy pod opieką zaufanego kolegi. Napchałam siana, dałam do michy i kazałam przyjsć za dwa-trzy dni. Przyszedł chłopak za trzy dni i okazało się, zę Józka i Franka zwiały z klatki. Nei wiadomo, jak długo buszowały same, ale skoro obżarły dwiatki - papirus, skrzydłokwiat i naginkę - to chyba dosć długo. Złapał chłopak gryzonie, ale że zachowywały się normalnie, to przyszedł za dwa dni. Józka w tym czasie umarła. Nie wiadomo, dlaczego. Od tamtej pory stróż do myszy przychodzil codziennie, kontrolować klatki i gryzonie.

Mąz powiedział mi dopiero tydzień później, kiedy już się zaręczyliśmy, dwa dni później mnie posadzil i powiedział, co się stało. Ryczałam jak dzika. Klatki musiały być niewystarczająco zabezpieczone, albo Biała Małpa tak silna. I czemu Józi nic nie jest, a Biała Małpa umarła....? Przecież gryzonie czasami mogą ucec nawet w nocy i zanim się człowiek zorientuje ma zeżartego kaktusa.... nie wiem :(

Aspazja i Frania plus syn plus mąż. Co daje łącznie 3 dzieci, w porywach do 4. O matko....
Stasiu, czarna duszyczko, kicaj sobie tam, gdzie ci dobrze (2009 - 20.11.2016)
Pinkulku, wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale. Śpij, kochanie, śpij... (2002 - 20.06.2017)
Józiaczku, Biala Małpo, tak nagle i niespodziewanie żyłaś, i tak też odeszłaś (2009 - 5~7.08.2017)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #152 dnia: 13 Sie, 2017, 23:53 »
Bardzo mi przykro :( Chłopak zachował się nie odpowiedzialnie, choćby ze względu, że został proszony o pojawianie się w waszym domu w konkretnym czasie, powinien tam być. A jeśli już cos sie stało to dzwonić do Was od razu i pytać co zrobić, zapewne wysłalibyście go do wet po vit K. przecież koszty można rozliczyć później - czego sie bał? :(

Niestety wyżej wspomniana kwiatki są toksyczne dla wątroby. Być może jedna z szynszyli zjadła ich po prostu mniej. Warto byłoby jej zrobić morfologie i profile. Toksyny potrafią działać w opóźnieniu. Na przyszłość dla Ciebie, znajdź kwiatom miejsca na kwietnikach wiszących na ścianach, bo masz skoczne zwierzątka. Parapety to dla nich nie problem.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Roedeer

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 530
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Hałasuje w nocy? A kto nie lubi? ;)
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #153 dnia: 15 Sie, 2017, 22:46 »
Ojej Mikarin :( Bardzo bardzo mi przykro :( znowu straty w szylencjach u Was :( Aa i gratuluję zaręczyn!

Sofie  (ur. 08.2016) u mnie od 19.01.2017
Karen (ur. ~ 02.2016) u mnie od 09.02.2017

W pamięci * Luna (ur. ~ 2013, zm. 17.03.2017) u mnie od 09.02.2017 :"(

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #154 dnia: 16 Sie, 2017, 12:54 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

 

Jak do "końca" oswoić szynszyle?

Zaczęty przez nermulDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 40847
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2017, 12:41
wysłana przez jutkaa
Podróż, wyjazd: z szynszylem czy bez, czy szynszyle lubią podróżówać, jak znoszą podróż? transport - metody i porady

Zaczęty przez KikaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 87283
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2016, 18:43
wysłana przez Kety
szynszyle sie ze soba gryzą, walczą, są wobec siebie agresywne, kłótnie w klatce

Zaczęty przez fujitsaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 35300
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 20:58
wysłana przez Mysza <")))/
Dorosłe szynszyle w nowym domu - dziwne zachowanie - proszę o poradę

Zaczęty przez aoka30Dział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 4718
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2010, 15:58
wysłana przez aoka30
Zabezpieczenie drzwiczek klatki przed otwarciem ich przez szynszyle (w budowie)

Zaczęty przez RukolaDział opieka i behawior

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7947
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2016, 23:44
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal