28 Mar, 2024, 18:00

Autor Wątek: Szynszyle Mikarin  (Przeczytany 24813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #50 dnia: 21 Kwi, 2016, 14:06 »
Aby tak dalej

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

Offline Mikarin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • moje uszytki i takie tam...
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #51 dnia: 23 Kwi, 2016, 07:56 »
417 gram.
Stach widzi strzykawkę z lekami przeciwóblowymi i już się nadstawia, pierwszym razem musiałam wciskać do pyszczka, a teraz już bez problemu wciąga je sam. Tylko się wpienia, że dostaje (jego zdaniem) za mało... No ale pani dr kazała 10 kresek to jest 10 kresek.  Jest git.

Aspazja i Frania plus syn plus mąż. Co daje łącznie 3 dzieci, w porywach do 4. O matko....
Stasiu, czarna duszyczko, kicaj sobie tam, gdzie ci dobrze (2009 - 20.11.2016)
Pinkulku, wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale. Śpij, kochanie, śpij... (2002 - 20.06.2017)
Józiaczku, Biala Małpo, tak nagle i niespodziewanie żyłaś, i tak też odeszłaś (2009 - 5~7.08.2017)

Offline Rukola

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Uzbierane migdały: 12
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #52 dnia: 23 Kwi, 2016, 16:29 »
 mojemu też bardzo smakował lek przeciwbólowy :)

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #53 dnia: 24 Kwi, 2016, 00:58 »
Zuch, tak trzymać!

Offline loseyourself

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #54 dnia: 25 Kwi, 2016, 13:29 »
@Mikarin mocno Wam kibicuję i cieszę się, że waga idzie w górę  [good]

Ori - 28.12.2015 (beż hetero)
Nero - 27.05.2016 (extra dark ebony)
Kenzo - 28.05.2016 (white TOV)

Always on my mind, forever in my heart
Miki (†2 lata), Maciuś (†12 lat), Kropek (†9,5 roku)

Offline Mikarin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • moje uszytki i takie tam...
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #55 dnia: 28 Kwi, 2016, 10:44 »
447 gram. Ale wczoraj dałam ostatnią dawkę leków przeciwbólowych. Teraz obserwujemy...

Aspazja i Frania plus syn plus mąż. Co daje łącznie 3 dzieci, w porywach do 4. O matko....
Stasiu, czarna duszyczko, kicaj sobie tam, gdzie ci dobrze (2009 - 20.11.2016)
Pinkulku, wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale. Śpij, kochanie, śpij... (2002 - 20.06.2017)
Józiaczku, Biala Małpo, tak nagle i niespodziewanie żyłaś, i tak też odeszłaś (2009 - 5~7.08.2017)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #56 dnia: 28 Kwi, 2016, 13:38 »
Jest dobrze :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Kwi, 2016, 20:57 »
pięknie przybiera, zaciskamy kciuki :)))
a jak się czuje?

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Mikarin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • moje uszytki i takie tam...
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #58 dnia: 05 Maj, 2016, 12:06 »
Uprzejmie donoszę:

467 gram. Siekacze starte pod kątem, oczko poklejone wydzieliną, ale tylko lewe. Dookoła oczka łysi, futro nie chce odrosnąć. Szamie jak walnięty, ale dokarmiam karmą ratunkową chociaż jeden raz w ciągu dnia, więcej chłopak nie chce, ale z wagi nie leci, więc nie zmuszam. Dziewczyny pilnują Stacha, ale już mniej niż wcześniej. Na ręce chodzić nie chce, albo mnie zębami przytrzymuje, gadzina. Reszta myszy zrobiła się podejrzanie miziasta od czasu, jak Stach się pochorował. Widzę, że zęby mu przeszkadzają, ale na razie nie jest na tyle źle, żeby biec do weta. Siekacze są pod kątem, ale na ile zaglądałam do pysia, cała żuchwa jest pod kątem, lekko przesunięta prawo. Będę pytać na najbliższej wizycie, czy koniecznie trzeba mu te siekacze równać co wizytę. Jakoś bez leków funkcjonuje, ale widać, że za jakiś czas będzie musiał brak syropek częściej.

Tyle u nas :) Reszta szczurów zdrowa. Na razie planujemy wizytę u weta po 10 (czekam na wypłatę). Mam też zamiar zatargać tam Pinkusia, niech go ktoś obejrzy, w końcu chłopak już leciwy jest.

Aspazja i Frania plus syn plus mąż. Co daje łącznie 3 dzieci, w porywach do 4. O matko....
Stasiu, czarna duszyczko, kicaj sobie tam, gdzie ci dobrze (2009 - 20.11.2016)
Pinkulku, wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale. Śpij, kochanie, śpij... (2002 - 20.06.2017)
Józiaczku, Biala Małpo, tak nagle i niespodziewanie żyłaś, i tak też odeszłaś (2009 - 5~7.08.2017)

Offline Rukola

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Uzbierane migdały: 12
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #59 dnia: 05 Maj, 2016, 13:53 »
Fajnie że jakoś się trzymacie. Ale jeśli siekacze są pod kątem to znaczy że i siekacze i trzonowce są do korekty. Skoro chce jeść sam to nie jest źle :)

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #60 dnia: 05 Maj, 2016, 19:29 »
najważniejsze , że szamie i waga poszła w górę. Trzymamy kciuki.

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #61 dnia: 07 Maj, 2016, 20:47 »
ale fajnie, że je sam i trzyma bezpieczną wagę :))

Dziewczyny nie wykluczają go ze stada jako najsłabszego osobnika?

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #62 dnia: 05 Lip, 2016, 10:42 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Offline Mikarin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • moje uszytki i takie tam...
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #63 dnia: 13 Lip, 2016, 21:31 »
Ha! Słuchajcie bajek niestworzonych o księciu Stanisławie od Zęba

Nie chciałam chłopaka męczyć wyjazdami do weta. Straciłam pracę i uszczupliły mi się finanse, ale też musiałam wziąć pod uwagę, że jeżdżenie 100 km w jedną stronę do weterynarza i powrót, plus korekta, plus leki - to dla małej wychudzonej myszy stanowczo za dużo. Do tego miałam przed sobą perspektywę 2 tygodni na lekach, dwóch tygodni spokoju, potem znowu dwa tygodnie na lekach po korekcie i dwa tygodnie spokoju... przecież to nie jest życie. Obserwowałam Stacha, karmiłam, dawałam tyle jedzenia i patyczków, ile można było. Efekt był taki, że obserwowałam, i jak się dwa tygodnie temu zaczęło robić niemrawo u Księciunia - zorganizowałam kasę i pojechaliśmy zeszły poniedziałek do weta.

Trafiliśmy na samego dra Piaseckiego. Dr zbadał mysz i orzekł, że wybrałam najlepszy moment, żeby przyjechać. Ja już miałam gotową cała przemowę, że nie chciałam męczyć Stacha, że to przecież dla chłopaka kawał drogi etc, na co pan doktor wsadził chłopaka na wagę i mówi: "No proszę, co ja tu widzę. 460 gram!" Mówię: "No, panie doktorze, było więcej". Ale w karcie ostatnie ważenie było 395g zapisane, więc mysz podtuczyłam, i mam zamiar tuczyć go dalej. Obejrzał mu całą paszczę i orzekł, że dobrze, że obserwowałam chłopaka, bo wybrałam najlepszy możliwy moment na korektę - trzy miesiące spokoju były i pojawiliśmy się w chwili, kiedy już trzeba było ingerować, ale tez nie za szybko, więc nie męczyliśmy chłopaka zbędną jazdą i zabiegami (wiadomo, to zawsze stres dla każdego, ja zawsze po takiej eskapadzie jestem chora z nerwów i spłakana).

Więc - jest zacnie <3 Stan stabilny, obserwujemy <3

Aspazja i Frania plus syn plus mąż. Co daje łącznie 3 dzieci, w porywach do 4. O matko....
Stasiu, czarna duszyczko, kicaj sobie tam, gdzie ci dobrze (2009 - 20.11.2016)
Pinkulku, wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale. Śpij, kochanie, śpij... (2002 - 20.06.2017)
Józiaczku, Biala Małpo, tak nagle i niespodziewanie żyłaś, i tak też odeszłaś (2009 - 5~7.08.2017)

Offline Mikarin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • moje uszytki i takie tam...
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #64 dnia: 13 Lip, 2016, 21:34 »
@dream* odpowiadając na Twoje pytanie - Stanisław to pączek w masełku. Lasencje nie odstępują go na krok, nie jest wykluczany - jest wręcz pilnowany tak, że nie zawsze chciały mi go małpy wydać na ważenie i karmienie, o odrzuceniu nie było mowy. Jak nurkowałam z ręką do klatki, zeby Stacha wyciągnąć i zważyć, to się na nim kładły, zapierały wszystkimi łapami i koniec! Musiałam się ich dwóch najpierw pozbyć, żeby cokolwiek zrobić przy Stanisławie. Więc - o odrzuceniu nie ma mowy :) Grupka trzyma się dzielnie, dziarsko, zwarta i gotowa :)

Aspazja i Frania plus syn plus mąż. Co daje łącznie 3 dzieci, w porywach do 4. O matko....
Stasiu, czarna duszyczko, kicaj sobie tam, gdzie ci dobrze (2009 - 20.11.2016)
Pinkulku, wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale. Śpij, kochanie, śpij... (2002 - 20.06.2017)
Józiaczku, Biala Małpo, tak nagle i niespodziewanie żyłaś, i tak też odeszłaś (2009 - 5~7.08.2017)

Offline Rukola

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Uzbierane migdały: 12
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #65 dnia: 14 Lip, 2016, 11:25 »
Czyli intuicja Cię nie zawiodła, wspaniałe wieści :)

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #66 dnia: 14 Lip, 2016, 16:41 »
Bo grupa po to jest by bronić. Fajnie że utrafiłaś z terminem. No i ze dobre wieści u Stacha jeśli chodzi o wagę.

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #67 dnia: 14 Lip, 2016, 19:58 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #68 dnia: 15 Lip, 2016, 20:54 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Offline Mikarin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • moje uszytki i takie tam...
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #69 dnia: 06 Paź, 2016, 21:38 »
Cześć wszystkim. Dziś byliśmy na wizycie u dr Piaseckiego. Ponieważ miałam dość nerwową akcję z Pinkim i pierścieniem, postanowiłam zabrac obu panów.

Wynik jest taki, że Stanisławowi przycięto zęby i usunięto jeden ząb tuż obok siekaczy - dolny prawy.

Pinkiemu pan doktor obejrzał sprzęt i... przyciął dramatycznie zdeformowane górne zęby, które od dłuższego czasu wbijają się w policzek i utworzyły sporego bliznowca, w buzi ropa.

Jestem załamana.

Aspazja i Frania plus syn plus mąż. Co daje łącznie 3 dzieci, w porywach do 4. O matko....
Stasiu, czarna duszyczko, kicaj sobie tam, gdzie ci dobrze (2009 - 20.11.2016)
Pinkulku, wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale. Śpij, kochanie, śpij... (2002 - 20.06.2017)
Józiaczku, Biala Małpo, tak nagle i niespodziewanie żyłaś, i tak też odeszłaś (2009 - 5~7.08.2017)

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #70 dnia: 07 Paź, 2016, 08:07 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Offline Pańcia

  • Moderator
  • ~Cyber Szynszyla~
  • *****
  • Wiadomości: 368
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #71 dnia: 07 Paź, 2016, 11:16 »
Ważne, że wet zaliczony i wszystko wyjaśnione :) Zdrówka i byle do przodu ^^

Offline Mikarin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • moje uszytki i takie tam...
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #72 dnia: 07 Paź, 2016, 12:50 »
Właśnie objawem o dziwo byl pierścień. Pinki często sobie sam obrabiał sprzęt ząbkami - ponoć jako prewencja pierścienia i czyszczenie, ale przy kłopotach z zębami stało się to słabo wydajne i kłopoty z ptaszkiem przełożyły się na "objaw" kłopotów z zębami, bo młody nie był w tanie sobie paszka wyczyścić jak należy.
Pojechałam do weta wystraszona jego prąciem, NIE PRZYPUSZCZAŁAM, że trza bedzie przycinać zęby ani, że Pinki ma potężnego bliznowca na policzku. Nie było żadnych objawów.

Jeszcze do tego po korekcie Pinki się na mnie OBRAZIŁ, stwierdził, ze mam go nie przytulać, nie miziać, nie ruszać, walnął babskim fochem i koniec. Jest w pełni sił i zły na mnie, że mu pan doktor grzebał w pysiu i ptaszku. Objawów nie było, ale jestem od 3 tygodni w nowej pracy, więc jakieś delikatne sygnały mogły mi umknąć :(

Masakra, masakra :(

Aspazja i Frania plus syn plus mąż. Co daje łącznie 3 dzieci, w porywach do 4. O matko....
Stasiu, czarna duszyczko, kicaj sobie tam, gdzie ci dobrze (2009 - 20.11.2016)
Pinkulku, wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale. Śpij, kochanie, śpij... (2002 - 20.06.2017)
Józiaczku, Biala Małpo, tak nagle i niespodziewanie żyłaś, i tak też odeszłaś (2009 - 5~7.08.2017)

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #73 dnia: 12 Paź, 2016, 08:59 »
Nie zazdroszczę sytuacji, ale ważne że już po korekcie, foszki miną w końcu to wszystko dla ich dobra. Z jednej strony dobrze że wyszło z tym pierścieniem, bo faktycznie z tego co piszesz ciężko byłoby bez wizyty u veta, się zorientować co się dzieje.

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

Offline Mikarin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • moje uszytki i takie tam...
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #74 dnia: 12 Paź, 2016, 11:57 »
Muszę Wam to napisać. Pan i Władca Pinkuś walnął fochem. Stwierdził mianowicie, że nie będzie mu pańcia mokrego jedzenia dawać. Bo nie. On nie zje. Mam się bujać. Nie i już.
Na co wstaję rano i patrzę - a fochmistrz sobie nawrzucał suchej karmy do poidełka (pije z miseczki) i taką oto papkę zjadł.
Koniec końców, szczyt szczytów - baba nie będzie mu dyktować, co ma jeść - SAM SE ZROBI.

Aspazja i Frania plus syn plus mąż. Co daje łącznie 3 dzieci, w porywach do 4. O matko....
Stasiu, czarna duszyczko, kicaj sobie tam, gdzie ci dobrze (2009 - 20.11.2016)
Pinkulku, wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale. Śpij, kochanie, śpij... (2002 - 20.06.2017)
Józiaczku, Biala Małpo, tak nagle i niespodziewanie żyłaś, i tak też odeszłaś (2009 - 5~7.08.2017)

 

Jak do "końca" oswoić szynszyle?

Zaczęty przez nermulDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 40805
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2017, 12:41
wysłana przez jutkaa
Podróż, wyjazd: z szynszylem czy bez, czy szynszyle lubią podróżówać, jak znoszą podróż? transport - metody i porady

Zaczęty przez KikaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 87247
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2016, 18:43
wysłana przez Kety
szynszyle sie ze soba gryzą, walczą, są wobec siebie agresywne, kłótnie w klatce

Zaczęty przez fujitsaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 35291
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 20:58
wysłana przez Mysza <")))/
Dorosłe szynszyle w nowym domu - dziwne zachowanie - proszę o poradę

Zaczęty przez aoka30Dział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 4716
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2010, 15:58
wysłana przez aoka30
Zabezpieczenie drzwiczek klatki przed otwarciem ich przez szynszyle (w budowie)

Zaczęty przez RukolaDział opieka i behawior

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7946
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2016, 23:44
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal