hypothetical
23 Kwi, 2024, 22:08

Autor Wątek: Szynszyle Mikarin  (Przeczytany 24943 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #125 dnia: 11 Cze, 2017, 01:36 »
Robisz wszystko co możesz @Mikarin a nawet więcej, bo nie odpuszczasz. Oby ten antybiotyk zaczął działać i ropień się zmniejszył, Pinky od razu poczuje się wtedy lepiej i nabierze ochoty do jedzenia. Dokarmiać, stale, moze ciut rzadszą papką by przełykanie nie powodowało bólu. On jednorazowo na posiłek moze zjeść 20-25ml papki i nie zaszkodzi mu to, tylko musi chcieć jeść. Mniejsze ilości będą nieefektywne. Kurcze, można trochę pyłku kwiatowego/pszczelego dosypać do papki, może uatrakcyjni smak.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Roedeer

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 530
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Hałasuje w nocy? A kto nie lubi? ;)
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #126 dnia: 11 Cze, 2017, 02:15 »
Eh sama nie wiem co bym zrobiła na Twoim miejscu. Widać jak bardzo kochasz i walczysz o biednego Pinkyego :(

Sofie  (ur. 08.2016) u mnie od 19.01.2017
Karen (ur. ~ 02.2016) u mnie od 09.02.2017

W pamięci * Luna (ur. ~ 2013, zm. 17.03.2017) u mnie od 09.02.2017 :"(

Offline Mikarin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • moje uszytki i takie tam...
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #127 dnia: 12 Cze, 2017, 23:12 »
Właśnie wróciliśmy z Wroclawia (taaa.... pobudka 6 rano, 8 godzin w pracy, potem szybko do domu, szybko do Wro i powrót.... tiaaaa.... a jutro znowu do roboty...).

Doktor Piasecki zdjął szwy, wyczyścił wszystko, powycinał co miał wyciąć, zrobił kujkę w tyłek z antybiotyku, powiedział, że moze wygląda makabrycznie, ale rana jest w dobrym stanie i się goi. I że ropień już mi myszy nie ubije.

Natomiast jego niewydolność oddechowa, której już nie da rady załagodzić sterydem już go zabić może. A kłopoty z oddychaniem powodują kłopoty z jedzeniem, bo jak się oddechu zaczerpnąć nie może, to niestety z połykaniem tez jest nietęgo. Pinki na raz może zjeść sam do 10 ml, potem potrzebuje przerwy, i ewentualnie mozemy zrobić kolejne podejście.

Na ten moment waży 330 gram. Jeżeli spadnie mi 50 gram, jeżeli nie przytyje, powiedział, że trzeba będzie uspać, bo inaczej zafunduję mu śmierć głodową. Rzecz ma się rozwiązać w ciągu tygodnia. Jeżeli w ciągu tygodnia nie mabierze ciałka, jeżeli chociaz nei zacznie przejawiać tendencji zwyżkowej - powiedział, żebym się nie zastanawiała. Poczytałam trochę czym jest śmierć głodowa i mnie zmroziło.

Pinki coś tam z miski sam wcina, karma znika - nie powiem, że nie, ale to może być mało.

Ja nie wiem, ile tak jeszcze pociągniemy. Tak mi piskal dzisiaj na poczekalni, że się poryczałam (głupia durna blondyna...)

Tak więc czekam.

Co oczywiście nie przeszkadzało dać Pinkiemu dwóch nowych przezwisk - Komandos aldo Weteran. Oba pasują. A czemu? Bo dziś przy dawaniu sterydu ze strzykawki do pycia rano tak się na mnie wsciekł, że mnie dziabnął. I jak go tu nie kochać :(

Aspazja i Frania plus syn plus mąż. Co daje łącznie 3 dzieci, w porywach do 4. O matko....
Stasiu, czarna duszyczko, kicaj sobie tam, gdzie ci dobrze (2009 - 20.11.2016)
Pinkulku, wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale. Śpij, kochanie, śpij... (2002 - 20.06.2017)
Józiaczku, Biala Małpo, tak nagle i niespodziewanie żyłaś, i tak też odeszłaś (2009 - 5~7.08.2017)

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #128 dnia: 13 Cze, 2017, 00:38 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Offline Mikarin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • moje uszytki i takie tam...
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #129 dnia: 13 Cze, 2017, 18:04 »
@Metallowa, niestety, szkielet porośnięty futrem. Dzisiaj i wczoraj pomimo jeszcze otwartej rany na policzku staral się wymyś pyszczek po raz pierwszy od dwóch tygodni. Nie dal za wygraną. Popiskał sobie, a pysio umył. Połamane ma wąsiska tym czyszczeniem tego ropnia, ale choć trochę z dawnej świetności zostało.

Zresztą, moi znajomi dzielą sie jak się okazało na dwie grupy ludzi. Jedni już tylko czekają, kiedy go uspam (w tym szwagierka, bo miałam przyjechać do nich na długi weekend, ale nie dośc, ze muszę isć do pracy, to jeszcze nie będe targac chorego gryzonia 300 km, no sorry - a laska i tak będzie cały dzień w pracy), a drudzy nie mają zdania. Jeszcze kolega mi dzisiaj wypalił - "Daj mu umrzec po Bożemu" - odgryzłam się, ze w Boga i decydowanie o cudzym życiu bawić się nie będę. To zebym wyslała męża, żeby mi szczura uśpił, bo ja się tylko męczę. Myślałam, że faceta zagryzę. Jednak w jakiś sposób właściciel upodabnia sie do zwierza, którym się opiekuje...

Aspazja i Frania plus syn plus mąż. Co daje łącznie 3 dzieci, w porywach do 4. O matko....
Stasiu, czarna duszyczko, kicaj sobie tam, gdzie ci dobrze (2009 - 20.11.2016)
Pinkulku, wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale. Śpij, kochanie, śpij... (2002 - 20.06.2017)
Józiaczku, Biala Małpo, tak nagle i niespodziewanie żyłaś, i tak też odeszłaś (2009 - 5~7.08.2017)

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #130 dnia: 13 Cze, 2017, 21:00 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Offline Roedeer

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 530
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Hałasuje w nocy? A kto nie lubi? ;)
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #131 dnia: 13 Cze, 2017, 21:43 »
Podpinam się pod słowami Metallowej!

Sofie  (ur. 08.2016) u mnie od 19.01.2017
Karen (ur. ~ 02.2016) u mnie od 09.02.2017

W pamięci * Luna (ur. ~ 2013, zm. 17.03.2017) u mnie od 09.02.2017 :"(

Offline Mikarin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • moje uszytki i takie tam...
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #132 dnia: 13 Cze, 2017, 22:39 »

Mój mały Weteran <3
« Ostatnia zmiana: 13 Cze, 2017, 22:43 wysłana przez Mikarin »

Aspazja i Frania plus syn plus mąż. Co daje łącznie 3 dzieci, w porywach do 4. O matko....
Stasiu, czarna duszyczko, kicaj sobie tam, gdzie ci dobrze (2009 - 20.11.2016)
Pinkulku, wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale. Śpij, kochanie, śpij... (2002 - 20.06.2017)
Józiaczku, Biala Małpo, tak nagle i niespodziewanie żyłaś, i tak też odeszłaś (2009 - 5~7.08.2017)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #133 dnia: 14 Cze, 2017, 23:22 »
Ehh, teksty ludzi potrafią dopiec. Nie przejmuj się nimi. Kiedyś sami rozbiją się o mur swojego braku empatii.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #134 dnia: 15 Cze, 2017, 08:06 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Offline Mikarin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • moje uszytki i takie tam...
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #135 dnia: 15 Cze, 2017, 11:01 »
Dzięki, dziewczyny. Pinkiego na razie nie ważę, bo to przecież szkielet porośnięty futrem. Ale jest światełko w tunelu - dostał steryd, a teraz siedzi i sam wcina suche, więc jest nadzieja. Popiskuje cały niemla czas, a steryd działa coraz krócej przy tej samej dawce...

ALE

Wzięłam Aspazję na ręce, żeby ją zważyć. Ja pie$%^&*le, to jest taki kawał gryzonia, że mi ręki brakło! Żadko kiedy biore ją na ręce, bo przy Pinkim mam dużo pracy, a ona jakoś nie pała do niego już miłością, raczej na niego sika :(
Ja małpę na wagę, a tam 775 gram O.O Kiedy ona tak się spasła? Dostaje Versele Laga Chin Nature, siano, trochę ziół i KONIEC, żadnych pestek, ostropestu, bakalii, orzechów, nic! Taki kawał baby.....

Jedyne, co mnie zaniepokoiło, to łyse place pod pachami, ale biorąc pod uwagę jej wagę i OBJĘTOŚĆ to raczej sobie poobcierała, bo wygryźć nei miała jak.

Po tych 330 gramach Pinkiego jej 770 to normalnie serdelek, taki nabity, jakbym najpierw trzymała w rękach muchę, a potem kawał słonia O.X

Aspazja i Frania plus syn plus mąż. Co daje łącznie 3 dzieci, w porywach do 4. O matko....
Stasiu, czarna duszyczko, kicaj sobie tam, gdzie ci dobrze (2009 - 20.11.2016)
Pinkulku, wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale. Śpij, kochanie, śpij... (2002 - 20.06.2017)
Józiaczku, Biala Małpo, tak nagle i niespodziewanie żyłaś, i tak też odeszłaś (2009 - 5~7.08.2017)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #136 dnia: 16 Cze, 2017, 00:56 »
Spokojnie, łyse placki pod pachami, czasem także w pachwinach łap tylnych, robią się u szyszek o wadze +700g ;)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Mikarin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • moje uszytki i takie tam...
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #137 dnia: 18 Cze, 2017, 12:19 »
Dzisiaj jest gorzej. Pinki sie kładzie na butelkach z ciepłą wodą, w takich pozycjach, że strach, że sobie akrku nie złamie. Dyszy. Dałam mu dwie butelki, żeby się nie krzywił jak paragraf, ale zaczynam się martwić. 325 gram.

Czekam.

Aspazja i Frania plus syn plus mąż. Co daje łącznie 3 dzieci, w porywach do 4. O matko....
Stasiu, czarna duszyczko, kicaj sobie tam, gdzie ci dobrze (2009 - 20.11.2016)
Pinkulku, wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale. Śpij, kochanie, śpij... (2002 - 20.06.2017)
Józiaczku, Biala Małpo, tak nagle i niespodziewanie żyłaś, i tak też odeszłaś (2009 - 5~7.08.2017)

Offline Shil23-4

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kulek na razie brak
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #138 dnia: 19 Cze, 2017, 16:38 »
Biedaczek, strasznie wychudł  :(. Mam nadzieję, że jego organizm nie zaczął zużywać białek jako surowca energetycznego. Mam nadzieje że poradzicie sobie w końcu z tym ropniem, a Pinki choć trochę "dogoni" w masie Aspazję. Powodzenia! Trzymam za was kciuki  [:)]

PS Jest może jakaś opcja, żeby go bezpiecznie podtuczyć czymś wysokokalorycznym? Wydaje mi się, że zaczyna mu brakować energii na utrzymanie ciepła. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.
« Ostatnia zmiana: 19 Cze, 2017, 16:42 wysłana przez Shil23-4 »

Puchate jest piękne :)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #139 dnia: 19 Cze, 2017, 22:35 »
herbicare na gerberku brokułowym przychodzi mi do głowy, mielona moczona owsianka, tarte na tarce orzechy i migdały do papek, żeby uzyskał kaloryczność potrzebną do ogrzania ciała.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Mikarin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • moje uszytki i takie tam...
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #140 dnia: 20 Cze, 2017, 19:37 »
To juz była walka ponad siły. Pinki stracił na wadze, nie był w stanie jeść tak, jakby chciał. Nie był w stanie pogryźć nawet najcieńszych gałązek, cieńszych już nie miałam niż takie o średnicy 2 mm.

Uspałam.

Śpij, kochanie, śpij. Wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale.

Aspazja i Frania plus syn plus mąż. Co daje łącznie 3 dzieci, w porywach do 4. O matko....
Stasiu, czarna duszyczko, kicaj sobie tam, gdzie ci dobrze (2009 - 20.11.2016)
Pinkulku, wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale. Śpij, kochanie, śpij... (2002 - 20.06.2017)
Józiaczku, Biala Małpo, tak nagle i niespodziewanie żyłaś, i tak też odeszłaś (2009 - 5~7.08.2017)

Offline Pyza

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #141 dnia: 20 Cze, 2017, 19:59 »
Bardzo mi przykro... Jestem tez pelna podziwu dla ciebie i kuleczki.

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #142 dnia: 21 Cze, 2017, 00:06 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Offline Roedeer

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 530
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Hałasuje w nocy? A kto nie lubi? ;)
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #143 dnia: 21 Cze, 2017, 05:36 »
Bardzo bardzo mi przykro. Trzymaj się :( Pięknie napisałaś! Pocieszaj się faktem, że już nie cierpi :( Walczyłaś ile mogłaś i On też.

Sofie  (ur. 08.2016) u mnie od 19.01.2017
Karen (ur. ~ 02.2016) u mnie od 09.02.2017

W pamięci * Luna (ur. ~ 2013, zm. 17.03.2017) u mnie od 09.02.2017 :"(

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #144 dnia: 21 Cze, 2017, 14:09 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #145 dnia: 21 Cze, 2017, 17:58 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Offline Mikarin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • moje uszytki i takie tam...
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #146 dnia: 22 Cze, 2017, 18:58 »
No to klops na calej linii. Józka Biała Małpa stanęła klatka w klatkę obok Aspazji i już latają siki po całej chacie. SIEDEM lat są w jednym domu i nadal się nienawidzą. Pinki stał między nimi, ale teraz, kiedy już go nie ma, postawiłam je obok siebie. Będzie ostro :( Walczą jak żmije, mało sobie siekaczy o pręty nie powyrywają. Daję im czas do wieczora, a potem będę się zastanawiać.... Może isę zmęczą.

Aspazja i Frania plus syn plus mąż. Co daje łącznie 3 dzieci, w porywach do 4. O matko....
Stasiu, czarna duszyczko, kicaj sobie tam, gdzie ci dobrze (2009 - 20.11.2016)
Pinkulku, wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale. Śpij, kochanie, śpij... (2002 - 20.06.2017)
Józiaczku, Biala Małpo, tak nagle i niespodziewanie żyłaś, i tak też odeszłaś (2009 - 5~7.08.2017)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #147 dnia: 22 Cze, 2017, 23:39 »
@Mikarin ja mam tak od dwóch lat z Bezą i Bunią, jak Paweł i Gaweł, jedna na górze druga na dole woliery i co 2 dni zamiana miejscówek.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Mikarin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • moje uszytki i takie tam...
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #148 dnia: 23 Cze, 2017, 21:52 »
@Mysza <")))/, jakbym je wsadzila do jednej klatki to pewnie albo (ledwie) żywa wyszłaby jedna, albo żadna. Podczas pierwszych prób łączenia 6 lat temu Józka Biała Małpa straciła palec, potem trzy lata później Aspazji Biała Małpa rozerwała nos na pół - gdzie Biała Małpa była w klatce! a Aspazja z klatki nawiała i podeszła od Białej Małpy. Na razie odgrodziłam je kocem i tekturą, ale dalej są pobudzone, bo się nienawidzą - NIENAWIDZĄ - i jest to najdelikatniejsze możliwe określenie.

Eh. Pinki Rozjemca odszedł, jedyny mężczyzna będący w stanie pogodzić te dwie wściekłe babsztyle :(

Aspazja i Frania plus syn plus mąż. Co daje łącznie 3 dzieci, w porywach do 4. O matko....
Stasiu, czarna duszyczko, kicaj sobie tam, gdzie ci dobrze (2009 - 20.11.2016)
Pinkulku, wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale. Śpij, kochanie, śpij... (2002 - 20.06.2017)
Józiaczku, Biala Małpo, tak nagle i niespodziewanie żyłaś, i tak też odeszłaś (2009 - 5~7.08.2017)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Szynszyle Mikarin
« Odpowiedź #149 dnia: 23 Cze, 2017, 23:07 »
to sie nam upiory trafiły :( Tyle, że Beza z Bunia mieszkały zgodnie jeszcze długo po odejściu Tusi. Rozdzieliłam je nieopatrznie na czas leczenia oka Bezy i od tej pory mam armageddon.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 

Jak do "końca" oswoić szynszyle?

Zaczęty przez nermulDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 42778
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2017, 12:41
wysłana przez jutkaa
Podróż, wyjazd: z szynszylem czy bez, czy szynszyle lubią podróżówać, jak znoszą podróż? transport - metody i porady

Zaczęty przez KikaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 88856
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2016, 18:43
wysłana przez Kety
szynszyle sie ze soba gryzą, walczą, są wobec siebie agresywne, kłótnie w klatce

Zaczęty przez fujitsaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 35965
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 20:58
wysłana przez Mysza <")))/
Dorosłe szynszyle w nowym domu - dziwne zachowanie - proszę o poradę

Zaczęty przez aoka30Dział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 4843
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2010, 15:58
wysłana przez aoka30
Zabezpieczenie drzwiczek klatki przed otwarciem ich przez szynszyle (w budowie)

Zaczęty przez RukolaDział opieka i behawior

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8208
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2016, 23:44
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal