28 Mar, 2024, 12:59

Autor Wątek: Jak przekazać 1% podatku na Szynszyle?  (Przeczytany 15350 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryszard z Ignasiem

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Jak przekazać 1% podatku na Szynszyle?
« dnia: 24 Kwi, 2016, 20:02 »
Witam Wszystkich Czytających!

Jak większość zapewne wie, można wnioskować o przekazanie 1% podatku należnego (dochodowego od osób fizycznych) na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP). W związku z tym chciałem przekazać te pieniądze organizacji, która zajmuje się Szynszylami, ale niestety nie mogłem znaleźć takiej, która posiada już status OPP (wiem, że to raczej wina wymogu ustawowego, aby organizacja działała co najmniej dwa lata).

Co więcej, nie udało mi się też odnaleźć takiej fundacji, która dzięki innej organizacji, posiadającej OPP, może otrzymywać przekazy 1% podatku (przy użyciu informacji uzupełniających - tak zrobiono np. w przypadku fretek: podaje się nazwę OPP "Związek Lubuskich Organizacji Pozarządowych" i odpowiedni KRS, a cel szczegółowy: "DLA FRETEK", a potem OPP, dzięki tej informacji, przekazuje pieniądze fundacji "Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek" - szczegóły pod adresem: fretek.org/jeden-procent).

Moje pytanie jest proste: czy jest jakaś OPP pomagająca Szynszylom, ewentualnie OPP, dzięki której można przekazać pieniądze organizacji, która Kulkom pomaga?

Na koniec przepraszam, jeśli już ktoś się natknął na to pytanie wcześniej - umieściłem je w kilku miejscach, bo zależy mi na czasie z oczywistych względów...

Z góry Wielkie Dzięki za zainteresowanie/przeczytanie/odpowiedź/pomoc,
Ryszard z Szynszylem Ignasiem

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Jak przekazać 1% podatku na Szynszyle?
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Kwi, 2016, 22:09 »
@Ryszard z Ignasiem, witajcie, ponoć jest stowarzyszenie http://www.krs-online.com.pl/stowarzyszenie-milosnikow-szynszyli-malej-krs-1526621.html ale nie wiem jak działa. Chyba współpracują z Adoptuj Szynszyla.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Ryszard z Ignasiem

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Jak przekazać 1% podatku na Szynszyle?
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Kwi, 2016, 06:22 »
Niestety Stowarzyszenie, o którym Napisałaś, nie posiada (jeszcze) statusu OPP.


/Skasowany link. Proszę o uszanowanie tego, że coś jest cenzurowane i nie wstawianie tego usilnie na forum. Informacje które podała Myszka zdecydowanie wystarczą zainteresowanym do nawiązania kontaktu ze stowarzyszeniem.
« Ostatnia zmiana: 26 Kwi, 2016, 15:21 wysłana przez dream* »

Offline SZYNSZYLKA BEZA

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1182
  • Uzbierane migdały: 8
  • Płeć: Kobieta
  • I love CHINCHILLAS!
    • Zapraszam do czytania opowieści o WATASZE ZŁOTEGO DĘBU
Odp: Jak przekazać 1% podatku na Szynszyle?
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Kwi, 2016, 17:57 »
Fajnie by było przekazać 1% na szczylki. Ja z tatą  cały czas szukam i tez nie mogę nic znaleźć :(

"Co jest lepsze, urodzić się dobrym czy ogromnym wysiłkiem przezwyciężyć swą spaczoną naturę?"
-Paarthurnax

*Najlepszy przyjaciel ma zawsze cztery łapki*
Kocham was szynszyle!
-------------------------------------------------------
Ze mną Beza i Malaga

Offline Rukola

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Uzbierane migdały: 12
Odp: Jak przekazać 1% podatku na Szynszyle?
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Kwi, 2016, 12:55 »
Dobra, myślę że to nie jest żadna tajemnica, skończmy te podchody. Organizacje pomagające gryzoniom i zajęczakom którym można przekazać 1%: OTOZ Animals Gliwice, VIVA Gryzonie, Stowarzyszenie Pomocy Królikom, Fundacja Azyl dla Królików.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Jak przekazać 1% podatku na Szynszyle?
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Kwi, 2016, 17:01 »
Wyjaśnijmy sobie jedno

Cytat: Ryszard z Ignasiem
Ciekawe, czy (...)  też okaże się nielegalne na tym forum...


Otóż to nie dział DYI żeby pisać "skopiuj to, skasuj to, to zamień tym i znajdziesz to i to"
Jeśli jakieś adresy na forum są zablokowane, przychodząc tu, powinieneś to uszanować.
Dane które podała myszka spokojnie wystarczają by znaleźć informacje o stowarzyszeniu zajmującym się szynszylami, za to takie cwaniakowanie nie jest tu mile widziane - i to jedyny powód dla którego będę kasować takie prowokacje. Gwoli ścisłości, na tamto forum można wejść także przez sklep którego banerek mamy na forum  - bez jakiś okropnych kombinacji.

wracając do konkretów

jeśli chcecie wpłacić pieniążki typowo na szynszle, w tej chwili można zrobić to tylko przelewając je:

Cytuj
nr rachunku w BGŻ S. A.:
57 2030 0045 1110 0000 0398 8980

IBAN:
PL 57 2030 0045 1110 0000 0398 8980

SWIFT: GOPZPLPWXXX
tytułem: „Darowizna na cele statutowe”.


przelewając pieniądze na wszelkiego typu stowarzyszenia niezwykle ważne jest by w tytule wpisać DAROWIZNA.

Jeśli chcemy rozliczając pit pomóc osobom które opiekują się szynszylami (są na tym bądź na innych forach o tematyce szylowej, mimo przeciwności losu są wspaniałymi opiekunami itp)

http://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/mieszczak_aleksandra.html

http://silentio.pl/silentio.php?module=index&action=podopieczny&id=26

Wykaz organizacji znajdziecie także tu:
http://www.pozytek.gov.pl/Wykaz,opp,3666.html

OTOZ Gliwice
KRS: 0000069730 cel szczegółowy Gliwice

Fundacja Azyl dla Królików:
KRS: 0000408882 cel szczegółowy: króliki

Stowarzyszenie Pomocy Królikom:
KRS: 0000237887

W zeszłym roku, faktycznie, dla szynszyli najwięcej zrobił OTOZ :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Ryszard z Ignasiem

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Jak przekazać 1% podatku na Szynszyle?
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Maj, 2016, 07:57 »
@Rukola:

W końcu jakieś rozsądne rozwiązanie - jednak fajnie byłoby podać źródło tych informacji, albo po prostu podać linka, gdzie one są - w końcu Wy też nie chcecie, aby ktoś kopiował wasze informacje (co jest zapisane w regulaminie: "Nie wolno: (...) 28. Wykorzystywać materiałów pochodzących z forum z naruszeniem praw autorskich.")...

@dream*:

Napisz mi, który punkt regulaminu złamałem, wklejając link lub metodę znalezienia strony? Poza tym to bardzo nieładnie cenzurować prywatne wiadomości bez uprzedzenia - tam też "wycięto" mi linka - przynajmniej tak to widać w wysłanych... Napisałaś: "Jeśli jakieś adresy na forum są zablokowane, przychodząc tu, powinieneś to uszanować." - ale skąd ja mam wiedzieć, że są zablokowane (poproszę o punkt regulaminu lub listę zablokowanych) - może to po prostu błąd - mi po prostu część tekstu znikła ot tak, bez żadnej informacji...

Podaj mi proszę jeszcze zapis regulaminu uprawniający Cię do modyfikacji moich postów (bo ten raczej do tego nie upoważnia: "Obsługa Forum, administratorzy oraz moderatorzy mają prawo do zmiany treści wiadomości, jeśli wiadomość jest niezgodna z Regulaminem.", gdyż na razie nie wykazano niezgodności mojej wiadomości z regulaminem).

http://www.omgif.net/wp-content/uploads/2011/03/admin_kick.gif
« Ostatnia zmiana: 01 Maj, 2016, 08:06 wysłana przez Ryszard z Ignasiem »

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Jak przekazać 1% podatku na Szynszyle?
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Maj, 2016, 17:32 »
Skrypt działa na całym forum więc także w prywatnych wiadomościach.

Polecam przenieść się na inne forum gdyż to właśnie zostaje Ci zablokowane. Ostrzegalam, że nie lubię cwaniakowania.

Rukola wpisując listę organizacji OPP nie złamała żadnych praw autorskich - a dane te są ogólnodostępne także w linku z wykazem organizacji pożytku publicznego na 2016 r.


Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

 

Jak do "końca" oswoić szynszyle?

Zaczęty przez nermulDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 40700
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2017, 12:41
wysłana przez jutkaa
Podróż, wyjazd: z szynszylem czy bez, czy szynszyle lubią podróżówać, jak znoszą podróż? transport - metody i porady

Zaczęty przez KikaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 87168
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2016, 18:43
wysłana przez Kety
szynszyle sie ze soba gryzą, walczą, są wobec siebie agresywne, kłótnie w klatce

Zaczęty przez fujitsaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 35252
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 20:58
wysłana przez Mysza <")))/
szynszyle białe i srebrne zachodzą w ciążę dopiero po 2 roku życia?

Zaczęty przez DissectDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 8066
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2011, 21:22
wysłana przez Dissect
Dorosłe szynszyle w nowym domu - dziwne zachowanie - proszę o poradę

Zaczęty przez aoka30Dział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 4715
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2010, 15:58
wysłana przez aoka30
SimplePortal