hypothetical
28 Mar, 2024, 12:56

Autor Wątek: Ori, Nero i Kenzo  (Przeczytany 13214 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline loseyourself

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 167
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Ori, Nero i Kenzo
« dnia: 25 Kwi, 2016, 20:54 »
Zgodnie z zapowiedzią na ER dalsze losy wątroby Kropka, jak i jej właściciela będę opisywać tutaj. No i oczywiście także Oriona o którym mało z uwagi na wredne choróbsko kolegi.

Za mną i Kropkiem dzień pełen leków. Łącznie wszystkiego mam do podania 14 dawek różnych leków i witamin plus dokarmianie. Na szczęście nie marudzi i przyjmuje wszystko z podniesioną głową. Waga na teraz już bez kroplówki 420g. A jak dostał kąpiel to istne tornado  [bigsmile] aż się biedak zasapał  :P

Dziś troszeczkę skubnął siana z ręki. Nie było tego dużo ale zawsze coś. Niestety po 5 oddzielnych nocach zrobił się konflikt między chłopakami. Kropek ostro fuka na Ori. A kąpielówki bronił przed nim jak lwica młode. No nic, łączenie od nowa. Może jak się lepiej poczuje to zmieni swoje zachowanie.

Sama przeszłam na zdalną pracę przynajmniej do jutra i załatwiłam z szefową, że po powrocie w razie co mam furtkę na podchodzenie w ciągu dnia do domu, żeby karmić i dać leki. Niby nie ma problemu ale mojej koleżance próbowała coś skomentować. Na szczęście koledzy z pracy rozumieją sytuację i zwierzęta są dla nich równie ważne więc nie dali jej rozwinąć skrzydeł. No cóż... Niech mi to powie w twarz to z chęcią powiem co o tym myślę. A że jestem ostatnio nie wyspana to i nerwy nie te  [bigsmile]
« Ostatnia zmiana: 29 Sie, 2016, 11:09 wysłana przez Rukola »

Ori - 28.12.2015 (beż hetero)
Nero - 27.05.2016 (extra dark ebony)
Kenzo - 28.05.2016 (white TOV)

Always on my mind, forever in my heart
Miki (†2 lata), Maciuś (†12 lat), Kropek (†9,5 roku)

Offline loseyourself

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 167
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Kwi, 2016, 18:31 »
Po ważeniu - 431 g  [viva] wprawdzie po żarciu ale jak widać źle nie jest  [blush]

Wczoraj wieczorem przyłapałam go na jedzeniu siana i ziół  [good]
Dziś nawet aparat go przyłapał (fot. 1)

A, że Ori nafochany, że tylko Kropek w obiektywie to też zażyczył sobie foteczki  [smile]

A chłopaki dalej się leją ale już mniej, powoli do przodu i może znowu będą się tuliły.

Ori - 28.12.2015 (beż hetero)
Nero - 27.05.2016 (extra dark ebony)
Kenzo - 28.05.2016 (white TOV)

Always on my mind, forever in my heart
Miki (†2 lata), Maciuś (†12 lat), Kropek (†9,5 roku)

Offline loseyourself

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 167
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Maj, 2016, 09:18 »
Po dwóch tygodniach mogę donieść, że Kropek czuje się lepiej. Wprawdzie nie bardzo jeszcze je ale zaczyna już coś skubać z paśnika (wcześniej skubał dopiero jak mu pod nos podsunęłam). Powoli zmniejszam dokarmianie i waga utrzymuje się 440-450g, więc możliwe, że w nocy coś chrupie. Mam zielone światło na półdniowe głodówki, bo niewykluczone, że się rozleniwił z jedzeniem. Zęby póki co okey (mimo wszystko gałązki jabłoni gryzie).

Po za tym wczoraj byliśmy na badaniach kardio - wszystko idealnie, ponoć niejeden młody szylek powinien mu zazdrościć tych wyników, więc szmery ma fizjologiczne, a żyła główna doogonowa poszerzona prawdopodobnie z powodu jakiegoś zastoju w żyle wątrobowej. Wczoraj też miał pobieraną krew i czekamy na wyniki. Jak wyjdą dobre to powoli odstawiamy leki. Tylko zwierz po wymęczeniu trochę obrażony  [blush]

Ori - 28.12.2015 (beż hetero)
Nero - 27.05.2016 (extra dark ebony)
Kenzo - 28.05.2016 (white TOV)

Always on my mind, forever in my heart
Miki (†2 lata), Maciuś (†12 lat), Kropek (†9,5 roku)

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Maj, 2016, 23:35 »
Trochę się pofocha, ale ostatecznie wszystko na dobre mu wyjdzie, super, że jest poprawa, 3mma kciuki : )

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Maj, 2016, 09:58 »
No to Kropek zasługuje na smaczka :)) dzielny facet

Offline loseyourself

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 167
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Maj, 2016, 10:56 »
Dzięki :)

Wczoraj odebrałam wyniki. Wątroba poprawiła się w 50%  [good] Na pewno leki bierzemy jeszcze tydzień, potem zobaczymy.
Jedyne co jeszcze z wyników zostało do ogarnięcia to fosfor, który wzrósł prawdopodobnie przez to niejedzenie. Więc szprycujemy się jeszcze alugastrinem i Calcium.

No i niejadkowi zmniejszam dalej papki w bezpiecznej granicy ale jak nie zacznie więcej jeść do czwartku-piątku to mam spróbować apetizer senior - nie zaszkodzi a na niektóre osobniki działa.
Dodatkowo specjalnie kupiłam ostropest, żeby wspomagał mu tą wątrobę jak już leki odstawimy.

Eh.. normalnie jak prawdziwy Polak na emeryturze - nic tylko siata leków i wizyty u lekarza :P

a w załączeniu foteczka pysiaków - jak widać wróciły do zgody   [love]

Ori - 28.12.2015 (beż hetero)
Nero - 27.05.2016 (extra dark ebony)
Kenzo - 28.05.2016 (white TOV)

Always on my mind, forever in my heart
Miki (†2 lata), Maciuś (†12 lat), Kropek (†9,5 roku)

Offline Lolivette

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Uzbierane migdały: 1
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Maj, 2016, 15:35 »
Juz teraz bedzie tylko lepiej! Dzielny, mały pacjent 😉😍

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Maj, 2016, 21:52 »
 [viva] [viva]
same dobre wieści, oby więcej takich w tym temacie :))  [love]

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline loseyourself

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 167
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Maj, 2016, 15:53 »
Dzięki i trzymajcie dalej mocno kciuki, bo nie wiem czy sytuacja się nie skomplikuje  :(

Wczoraj na kontroli zażądałam RTG zębów, bo Kropczasty dalej nie je, a coś mi się nie widzi, żeby tak drastycznie przyzwyczaił się do papek i nawet nie leciał do ukochanych ziół w misce. Nawet picie mu się odwidziało i dopajam przy okazji karmienia. Plus dodatkowo łzawiące oko ale po kroplach Biolan się poprawiło (tu podejrzenie dalszych problemów z kanalikiem). Akurat dr Milena była w lecznicy więc i ona zajrzała do ząbków (śliczne i równiutkie mimo miesięcznego jedzenia papki). Obiecała również przeanalizować RTG i zadzwonić do mnie. Po dzisiejszej rozmowie wiem tylko, że trzonowce wzorowe ale ponoć po wstępnym obejrzeniu zdjęć wygląda na to, że jest jakiś problem z korzeniami siekaczy. Nie zdążyła dziś już dokładniej ich obejrzeć i obiecała zrobić to jutro i od razu do mnie zadzwonić.

Po za tym ten nieszczęsny fosfor kazała obniżać drastyczniej. Jeszcze nowych badań krwi nie robiliśmy, pewnie dopiero za tydzień, bo teraz wiele mogło się nie zmienić ale jak zobaczyła zeszłotygodniowe wyniki to od razu zleciła bardziej agresywną kurację.

Eh.. wątroba widać dochodzi do siebie to przypałętał się nowy problem  [sciana]
A waga cały czas ok. 450g, bobki ładne, humor na bieganie jest.

Z milszych rzeczy - Zdjęcie oglądania zębów przez wzierniczek z Kropczastym i dr Mileną posłuży dziś jako pomoc na jej szkoleniu. Foteczki dr Milena mi udostępniła ale wybaczcie, że nie wrzucę bo nie wiem czy Pani Doktor wyraziłaby zgodę na to  [smile]
« Ostatnia zmiana: 19 Maj, 2016, 19:15 wysłana przez loseyourself »

Ori - 28.12.2015 (beż hetero)
Nero - 27.05.2016 (extra dark ebony)
Kenzo - 28.05.2016 (white TOV)

Always on my mind, forever in my heart
Miki (†2 lata), Maciuś (†12 lat), Kropek (†9,5 roku)

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Maj, 2016, 16:38 »
Trzymamy kciuki cały czas.

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

Offline loseyourself

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 167
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Maj, 2016, 21:31 »
Eh...ręce opadają. Im dalej tym więcej niewiadomych...

Dzwoniła dziś dr Milena. Obejrzała dokładnie RTG i wydaje jej sie, że siekacze rosną zbyt blisko kości szczęki i to może powodować ból i łzawienie oka. Ale z drugiej strony nie pasuje jej to, że je twarde rzeczy typu korzeń cykorii. Dodatkowo może tam być jakiś stan zapalny ale tu może dać potwierdzenie tylko tomografia a to już koszty...
Po za tym mamy zagadkę pod postacią tego nieszczęsnego fosforu. Mimo wszystko nie do końca jest w stanie powiedzieć dlaczego tak mocno wzrósł mimo, że nie ma dużej jego podaży i w dodatku już wcześniej dostawał leki na obniżenie. Powiedziała, że będzie grzebać w najnowszej literaturze na ten temat to może coś znajdzie, bo to już drugi taki przypadek jaki ostatnio ma (temu drugiemu skacze fosfor jak tylko odstawiają wapń).
Na razie trzymamy się leczenia, za trzy tygodnie robimy badania i zobaczymy co wyjdzie i myślimy co dalej. Leki wątrobowe jak się skończą to odstawiamy, z wyjątkiem sodiazotu, który odstawiamy natychmiast bo już były przypadki, że spowodował niechęć do jedzenia, więc cicho liczymy, że nastąpi przełom.

Mam nadzieję, że wyniki będą lepsze bo tomografia jest droga. Swoją drogą, czy ktoś zna cenę tomografii głowy szynszyli? Bo jak patrzę na ogólne ceny za zwierzęta to bledne bo mnie na to nie stać teraz a z wrażenia nie zapytałam. :smut:
Po za tym inny powód niechęci do niej to narkoza. Raz już ją miał i długo dochodził do siebie.

No i oczywiście mam obserwować i wyłapywać wszelkie zachowania, sposób jedzenia jak już coś szamie, ew. zależności przeżuwanie, gryzienie a łzawienie itp...

Ori - 28.12.2015 (beż hetero)
Nero - 27.05.2016 (extra dark ebony)
Kenzo - 28.05.2016 (white TOV)

Always on my mind, forever in my heart
Miki (†2 lata), Maciuś (†12 lat), Kropek (†9,5 roku)

Offline Lolivette

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Uzbierane migdały: 1
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Maj, 2016, 22:59 »
Rowniez trzymamy mocno kciuki!

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Maj, 2016, 10:43 »
@Mysza <")))/  , @dream* , znacie może orientacyjną cenę tomografii?

Zdrowia dla Kropka, jest silny, więc przebrniecie przez to!  :tuli:

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Maj, 2016, 22:51 »
Niestety nie :(

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline loseyourself

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 167
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Maj, 2016, 12:29 »
Kropeczek po drodze do zdrowia niestety miał parę dni temu wypadek...
W zasadzie z mojej winy. Generalnie nie puszczam ich kiedy dzieciak jest w pokoju. Tego feralnego dnia dzieć po kąpieli przyszedł dać buzi na dobranoc, a że ja siedziałam na podłodze zajęta papierologią to nie chciało mi się podejść do drzwi i pozwoliłam mu wejść... dał buzi ale oboje nie zauważyliśmy, że kropek podbiegł z tyłu, młody krok do tyłu i eh... przydeptał piętą ucho Kropka. Zwierzątko w szoku, krwiak na uchu, potem zobaczyłam, że jak się próbował wyswobodzić spod nogi wbił sobie górne siekacze w dolną wargę...  akurat ogonek nie miał nocnego dyżuru, więc opatrzyłam to co mogłam i z samego rana do weta bo uszko ewidentnie boli bo smętnie zwisa. Na szczęście Kropek miał więcej szczęścia niż ja rozumu bo krwiak i uszkodzona warga to wszystko. Na wszelki wypadek RTG -ok. Jest na razie jeszcze na Pyralginie. Jestem na siebie zła i mam straszne wyrzuty sumienia  :smut: . 12 lat z szyszkami i zero tego typu incydentów to musiało trafić akurat na niego i to w czasie choroby....
 Doszedł już do siebie. Dzis na kontroli było super. Znowu bryka wesoło i co dziwi, przedwczoraj zaczął trzymać pyszczek w misce z ziołami a wczoraj nawet zjadł jedną granulkę sam z siebie. Mamy to wykorzystać i zmniejszyć dokarmianie. Zmniejszamy tez dawkę pyralginy i za 4 dni odstawiamy. Lekarka powiedziała, że tą sytuację wykorzystamy przy okazji do oceny czy nie je bo boli czy też z braku apetytu. Zobaczymy co będzie bez przeciwbólowego.

Ori z kolei wyraźnie wyczuł że Kropek źle się czuje bo nie zaczepiał go przez te pierwsze kiepskie dni. A potem z kolei nadrabiały na wybiegach zabawą i dyskusjami  [smile]

Ori - 28.12.2015 (beż hetero)
Nero - 27.05.2016 (extra dark ebony)
Kenzo - 28.05.2016 (white TOV)

Always on my mind, forever in my heart
Miki (†2 lata), Maciuś (†12 lat), Kropek (†9,5 roku)

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Maj, 2016, 13:58 »
Niech dyskutują, biegają ile chcą - aby do przodu.
A z szylkami juz tak jest, że ich szybkość niejednego opiekuna zaskoczyła.
Moje akurat mają świra na punkcie otwieranych gdziekolwiek drzwi, makabra z tym , lecą jakby chciały się pozabijać na wyścigi.

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

Offline loseyourself

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 167
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Cze, 2016, 11:37 »
Hej wszystkim.
Po wypadku nie ma już śladu po za lekko pofalowanym brzegiem ucha  [smile]

Ale niestety po zmniejszeniu, a potem odstawieniu pyralginy przestał znowu jeść  :smut: dobrze, że chociaż ze strzykawki ciągnie bez problemowo. Jedynie co widzę, że czasem skubnie ziółka i obowiązkowo malwę. No i wygląda na to, że faktycznie coś z tymi siekaczami się dzieje bo jak się skusi na korzeń cykorii to potem zgrzyta zębami. Rozmawiałam w tygodniu z dr Mileną i mamy cierpliwie czekać na przyszły tydzień (no chyba, że się ewidentnie pogorszy) na badania. Wczoraj miał troszkę gorszy dzień ale być może to od pogody, bo dziś rano jak wyczuł godzinę karmienia to już czekał przy drzwiczkach.

Po za tym wczoraj zauważyłam, że ma taki wąski ciemny pasek wzdłuż dziąsła (tuż pod nim) na jednym z górnych siekaczy. Tylko nie wiem czy to jakieś odbarwienie czy coś mu się przykleiło. Próbowałam sprawdzić ale na chińskiego Boga sobie nie pozwolił, więc go dłużej nie męczyłam. Dziś spróbuję.

Natomiast Ori wczoraj mnie rozbroił.... zrobiłam dziecku łódeczkę z papieru i wieczorem jeszcze leżała na narożniku. Ori chwycił za jej dziób i dosłownie skacząc na tylnych łapkach jak kangur porwał ją do klatki  [rotfl]
No żałuję, że nie miałam pod ręką tel, żeby to nagrać bo wyglądał przekomicznie  [good]

Ori - 28.12.2015 (beż hetero)
Nero - 27.05.2016 (extra dark ebony)
Kenzo - 28.05.2016 (white TOV)

Always on my mind, forever in my heart
Miki (†2 lata), Maciuś (†12 lat), Kropek (†9,5 roku)

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Cze, 2016, 20:55 »
Dobrze że siłę na jakieś psikusy ma.

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

Offline loseyourself

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 167
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Cze, 2016, 21:11 »
Dobrze że siłę na jakieś psikusy ma.


No właśnie na to nie ma ochoty, bo to Ori łobuzuje  [bigsmile] Kropek ma na razie tylko chrapkę na smaczne ściany i pudełka kartonowe.

Ori - 28.12.2015 (beż hetero)
Nero - 27.05.2016 (extra dark ebony)
Kenzo - 28.05.2016 (white TOV)

Always on my mind, forever in my heart
Miki (†2 lata), Maciuś (†12 lat), Kropek (†9,5 roku)

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Cze, 2016, 15:22 »
Orionowi chyba się marzy bycie kapitanem :P albo morską godzillą :P
Dobrze, że Kropuś się dobrze bawi na wybiegach :)

Offline loseyourself

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 167
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Cze, 2016, 21:14 »
@Dosiek haha albo Ori chce być piratem  [bigsmile] a co do Kropka... oj tak... jak widzę, że znowu podskakuje jak piłeczka odbijając się od wszystkiego po kolei to mnie radość rozpiera i nadzieja na lepsze jutro  [smile] jest ze mną tak długo....


Z mega dobrych wieści .... TAMTARATAM! Kropeczek zaczyna jeść  [viva]

W sobotę zrobiłam test i odcięłam go od popołudniowego karmienia. Koło 19:00 zrobił się głodny i zajął się siankiem. Po bieganiu a przed karmieniem na noc też było grane sianko i zioła  [smile]
Wczoraj wieczorem, dziś rano i przed chwilą przeprosił się z karmą  [viva] Jejku już dawno go nie widziałam przy misce z karmą...
Codziennie się ważymy i z wagi nie spada. Powolutku zacznę zmniejszać pozostałe karmienia jak tendencja się utrzyma  [smile]

Ori - 28.12.2015 (beż hetero)
Nero - 27.05.2016 (extra dark ebony)
Kenzo - 28.05.2016 (white TOV)

Always on my mind, forever in my heart
Miki (†2 lata), Maciuś (†12 lat), Kropek (†9,5 roku)

Offline Lolivette

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Uzbierane migdały: 1
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Cze, 2016, 22:12 »
Super wiesci!  [viva] Oby wiecej takich  [smile] Ja to czekam jeszcze na jakies zdjecia  [hmm] [phi] :P

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Cze, 2016, 20:47 »
Uf dobre wieści, aby tak dalej.

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

Offline loseyourself

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 167
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Cze, 2016, 21:46 »
@Lolivette jak dorwę w końcu kompa to zgram foty z aparatu i wrzucę  [bigsmile] ostatnio małż go okupuje wykańczając mgr'a  [blush] ja muszę się zadowolić tabletem....

Kropek dalej wcina  [smile] oby tak dalej. To się dr Milena w piątek ucieszy  [jupi]

A po za tym nadszedł ten dzień kiedy 5-miesięczny Ori przebił go swoją masą - 453g. Już nawet się prawie zrównał wielkością.

Ori - 28.12.2015 (beż hetero)
Nero - 27.05.2016 (extra dark ebony)
Kenzo - 28.05.2016 (white TOV)

Always on my mind, forever in my heart
Miki (†2 lata), Maciuś (†12 lat), Kropek (†9,5 roku)

Offline Lolivette

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Uzbierane migdały: 1
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Cze, 2016, 21:10 »
Trzymam za slowo  :>

 

SimplePortal