29 Mar, 2024, 14:45

Autor Wątek: Ori, Nero i Kenzo  (Przeczytany 13227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline loseyourself

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 167
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Cze, 2016, 22:54 »
No... my po wizycie.... no... co z tego, że humor lepszy, co z tego, że zaczyna jeść... wyniki krwi są słabe. Wątroba niewiele się poprawiła i to martwi dr Milenę. Gospodarka wapniowo-fosforanowa się wyrównała ale też niepokojące jest, że wapń spadł od ostatniej wizyty mimo ciągłej suplementacji. Dr Milena zaczyna widzieć tu zależność. Może być tak, że z powodu wątroby zaburzone jest wchłanianie wapnia. Ponieważ teraz mają lepszy sprzęt do USG to 20.06 idziemy obejrzeć wątrobę, może coś nam więcej objawi. W najgorszym możliwym scenariuszu mamy do czynienia z nowotworem drobnokomórkowym, w najlepszym przewlekłe zapalenie, bierze już nawet pod uwage WZW.... Jeśli USG nam więcej nie powie to prawdopodobnie w lipcu zrobimy tomografię z kontrastem. W tym miesiącu nie mam na nią kasy ale za miesiąc prawdopodobnie się uda. Przy okazji lepiej zobaczy korzenie siekaczy i będzie jej łatwiej decydować co dalej z nimi robimy.
Jak sama dr Milena przyznała...szynszylowa zagadka. W wielu miejscach ma bardzo niespecyficzne i nie do końca pasujące objawy.

Najbardziej martwi wzrost fosfatazy alkalicznej. W badaniu pod koniec kwietnia wyszła 141 U/l (ale spadła w stosunku do badania robionego tydzień wcześniej) a we wczorajszym aż 245 U/l. I to właśnie zaczyna sugerować tą najgorszą opcję.

Na razie kontynuujemy suplementację witaminami i wapniem i próbujemy odstawiać Ziętka. Specjalnie nie daje nic na wątrobę, żeby zobaczyć jak to dalej bez leków się potoczy.po USG dalsze decyzje.

Na razie nie myślę o tym co będzie chociaż trochę się podłamałam tym wszystkim. Na razie oglądam jak Kropek bawi się hantelkami. Tym razem on zrobił kangura skaczącego na dwóch łapkach  [blush]

Ori - 28.12.2015 (beż hetero)
Nero - 27.05.2016 (extra dark ebony)
Kenzo - 28.05.2016 (white TOV)

Always on my mind, forever in my heart
Miki (†2 lata), Maciuś (†12 lat), Kropek (†9,5 roku)

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Cze, 2016, 23:40 »
kciukam mocno, żeby jednak był to ten najlepszy scenariusz  :tuli:

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Cze, 2016, 10:06 »
Kurczaki, co ten organizm Kropusia odwala... :( Oby pani doktor znalazła co jest nie tak i udało się wyleczyć. Dobrze, że Mały się bawi, widocznie nie cierpi. Jest silny i dzielny. [smile]
Ori ładnie rośnie.  [good]

Offline loseyourself

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 167
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Cze, 2016, 11:07 »
Wielkie dzięki za wsparcie. Naprawdę cieszę się, że to forum istnieje i można się wygadać nie tylko w tych miłych sprawach. Wprawdzie mam w swoim otoczeniu wielu ludzi, którzy wspierają Kropeczka i po każdej wizycie mam kilka telefonów z pytaniem o niego ale trafili się też tacy co sugerują "pozbycie się problemu", bo koszty, nerwy itd. Zawsze ich wtedy pytam czy psa też by tak potraktowali. Zgadnijcie odpowiedź. Strasznie mnie wkurza takie nierówne traktowanie bo gryzoń. 
Tak się skupiłam na relacji z wizyty, że nie dopisałam o tym, że skubaniec mały od przedwczoraj znowu focha na jedzenie. Widzę to na wadze po nocy. Liczę cicho, że to foch bo przedwczoraj był kłuty a wczoraj maltretowany w gabinecie, bo wieczorem stał w kolejce za Ori po ostropest i pyłek pszczeli. Zobaczymy jak się dalej potoczy.

Ori - 28.12.2015 (beż hetero)
Nero - 27.05.2016 (extra dark ebony)
Kenzo - 28.05.2016 (white TOV)

Always on my mind, forever in my heart
Miki (†2 lata), Maciuś (†12 lat), Kropek (†9,5 roku)

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Cze, 2016, 13:57 »
Też mam nadzieje, ze to tylko obraza jaśnie Pana i zacznie ładnie jeść : ) może też spadł po prostu ze stresu i tego wszystkiego, byle do przodu i wszyscy tu kciukamy za Ciebie i Kropeczka ! : )

a z traktowaniem gryzoni jako zwierzaki gorszej kategorii, to norma.. Kiedy zaszłam w ciążę, to pytanie "to co z szynszylami zrobisz" było normą.  Albo tekst  "to musisz oddać szynszyle"- a ja na to, ze szynszyle były pierwsze- to wszyscy szok hehehe ; ) No i zuzka już ma dwa lata, a ja mam szynszyli więcej niż przed ciąża ; D
« Ostatnia zmiana: 11 Cze, 2016, 13:59 wysłana przez Metallowa »

Offline loseyourself

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 167
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Cze, 2016, 14:53 »
@Metallowa też miałam podobnie. Jak byłam w ciąży miałam 2 szylki i jeszcze królika (niestety niunia dostała chłoniaka i w moim 5 miesiącu zmuszona byłam skrócić jej cierpienia). Oczywiście były teksty typu: Pomyśl o dziecku, uczuli się i będziesz miała problem.... Argh... moje zwierzaki, moje dziecko, moja sprawa....

@Lolivette dotrzymuję słowa  [smile]

Wspólna kąpiel:


Dosłownie wspólna:


Hello, ja tu próbuję się wysiusiać, proszę nie przeszkadzać:


A ja z kolei jem!  [bigsmile]

Ori - 28.12.2015 (beż hetero)
Nero - 27.05.2016 (extra dark ebony)
Kenzo - 28.05.2016 (white TOV)

Always on my mind, forever in my heart
Miki (†2 lata), Maciuś (†12 lat), Kropek (†9,5 roku)

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Cze, 2016, 16:12 »
ale masz przecudne kulasy : *

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #32 dnia: 11 Cze, 2016, 21:08 »
No jeśli chodzi o kąpiel to zazwyczaj zawsze muszą dwa na raz się pchać. Cudne, proszę wymiziać.

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

Offline Lolivette

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Uzbierane migdały: 1
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Cze, 2016, 01:46 »
Cudowni  [love] [love] [love] Ale wiesz co? Jak smiesz go tak podgladac w miejscu gdzie nawet krol chodzi piechota!?  [rotfl]

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Cze, 2016, 23:44 »
Kąpielówka Savica jest super, u mnie nawet i po 3 a w najgorętszym momencie 4 potrafiły naraz sie kąpać, z czego jedna zwaniara ładowała się do tego szpiczastego kątka i siedziała a reszta tarzając się posypywała ją piaskiem.
Kiedyś, nie pamiętam już która, nie mogła dopchać się do piasku, to tarzała się na zapiaszczonych grzbietach koleżanek. Chyba Beza :D

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline loseyourself

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 167
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Cze, 2016, 09:00 »
@Mysza <")))/ haha, chciałabym to zobaczyć  [good] I tak, ta kąpielówka jest mega  [smile] i co najważniejsze mało się z niej wysypuje (o ile nie przewrócą do góry dnem co raz miało miejsce  [woot] ). Jak sobie przypomnę czasy gdy za kąpielówkę służyła im keksówka i było wszędzie pełno piachu to aż się wzdrygam  :P

A w ogóle czy ktoś wie gdzie kupić porządny dysk do biegania 30 cm? Nie mogę nigdzie znaleźć (na necie też). W Hipciu jest tylko 20 cm drewniany a tego plastiku trixie nie uznaję. U jednego gościa na Allegro znalazłam ale doczepione poprzeczne listewki na talerzu to porażka. Na razie wysłałam do niego zapytanie o konstrukcje tego i czy można zakupić bez listewek ale mimo wszystko wolałabym jedna kupić ze sprawdzonego źródła.

A w ogóle wczoraj wprowadziłam narożną kuwetę do klatki na próbę, bo zawsze to jakaś oszczędność na pellecie. Do tej pory stała w kącie pokoju, gdzie Ori kochał sikać ale już się oduczyć lania po za klatkę, więc kombinuję :) Ciekawe jak się sprawdzi. Kropczasty od razu załapał. Ori się stara ale po nocy jedna półka zaszczana i dwa siki po za kuwetką :P
« Ostatnia zmiana: 16 Cze, 2016, 09:06 wysłana przez loseyourself »

Ori - 28.12.2015 (beż hetero)
Nero - 27.05.2016 (extra dark ebony)
Kenzo - 28.05.2016 (white TOV)

Always on my mind, forever in my heart
Miki (†2 lata), Maciuś (†12 lat), Kropek (†9,5 roku)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Cze, 2016, 15:55 »
@loseyourself, niestety nie wiem.  Ja robię, ale tylko kołowrotki pionowe z metalową bieżnią, bez poprzeczek :P.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Lolivette

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Uzbierane migdały: 1
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Cze, 2016, 03:11 »
My mamy kocia kuwete za piaskownice ;) Idealnie sie sprawdza :D Szczury blyskawicznie ucza sie korzystac z klapki. Piachu malo co wynosza bo otrzepuja sie w srodku :) Do tego moge nasypac okolo 4 cm pylu co im sprawia duzo frajdy :D jestem bardzo zadowlona :) opatentowalam to prawie 3 lata temu haha xD moge nagrac filmik :D

Offline loseyourself

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 167
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Cze, 2016, 13:05 »
@Lolivette nagraj nagraj  [bigsmile] też nad tym myślałam ale na razie się jeszcze wstrzymałam ale mam na oku taką odkrytą kuwetę z brzegami zawiniętymi do środka.



Ori - 28.12.2015 (beż hetero)
Nero - 27.05.2016 (extra dark ebony)
Kenzo - 28.05.2016 (white TOV)

Always on my mind, forever in my heart
Miki (†2 lata), Maciuś (†12 lat), Kropek (†9,5 roku)

Offline Lolivette

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Uzbierane migdały: 1
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Cze, 2016, 14:55 »
Masz ci babo placek... zapomnialam nagrac :/ Dzisiaj wieczorem moze nie zapomne   [sciana]

Offline loseyourself

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 167
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #40 dnia: 22 Cze, 2016, 10:09 »
@Lolivette teraz ja trzymam za słowo  [:D]

Na USG nie wyszło nic szczególnego, wątroba jest trochę lepsza niż była poprzednio, więc nic nie wskazuje, żeby coś bardzo poważnego się działo. Wczoraj rozmawiałam długo z dr Mileną i ostatecznie stwierdziłyśmy, że robimy dodatkowe badanie bobków na lamblie i kokcydia. Nie wiem skąd by się to wzięło, bo Ori był badany dwukrotnie po przyjeździe i jest czysty (badam od razu i jego znowu).  Może osłabienie organizmu? Żałuję, że wcześniej nie wymusiłam tego badania (na pierwszych wizytach ciągle o tym mówiłam to nie bo to nie to, bo badania krwi tego nie sugerują), przynajmniej byłoby wiadome. Zresztą w zeszłym tygodniu się przymierzałam do tego badania na własną rękę ale trochę mi się zakręciło problemów i nie dałam rady. Eh.... Ale szczerze mówiąc w tym momencie się ucieszę jeśli to wyjdzie bo przynajmniej jakiś punkt zaczepienia, bo Kropkowe jedzenie to jedna wielka sinusoida.

Ori - 28.12.2015 (beż hetero)
Nero - 27.05.2016 (extra dark ebony)
Kenzo - 28.05.2016 (white TOV)

Always on my mind, forever in my heart
Miki (†2 lata), Maciuś (†12 lat), Kropek (†9,5 roku)

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Cze, 2016, 17:11 »
Ale słodzinki [love]
Co do dysku, może spróbuj z obrotową tacką z ikei? Tylko że ona chyba hałasuje. W wakacje chcę też spróbować swoich sił w konstrukcji ^^

Masz rację, gdyby się okazało że to pasożyty to już by było coś. A gdzie dawałaś bobki do badan? Jakaś metoda nie wykrywa lamblii, tylko nie pamiętam jaka. Ogólnie to do takich badan ludzie polecają klinikę Kajman

Offline loseyourself

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 167
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Cze, 2016, 18:11 »
@Dosiek no właśnie ja męża nakręcam na zrobienie takiego dysku  :P facet z Allegro od dysku odpisał wprawdzie, że może nie przyczepiać listewek na talerzu ale jakoś dziwnie mi on wygląda. Napewno nie jest robiony na łożyskach tylko "innym sprawdzonym sposobem" cokolwiek miałoby to znaczyć...

Ja też badałam w Kajmanie, mam go niedaleko  [:)]. Tym razem jednak badamy za pośrednictwem Ogonka i będą badać pod kątem lamblii i kokcydii. Dziś urwałam się z pracy i zawiozłam porcję 3 dniową. Wyniki za 2-3 dni. Jejku normalnie człowiek modli się o wynik negatywny, ja tym razem modlę się o pozytywny. Zwłaszcza, że do tego wszystkiego doszły powtarzające się wzdęcia u Kropka, a nie je nic co by miało je powodować. Na razie masaże i rumianek pomagają. Jak się pogorszy to mamy przyjść się obejrzeć, jak nie to czekamy do wyników.

A tym czasem chłopaki nie chcą wyjść z kąpielówki bo mają schłodzony piach  [good] chyba im zazdroszczę  [:D]

Ori - 28.12.2015 (beż hetero)
Nero - 27.05.2016 (extra dark ebony)
Kenzo - 28.05.2016 (white TOV)

Always on my mind, forever in my heart
Miki (†2 lata), Maciuś (†12 lat), Kropek (†9,5 roku)

Offline loseyourself

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 167
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #43 dnia: 02 Lip, 2016, 09:49 »
Trzymajcie proszę mocno zaciśnięte kciuki za Kropeczka. W nocy wylądował na nocnym w Ogonku. Całe szczęście akurat dr Milena była. Kropeczek ma kwasicę, krew w moczu, ciężki oddech. Prawdopodobnie reakcja alergiczna na kolejny lek. Wiem, że noc przeżył ale jest bardzo źle. Dr Milena nie wie czy uda się go uratować. Przepraszam ale ledwo patrzę na oczy i nie jestem na razie w stanie więcej napisać.

Ori - 28.12.2015 (beż hetero)
Nero - 27.05.2016 (extra dark ebony)
Kenzo - 28.05.2016 (white TOV)

Always on my mind, forever in my heart
Miki (†2 lata), Maciuś (†12 lat), Kropek (†9,5 roku)

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #44 dnia: 02 Lip, 2016, 10:05 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Offline loseyourself

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 167
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #45 dnia: 02 Lip, 2016, 17:18 »
Dziękuję @Dosiek za ciepłe słowa.

Kropeczek biega już szczęśliwy za TM  [placze] . Nie jestem w stanie teraz więcej napisać.

Ori - 28.12.2015 (beż hetero)
Nero - 27.05.2016 (extra dark ebony)
Kenzo - 28.05.2016 (white TOV)

Always on my mind, forever in my heart
Miki (†2 lata), Maciuś (†12 lat), Kropek (†9,5 roku)

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #46 dnia: 02 Lip, 2016, 20:01 »
@loseyourself nawet nie wiesz jak bardzo mi przykro :(( trzymajcie się :(

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #47 dnia: 02 Lip, 2016, 21:53 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline loseyourself

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 167
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Lip, 2016, 15:29 »
Dzięki wielkie za cald dotychczasowe wsparcie. Noc miałam ciężką, co chwilę się budziłam. Czuję się strasznie, zwłaszcza, że już było dobrze....

W poniedziałek dostał odrobaczacz bo wykryli te lamblie. U Ori nie znaleźli ale postanowiliśmy obu przeleczyć. W czwartek Kropek wydawał mi się osowiały ale wyglądało to bardziej na reakcję na pogodę. W piątek wieczorem sflaczał, nie chciał jeść, ratunkową wypłuwał,  siedział jak trusia podpierając się na pysiu, schudł w ciągu doby ponad 10g. Przyjęli go w nocy do szpitala. Dr Milena wprost powiedziała, że kiepsko to wygląda. W ciągu dnia stan się nie poprawiał, mimo kroplówek glukoza była mega niska i wciąż spadała, sterydy też nie pomagały.  Trzustka padła... nie mogłam mu pozwolić dalej cierpieć, zwłaszcza, że jelita stawały a jedzenia dalej nie chciał. Podjęłam tą trudną decyzję, wiedząc, że to będzie dla niego najlepsze. Serce mi krwawi, wylałam morze łez ale teraz muszę poświęcić więcej uwagi Ori, bo jest zdezorientowany sytuacją. Nawołuje kolegę i nie dostaje odpowiedzi...


Ori - 28.12.2015 (beż hetero)
Nero - 27.05.2016 (extra dark ebony)
Kenzo - 28.05.2016 (white TOV)

Always on my mind, forever in my heart
Miki (†2 lata), Maciuś (†12 lat), Kropek (†9,5 roku)

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kropek i Orion
« Odpowiedź #49 dnia: 03 Lip, 2016, 18:10 »
Strasznie mi przykro. Nie wiem co napasać , chyba pozostaje pocieszyć się myślą ze biega już szczęśliwy za TM.

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

 

SimplePortal