o szynszylach > Rozmnażanie

Kiedy oddzielić młodego samca od matki

(1/2) > >>

madria:
Witam! 19.01.2016r. pojawiła się u mnie dwójka cudownych Maluszków - samiczka i samiec. Na obecną chwilę mieszkają w dużej klatce razem z rodzicami, są zgodne i ciągle się tulą :) Weterynarz (polecany na tym forum) powiedział, że należy oddzielić  małego samczyka od matki po 4 miesiącach, ale dziś zauważyłam, że Mały zaczyna wskakiwać na mamę i próbuje kopulować. Od razu został przeniesiony do innej klatki, ale jest bardzo smutny. Czy istnieje możliwość, że zapłodnił dorosłą samiczkę (weterynarz powiedział, że dojrzałość osiągnie najwcześniej po 4 miesiącach)? Mogę go dołączyć do pozostałej trójki zanim pojedzie do nowego domu (w przyszłym tygodniu) czy ma do tego czasu mieszkać sam? Pozdrawiam:)

dream*:
W wieku 3 miesięcy należy podzielić stado z rozgraniczeniem na płeć :)

madria:
Bardzo dziękuję :) jak już pisałam, Maleństwo mieszka już w osobnej klatce. Martwię się jeszcze, czy istnieje możliwość, że zapłodnił dorosłą samicę? Nigdzie nie mogę znaleźć dokładnej informacji (oprócz informacji od weterynarza) kiedy młody samiec może zapłodnić samicę.

dream*:
Myślę, że jest to mało prawdopodobne, zwykle dopiero ok 4-6 miesiąca samczyki osiągają dojrzałość płciową i można to poznać po tym, że jądra zstąpiły już z jamy brzusznej.
Niestety czasami, w skrajnych i rzadkich przypadkach zdarza się to wcześniej i dlatego zalecamy by 3miesięczne maluchy oddzielać od rodziców płci przeciwnej.

madria:
Dziękuję za pomoc, pozdrawiam: )

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej