hypothetical
18 Kwi, 2024, 11:32

Autor Wątek: ząbki  (Przeczytany 1009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maksim

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 48
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
ząbki
« dnia: 23 Maj, 2016, 11:19 »
ostatnio mój szynszyl przestał kochać patyki. trochę pogryzie i już mu wystarczy, gdzie kiedyś gryzł na wiór. zastanawiam się, czy nie ma za długich zębów? ja nie umiem tego ocenić bo wg mnie nie wyglądają na długie
dodam jeszcze, że kiedy pije z poidła i tak jakby odsłania górną wargę to widać trochę te górne zęby, nooo ale tak jak napisałem, wg mnie jest ok. co wy myślicie?

Offline Rukola

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Uzbierane migdały: 12
Odp: ząbki
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Maj, 2016, 12:56 »
Nikt z nas nie umie tego ocenić, dlatego że widzimy tylko siekacze czyli przednie zęby, natomiast zęby tylne czyli trzonowce są za głęboko żebyśmy mogli je obejrzeć. Może to zrobić tylko weterynarz specjalizujący się w chorobach gryzoni, inni nie mają odpowiedniego sprzętu ani umiejętności. Myślę że w opisanej przez Ciebie sytuacji warto udać się na taką kontrolę. Skąd jesteś? Może będziemy mogli doradzić Ci jakąś sprawdzoną lecznicę.

Offline panksawery

  • Moderator
  • ~Tańczący Po Półkach~
  • *****
  • Wiadomości: 88
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: ząbki
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Maj, 2016, 14:08 »
Rukola ma racje, z ząbkami najlepiej do weta, lepiej zapobogač niż leczyć, kwestia widzenia zębów gdy pije to też mało klarowna sytuacja, mocnym sygnałem jest ślinienie, łzawienie oczu, ale wtedy już sytuacja jest troche zaawansowana.

 

zapotrzebowanie na wapń w różnym wieku (białe,żółte, pomarańczowe ząbki)

Zaczęty przez dream*Dział Żywienie

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 2272
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2015, 21:20
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal