hypothetical
28 Mar, 2024, 16:30

Autor Wątek: Zwichnięta tylnia łapa  (Przeczytany 1587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iwona&Syriusz

  • Gość
Zwichnięta tylnia łapa
« dnia: 26 Maj, 2016, 23:32 »
Witam. Wiem że takich wątków już trochę było, ale nie mogłam znaleźć świeżych.

Od trzech miesięcy jestem właścicielką szynszyla. Ciągle sie uczę a moja kula mi tego nie ułatwia. Ostatnio mial wypadek. Ok. 2tygodni temu po obudzeniu się znalazlam go w klatce. Wisiał na swoim hamaku w taki sposób, że tylnią łapę miał owinięta sznurkiem :/ zabrałam go to weterynarza, który nawet zrobił mu rtg  i stwierdził że nic takiego się nie stało. Zwichnięcie. Panikowalam bo powłóczył tą łapą i nie stawał na niej. Lekarz dał mu zastrzyk z jakimś lekarstwem na szybszą regenerację mięśni i powiedział że za tydzień będzie ok.

Potem zaczęły soe inne problemy. Syriusz pogryzł tą łapę. Juz sie goi ładnie ale ciągle nie staje na niej. Opuchlizna zeszla całkowicie. Próbuje się opierać na tej łapce ale ma ciężko. Nie stracił apetytu, skacze po piętrach w klatce pomimo tego urazu więc wydaje się ze jest w porządku. Ale martwi mnie ciągle ten lekki niedowład. Na szczescie łapy już nie wlecze za sobą tak jak na początku. Teraz trafiłam na ten dlugii weekend i nie wiem czy jakieś lecznice będą otwarte a zaczynam panikować. Proszę o jakieś wsparcie ;)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Zwichnięta tylnia łapa
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Maj, 2016, 23:47 »
@iwona&Syriusz zapraszam do rejestracji, będzie się nam łatwiej komunikować.

 Zwichnięcia, naderwania ścięgien itd. goja się długo, dużo dłużej niż działają leki. Bolą, jak stłuczone miejsce. Być może dlatego zwierzaczek nadal na niej nie staje. Zwichniecie stawu także boli, czy stawy pozostały na miejscu? Biodro, kolano? Szylki gryzą bolące miejsce, stąd jego zachowanie. W przypadku bardzo dużego bólu mogą nawet odgryźć kończynę. Mimo wszystko powinien tę łapkę obejrzeć ten sam wet. może poda jeszcze jakieś leki wspomagające leczenie, może sterydy?

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Iwona_aka_Syriusz

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zwichnięta tylnia łapa
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Maj, 2016, 10:33 »
Łapa się goi. Strupy znikają, widzę że tego już nie gryzie. Po prostu martwi mnie to, że wciąż boi się na niej oprzeć. Dziękuję za informację o procesie gojenia. Tak, staw jest w porządku, jak juz mówiłam byłam z nim na wizycie, weterynarz zrobił rtg i nic poważnego nie wykazało. Kości i stawy w porządku. Od tego zawśnięcia (nie wiem jak długo wisiał, bo znalazłam go rano po przebudzeniu) nadwyrężył mięśnie i ścięgna. Lekarz powiedział że ok tygodnia i będzie w porządku. Owszem zaczął właśnie skakać po klatce jak miał w zwyczaju, początkowo bardzo ostrożnie, teraz nawet z tą łapą coraz lepiej.

Wczoraj wypuściłam go na wybieg, po dłuższym czasie. W zasadzie pierwszy raz od tego wypadku i był soba w całej okazałości. Podgryzał co mógł, plus wlazł pod kanapę i nie mogłam go stamtąd wyciągnąć, co zawsze robi jak go wypuszczam ;) Na chorej łapce się opiera ale tylko jak siada. Próbuje wtedy stawać na obu tylnych i dosięgnąć czegoś nad sobą. Jeżeli chodzi o bieganie to ciągle ją trzyma podkurczoną i stara się jej nie obciążać.

Tak jak pisałam, apetyt mu dopisuje, je karmę, zioła, suszonki i sianko, więc tu widzę że jest w dobrej formie. Póki co usunęłam mu z klatki hamak, żeby ie próbował szaleć dopóki mu się to nie zagoi.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2016, 10:36 wysłana przez Iwona_aka_Syriusz »

Offline Noraa2

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 497
  • Uzbierane migdały: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zwichnięta tylnia łapa
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Maj, 2016, 14:04 »
No to powolutku do przodu, dobre wieści .
Ważne ,że widać postępy w leczeniu.

Beata, a ze mną Kropek i Duduś

 
zwichnięta, stłuczona, bezwładna łapka, podejrzenie złamania

Zaczęty przez AndrzejjDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 25003
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2010, 19:37
wysłana przez Bożena
Zakrwawiona łapa

Zaczęty przez WażneDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1382
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2013, 18:04
wysłana przez Szelek
SimplePortal