25 Kwi, 2024, 09:30

Autor Wątek: Ropniak  (Przeczytany 1750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kety

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
Ropniak
« dnia: 06 Cze, 2016, 01:20 »
Hej! Czy ktoś z Was miał doczynienia z ropniakiem,znajduje się z tyłu z boku. W sobotę zauważyłam u mego malucha guzka I strasznie się wystraszyłam, od razu pojechałam do weterynarza. Ropniak został naciety,ropa wycisnieta a rana odkazona. Pusio dostał antybiotyk. Dziś niestety zauważyłam że ropa znowu się zbiera. Strasznie się o niego boje tym bardziej ze ma już powyżej 16 lat. Ogólnie zachowuje się normalnie, je i pije oraz normalnie się wypróżnia.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Ropniak
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Cze, 2016, 11:36 »
@Kety do weta niestety. Zabieg pewnie zostanie powtórzony, ropniak powinien zostać wypłukany wewnątrz specjalnym odkażalnikiem z antybiotykiem i pewnie dostaniecie też antybiotyk na kilka dni do podawania dopyszczkowo lub w zastrzykach podskórnych.

Jeśli to nie podziała, to pewnie trzeba będzie wyłyżeczkować to miejsce i zaszyć ranę. Zostawianie ran otwartych u szynszyli żyjących w sianie i piasku to raczej średni pomysł bo łatwo o infekcję. Po zabiegu musi przebywać w kołnierzu aż do zdjęcia szwów 10-14dni, inaczej rozpruje ranę i "od nowa polsko ludowa...". Przepis na wykonanie kołnierza jest na forum, warto zrobić go wcześniej i mieć na podorędziu :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Online marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ropniak
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Cze, 2016, 17:03 »
Do weta jak najszybciej,na blogu napisałaś że mieszkasz w Gdyni więc ja z czystym sumieniem mogę polecić klinikę w Gdańsku http://tkw24.pl/ pytaj o Dr.Boruczkowską

Offline Kety

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Ropniak
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Cze, 2016, 19:35 »
Nie chce zapeszac ale chyba ropniak zaczyna się zmniejszać być może antybiotyk zaczyna działać. Zobaczymy jak jutro będzie wyglądać , mam nadzieję że będzie się zmniejszać i maluch będzie juz zdrowy. Dziękuję za wszystkie porady.

Online marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ropniak
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Cze, 2016, 21:18 »
Obserwuj maluszka cały czas.Oczywiście kontrola też jest wskazana  [smile] gdzie jest dokładnie ten ropniak,w szczęce?

Offline Kety

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Ropniak
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Cze, 2016, 23:27 »
Ropniak jest na pupci z boczku. Cały czas bacznie malucha obserwuje :)

 
SimplePortal