hypothetical
28 Mar, 2024, 19:31

Autor Wątek: Zła karma  (Przeczytany 1901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline creif

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 4
  • Uzbierane migdały: 0
Zła karma
« dnia: 04 Sie, 2016, 22:56 »
Witam, 3 dni temu zakupiłem swojego pierwszego w życiu szynszyla :) jestem mega zadowolony. Jak tylko klatka przyszła od kuriera udałem się na zakupy do zoologicznego, a potem po odbiór szynszyla. W zoologicznym zrobiłem spore zakupy - transporter, zioła, podłoże(granulat), siano, wapno, kolby, gałązki jabłoni i karma. Wszystko polecała mi sprzedawczyni, którą poprosiłem o polecenie najlepszych produktów.. Dzień przed zakupem szylka czytałem, że nie zaleca się szybkiej zmiany karmy, tak więc pokazałem sprzedawcy SMS od hodowcy, tak żeby dobrała mi karmę. Mając zajęte ręce tymi wszystkimi produktami ufałem tej kobiecie.. także zapłaciłem i udałem się po szylka. Dziś skończyła mi się karma, która dostałem od hodowcy jako wyprawkę, tak więc zabrałem się do otwierania zakupionej karmy.. Od razu zauważyłem, że karmy są całkiem inne, zerknąłem do SMSa i nazwy się nie zgadzały, a więc zacząłem czytać.. Okazało się, że sprzedawczyni wcisnęła mi po prostu najgorszą karmę na rynku.. MEGAN. Ja naprawdę chciałem dobrze, no ale nie wyszło :/ Na ten moment nasypałem szylkowi same zioła do miseczki ( siano w klatce ma cały czas ), bo opinie na internecie o karmie MEGAN mnie przeraziły, a te zioła, które mi sprzedała okazały się "dobrej jakości". Teraz mam w planach zakup karmy Versele Laga Complete, gdyż chcę do niego jak najlepiej. Czy będzie dobrze jak wprowadzę mu tę karmę z dnia na dzień? Czy muszę kupić dwie karmy - tę którą rzeczywiście dostawał wcześniej, i Versele Laga po czym stopniowo je mieszać. Megan niestety to wyrzucone 27 złotych, bo tyle wzięli mi w sklepie za 3kg.. a zwrócić już tego nie mogę bo otwarte.. masakra.
« Ostatnia zmiana: 07 Sie, 2016, 00:45 wysłana przez creif »

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Zła karma
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Sie, 2016, 23:19 »
@creif szkoda, że otwarłeś karmę nie czytając wcześniej składu opakowania. Chociaż na upartego mógłbyś spróbować ją zwrócić, ponieważ "nie spełnia oczekiwań" (paragon masz?) i niech sobie głowę urwą co z tym zrobią i jak zareklamują "producentowi", który sprzedaje syf. Kup polecane karmy i po prostu mu je podaj. Lepiej od razu przejść na dobrą karmę niż bawić się w Megana.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline creif

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 4
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Zła karma
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Sie, 2016, 00:10 »
Dzięki ;P planuje właśnie ofensywnie wparować z tą karmą do sklepu.. No człowiek uczy się na błędach, ale jakoś ufałem tej sprzedawczyni ;/

Offline wojtemo

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 44
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zła karma
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Sie, 2016, 06:19 »
Jeśli masz jednego szynszyla to nie kupuj też aż tak dużego opakowania. Ja kulkę posiadam od czerwca, a dopiero zacząłem drugie opakowanie karmy Versale Laga Complete 500g. Musisz też czytać jakie karmy są polecane i w ogóle sporo innych artykułów. Żywienie szylek to podstawa i do sklepu powinieneś już pójść z nazwą konkretnej karmy albo chociaż z 3 nazwami nad którymi się zastanawiasz.

Offline Klaudia143

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zła karma
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Sie, 2016, 16:05 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Moja szynszylka nazywa się Zuzia. Mam też suczkę Lunę i kotkę Tinę :)

Offline creif

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 4
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Zła karma
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Sie, 2016, 23:24 »
Dzięki bardzo za odpowiedzi. Zastanawiam się czy przejść na karmę VL Complete(http://hipcio.sklep.pl/produkt/versele-laga-chinchilla-degu-complete-500g ) czy może Gryziołka (http://hipcio.sklep.pl/produkt/herbal-pets-gryziolka-800g ) od Herbal pets? Zdaję sobie sprawę, że to dwie kompletnie różne karmy. Oprócz tego oczywiście podawane będzie sianko, i codziennie lub co parę dni porcja ziółek od Herbal-pets ( aktualnie kupiłem podstawowe ). Jak myślicie co wybrać? Pozdrawiam

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zła karma
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Sie, 2016, 23:37 »
Sianko i zioła to podstawa karmienia szynszyli.Granulat(dobrej jakości) to dodatek.Także.Gryziółka stanowią 80% zawartości miski reszta to VL Complete

Offline Klaudia143

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zła karma
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Sie, 2016, 11:41 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Moja szynszylka nazywa się Zuzia. Mam też suczkę Lunę i kotkę Tinę :)

 

Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g

Zaczęty przez dream*Dział recenzje: pokarmy i przysmaki

Odpowiedzi: 167
Wyświetleń: 95043
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2017, 21:20
wysłana przez Lolivette
Herbal Pets - Gryziółka - karma dla szynszyli i koszatniczek, 800g

Zaczęty przez dream*Dział Gotowe karmy dla koszatniczek

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8014
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2016, 19:32
wysłana przez Elektrycznamilosc
Karma uzupełniająca (Versele- Laga Chinchilla Nature)

Zaczęty przez pinula30Dział Na każdy temat

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5009
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2008, 18:39
wysłana przez Kiwi
Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?

Zaczęty przez MaRtADział Żywienie

Odpowiedzi: 433
Wyświetleń: 96641
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2015, 10:08
wysłana przez SZYNSZYLKA BEZA
karma uzupełniająca?? Prestige Snack Nature

Zaczęty przez pinula30Dział Żywienie

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1231
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2009, 21:29
wysłana przez coolmamcia
SimplePortal