hypothetical
28 Mar, 2024, 19:32

Autor Wątek: Picie wody i parę pytań.  (Przeczytany 1967 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline creif

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 4
  • Uzbierane migdały: 0
Picie wody i parę pytań.
« dnia: 07 Sie, 2016, 00:09 »
Witam, parę dni temu zakupiłem swojego pierwszego szynszylka. Kupiony z prywatnej hodowli, dosyć "swojsko" chowany. Nie był bardzo przestraszony, już w pierwszy dzień wypuściliśmy go z klatki to biegał jak szalony po pokoju itp. :) Nie lubi być brany na ręce, ale nie można się tego spodziewać po paru dniach. Czasem przychodzi i skacze po mnie, czy po rękach, nogach czy nawet głowie. Tak więc nie jest raczej strachliwy jak na nowe miejsce, no i biega energicznie po pokoju, nawet teraz. Mimo to martwi mnie jedna sprawa, szynszylek bardzo mało pije. Codziennie staram się obserwować poziom wody i jeszcze nie widziałem żeby pił z poidełka. Czyszczę, zmieniam wodę, ale nic. Jedyne momenty kiedy się napił, to gdy nadstawiałem mu poidełko pod buźkę - martwiłem się i chciałem żeby się napił, wtedy parę kropel rzeczywiście wypił, ale sam od siebie nic. Próbowałem już nacierać poidełko jabłkiem itp. nie wiem co dalej robić. Czy to normalne? Macie jakieś pomysły jak nauczyć go pić? Wody do miski także nalewałem - bez skutku, ale u hodowcy pił z poidełka więc to nie to.

Oprócz tego chciałem zapytać jakie smakołyki polecacie, chciałbym powoli go uczyć przychodzenia do mnie, do klatki itp. Przy takiej cierpliwej nauce staram się nagradzać go smakołykami gdy podchodzi, ale póki co tylko wącha i nie bardzo go te smakołyki interesują ;P jedynie czasami łapie mi z rączki ziółka i orzeszki, jednak nie wiem jaki smakołyk nadałby się na wielokrotne nagradzanie. Na filmach widziałem, że niektórzy używają płatek owsianych, co sądzicie?

Karma jaką szynszylkowi będę podawał to VL Complete + ziółka różnego rodzaju, np. gryziółka czy inne od herbal pets. Aktualnie jestem w trakcie zmieniania karmy od hodowcy. Oprócz tego szylek ma w klatce wapno, gałązki i sianko + na ten moment ziółka podstawowe od herbal pets ( będę co jakiś czas zmieniać ).

Pozdrawiam i z góry dzięki za porady.
« Ostatnia zmiana: 07 Sie, 2016, 00:15 wysłana przez creif »

Offline Lusiaczek

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 160
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Picie wody i parę pytań.
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sie, 2016, 10:27 »
Skoro masz go dopiero kilka dni to pomimo, tego że czuje się całkiem swobodnie nadal może być zestresowany jak, np. moja Lilka, pierwszego dnia biegała już po wybiegu i klatce jak szalona, a normalnie jeść i pić zaczęła po ok. tygodniu. Ze smakołyków polecam: topinambur, korzeń mniszka, cykorii, pomidora, nasiona ostropestu, brokuła - oczywiście wszystko suszone :). Co do płatków owsianych to moim zdaniem lepiej nie podawać. Wapno bym zmieniła na sepię, ponieważ jest naturalna.

PS Pamiętaj, że to zioła i siano są podstawą i powinny stanowić 95% diety szynszyli :)


Na zawsze w moim sercu

Pysia* 15.06.2014r. - 27.01.2015r.
--------------------------------------------
Moje szynszylowe szkraby
Lusia 29.11.2014r.
Lilli 21.05.2016r.
--------------------------------------------
Nie szynszylowy pieseł :)

Skubi 18.05.2005r.

Offline Rukola

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Uzbierane migdały: 12
Odp: Picie wody i parę pytań.
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Sie, 2016, 11:39 »
Jako smakołyki polecam różne suszone warzywka, ziółka, korzenie. Orzeszki i suszone owoce lepiej nie. Co do picia, szynszyle piją bardzo mało, to normalne. Jeśli poidełko jest sprawne to nie ma się czym martwić.

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Picie wody i parę pytań.
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Sie, 2016, 19:19 »
@creif parę słów o wyprawce, poczytaj w wolnej chwili http://szynszyle.info/forum/index.php/topic,21369.0.html
W zoologach jest tyle produktów, że głowa boli :D

 

Kilka pytan zwiazanych z wygladem szylka

Zaczęty przez EsperDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1558
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2008, 13:04
wysłana przez jelonekiniuchaczek
Kilka pytań odnośnie samczyka

Zaczęty przez aska69Dział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 1882
Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2008, 11:08
wysłana przez wiewioora1
Kilka pytań na dobry początek ;)

Zaczęty przez TokarzykDział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 3929
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2014, 23:24
wysłana przez Basia_W
Noworodki 4dniowe kilka pytan

Zaczęty przez Pawel SparrowDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1804
Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2023, 07:17
wysłana przez Pawel Sparrow
Mam kilka pytań dotyczących karmienie

Zaczęty przez GabrysiaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1062
Ostatnia wiadomość 29 Gru, 2013, 21:15
wysłana przez Zieffka
SimplePortal