hypothetical
19 Kwi, 2024, 07:41

Autor Wątek: Kojec jako zabezpieczenie i ograniczenie wybiegu  (Przeczytany 1000 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pańcia

  • Moderator
  • ~Cyber Szynszyla~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 368
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Kojec jako zabezpieczenie i ograniczenie wybiegu
« dnia: 19 Sie, 2016, 23:25 »
Mam wielki problem, ponieważ na październik/listopad planujemy wyprowadzkę od rodzicieli, którzy jakoś znoszą niszczycielskie zdolności kulek, jednak jak wiadomo osoby wynajmujące komuś mieszkanie raczej niechętnie do tego podchodzą, nawet jak napisze się, że to "zwierz klatkowy", żeby kogoś nie przerazić na wstępie :D Przechodząc do rzeczy, wpadłam na genialny pomysł (przynajmniej tak myślałam), żeby ograniczyć w jakikolwiek sposób możliwości ich zębów, które mogłyby zdewastować wszystko na swojej drodze, włącznie z drzwiami, ścianami, meblami i i kartonowymi zaporami, a tym pomysłem był kojec. Tylko tutaj występuje problem, kojce nie są zbyt wysokie - najwyższy jaki znalazłam ma 91cm, ale nie jest z kolei zbyt duży, jeżeli chodzi powierzchnię, zresztą sama wysokość też nie zachwyca ;p Mój drugi typ jest niższy - 75cm wysokości, za to ma większą powierzchnię użytkową. Dodam, że Pańcia jest w stanie przeskoczyć ot tak "zaporę", która ma ponad metr, przy czym zaporą tą nigdy nie były pręty.
Moje pytanie brzmi, czy ktoś używał kiedykolwiek kojców i jak to wygląda w praktyce? Może macie inne pomysły na zabezpieczenie i ograniczenie wybiegu w mieszkaniu, które nie należy do was (poza kartonami, bo to się totalnie nie sprawdza w moim przypadku).

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Kojec jako zabezpieczenie i ograniczenie wybiegu
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Sie, 2016, 00:19 »
@Pańcia co prawda nie miałam kojca z metalowych prętów, ale kartony złożone w 8-mio kąt o wyskości 75cm i jak chciały to przeskakiwały od tak sobie.

Jedno co nasuwa mi się na myśl i sądzę, że uratuje sprawę: weź kup moskitiery, największe jakie znajdziesz (np. na drzwi balkonowe) 2 szt, zszyj razem wzdłuż dłuższego boku, obszyj lamówką dookoła i zamocuj szczelnie na górnej krawędzi kojców (zostaw sobie tylko fragment na wkładanie szylek do/z , chyba, że jeden bok będzie przyłączony do klatki i będą wybiegały wprost z woliery do kojca to nie ma potrzeby zostawiania luki), jak będziesz rozkładała to będzie "dach" jak któreś podskoczy to się odbije od niego ^^

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 

Patent na mocowanie keksówki (blaszka do ciasta) jako kuwety w wolierze z płyty.

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2134
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2017, 23:25
wysłana przez Mysza <")))/
Adoptoje szynszylka samca jako towarzystwo dla mojego. Jesteśmy w krasnobrodzie

Zaczęty przez NarcissaEwansDział kupię/adoptuję

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2070
Ostatnia wiadomość 01 Wrz, 2016, 14:33
wysłana przez NarcissaEwans
Budowa Woliery - woliera jako prezent pytam bo się nie znam.

Zaczęty przez alien1987Dział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1955
Ostatnia wiadomość 02 Lut, 2017, 20:25
wysłana przez alien1987
Zabezpieczenie drzwiczek klatki przed otwarciem ich przez szynszyle (w budowie)

Zaczęty przez RukolaDział opieka i behawior

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8140
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2016, 23:44
wysłana przez Mysza <")))/
jak umilić szylom czas spędzony na wybiegu cz.1

Zaczęty przez misiaDział Zabawy i zabawki szylek

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 942
Ostatnia wiadomość 29 Gru, 2007, 16:28
wysłana przez AB-BA
SimplePortal