28 Mar, 2024, 21:28

Autor Wątek: Dużo je  (Przeczytany 2625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yumiko

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 71
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Dużo je
« dnia: 23 Sie, 2016, 22:49 »
Czy powinien mieć nieograniczony dostęp do siana?
On chyba nic nie robi, tylko je...
Jest bardzo energiczny,ale dziś dostał nowe sianko (Nie te od hodowcy) I nie jest tak słomowate. Ależ ile można jeść? 
Najadł się sianka i nawet za bardzo karmy nie chciał (I tak sporo zjadł) , a teraz znów sianko.
-Ma 3 miesiące. (Prawie)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Dużo je
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Sie, 2016, 12:30 »
@Yumiko tak, to bardzo dobrze, że je dużo sianka. Sianko to podstawa i wpływa na prawidłowe ścieranie ząbków, więc najpierw sianko, później zioła, i na końcu karma i dodatki :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dużo je
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Sie, 2016, 21:59 »
@Yumiko pozazdrościć tylko sianojada! sianko wyjdzie mu tylko na zdrowie :) jeśli nie czytałaś jeszcze artykułu pana Kliszcza to polecam serdecznie http://szynszyle.info/forum/index.php/topic,19240.0.html

Offline szyszka95

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dużo je
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Sty, 2017, 09:47 »
Witam, piszę ponieważ się nie znam i nie wiem czy to problem czy normalne zachowanie szynszyli w nowym domu. mam ją drugi dzień.. Dziś rano nie śpi tylko buszuje po klatce, a z tego co czytałam szynszyle śpią w dzień żeby się zregenerować na wieczór..bardzo dużo pije, zjadła prawie wszystkie zioła, które jej wieczorem dałam, ale nie ruszyła granulatu pomieszanego z karmą, ani siana... I właśnie tu się pojawia moja obawa, czy wszystko w porządku i to się uspokoi czy raczej coś z tym zrobić? Proszę pomocy, bo jestem nowicjuszem, a nie chcę robić czegoś źle  [help] [help] [help]

"Jeżeli zwierzę coś zrobi, nazywamy to instynktem, jeżeli zrobi to człowiek nazywamy to inteligencją."

Offline Pyza

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dużo je
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Sty, 2017, 09:55 »
Moja Wafi chetnie biega w ciagu dnia :) rano dostaje sniadanie i wtedy tez troszke sie rozbudza. Podaje jej jedzonko w misce dla chomikow (dlatego ma 2 posilki dziennie) i tez nie zjada calosci, sianko skubnie raz na jakis czas, peletu tez nie za bardzo chce jesc. Sprzatam jej rano i wieczorem po jedzeniu, zawsze garstke niezjedzonych ziolek wyrzucam :)

Offline Lucyna

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Uzbierane migdały: 1
Odp: Dużo je
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Sty, 2017, 10:58 »
@szyszka95 Każdy szylek jest inny. Moje też czasami biegają w ciągu dnia. Jeżeli je to bardzo dobrze. Pomieszana karma z granulatem? Czyli jakiej karmy używasz? Karma jest dodatkiem, podstawą są zioła i sianko. Spokojnie jeżeli jest w Ciebie w domu kilka dni to musi trochę przywyknąć do zmiany otoczenia :)

Offline szyszka95

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dużo je
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Sty, 2017, 11:07 »
@Lucyna  Versele Laga z granulatem od hodowcy, praktycznie tego nie rusza.. Zioła będę dawać co drugi dzień i sianko ma non stop w paśniku. Jest mały problem, bo nie wiem czy tak każdy z was miał, ale wskakuje mi na rękę normalnie ( w klatce) a kiedy chcę ją pogłaskać ucieka, nie wiem czy mi nie ufa, czy po prostu Szyszka ma taki charakter. Wczoraj miała pierwszy dwu godzinny wybieg, na początku chowała mi się za kanapę, ale później biegała jak głupia  [:D] nie mogłam jej później złapać, ani smakołyk, ani karma nie działały, kąpiel też już zaliczyła. Nie wiem dlaczego nie chce wchodzić do hamaka.. A i co zauważyłam i o co się bardzo martwię to to, że gryzie podłoże w klatce mam pelet drewniany, z wapna i kostek drewnianych nie korzysta w ogóle, boję się że jak będzie gryzła tam gdzie się załatwia to się pochoruje  [placze]

"Jeżeli zwierzę coś zrobi, nazywamy to instynktem, jeżeli zrobi to człowiek nazywamy to inteligencją."

Offline Lucyna

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Uzbierane migdały: 1
Odp: Dużo je
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Sty, 2017, 11:18 »
@szyszka95 zioła i sianko to podstawa więc powinna mieć je codziennie. zioła raz dziennie sianko ciągle. Co do karmy to spokojnie moje szyszki też nie zawsze jedzą. Jak się przekona to powoli odstawiaj karmę od hodowcy i zostań przy VL. Jedno ważne pytanie jakiej VL używasz? Szynszyle nie są raczej zwierzakami które przychodzą się pomiziać jak np. kot. Oswojenie również wymaga dużo czasu i cierpliwości. Zamiast wapna polecam sepie dla ptaków. Zmień jak będziesz mogła ;) Z początku gdy w mojej klatce pojawił się hamak to zainteresowanie było zerowe. Teraz małe razem w nim śpią :)

Offline szyszka95

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dużo je
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Sty, 2017, 11:28 »
@Lucyna , mam właśnie sepie dla ptaków, no tak, ale najpierw żeby nie miała powikłań to jej mieszam, właśnie różne opinię słyszałam na temat dawania ziół, że raz na tydzien dwa razy w tygodniu co drugi dzień inni pisali, że codziennie, zioła je dosyć fajnie to muszę przyznać.. Będę jej dawać o tej samej porze co karmę, VL nature, ale chce jej zmienic na complete, zobaczymy jak pójdzie, na razie śpi, jak już będzie zmrok to ją pusze :). W ogóle mam dwa psy, które bardzo chcą ją poznać, muszę poczekać, aż Szyszka się zaaklimatyzuje i będzie mi ufać wtedy mogę coś działać, wcześniej nie próbować, bo może się bać, prawda?

"Jeżeli zwierzę coś zrobi, nazywamy to instynktem, jeżeli zrobi to człowiek nazywamy to inteligencją."

Offline Lucyna

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Uzbierane migdały: 1
Odp: Dużo je
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Sty, 2017, 11:31 »
@szyszka95 myślę, że jak na razie możesz oszczędzić jej stresu ;)

Offline Pyza

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dużo je
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Sty, 2017, 19:50 »
Jesli chcesz, zeby szyszka szybciej ci zaufala to proponuje nie lapac jej pod koniec wybiegu. Lepiej bedzie, jesli zostawisz jej otwarta klatke, zeby mogla sama do niej wrocic. Ja tak zrobilam i Wafi zachowuje sie duzo lepiej :)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Dużo je
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Sty, 2017, 21:58 »
uczcie przychodzić szynszyle na odgłos smakołyków w słoiczku: topinambur, cykoria itd. Dźwięczysz słoikiem, jak przyjdzie łapiesz, dajesz do klatki i od razu nagradzasz smakołykiem. Ten odruch zadziała wtedy kiedy trzeba będzie szybko szyszkę zamknąć do klatki bo.. coś... :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dużo je
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Sty, 2017, 22:50 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Offline szyszka95

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dużo je
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Sty, 2017, 17:47 »
Dziękuję wszystkim, pomału obie zaczynamy sobie ufać  [:)]

"Jeżeli zwierzę coś zrobi, nazywamy to instynktem, jeżeli zrobi to człowiek nazywamy to inteligencją."

 

"Dzień szynszyli: wybieg czy wyleż" ankieta konkursowa (dużo zdjęć!)

Zaczęty przez dream*Dział Ankiety

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 24152
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 19:09
wysłana przez Roza
pogrzebalam w necie.. czyli duzo roznych rzeczy ;)

Zaczęty przez keaDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1660
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2006, 20:07
wysłana przez Paulinka_Rafała
Dużo śpią. Czemu? Wcześniej tak nie robiły.

Zaczęty przez SzelekDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 8213
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2012, 13:37
wysłana przez Szelek
waga szynszyli: za dużo? za mało?

Zaczęty przez IwaDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 167
Wyświetleń: 52703
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2017, 23:49
wysłana przez Metallowa
Osowiała szynszyla, dużo śpi, mało je

Zaczęty przez agonytokyoDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1600
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2018, 22:48
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal