25 Kwi, 2024, 14:12

Autor Wątek: Królik załatwia się pod siebie  (Przeczytany 4551 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline agonytokyo

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Królik załatwia się pod siebie
« dnia: 09 Wrz, 2016, 19:12 »
Witajcie, wiem, że typowo rozmawia się tu o szynszylach, ale mam jednak problem. Mój królik jest ze mną od 6 lat. Wczoraj nocował u matki (nie wiem co jadł) a dzisiaj miał biegunkę (posklejane bobki), teraz trochę się polepszyło, lecz załatwił się pod siebie poza klatką - nigdy wcześniej tego nie robił. Klatka stała 60 cm od niego. Proszę o poradę.
Jest sprawny, nic mu wcześniej nie dolegało. Pierwszy raz taka sytuacja.

Offline SZYNSZYLKA BEZA

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1182
  • Uzbierane migdały: 8
  • Płeć: Kobieta
  • I love CHINCHILLAS!
    • Zapraszam do czytania opowieści o WATASZE ZŁOTEGO DĘBU
Odp: Królik załatwia się pod siebie
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Wrz, 2016, 19:28 »
Wiesz jak ma rozwolnienie to go cisło  :P
Moim zdaniem po prostu nie zdążył. Tak samo jak człowiek gdy ma biegunkę  [:)]

"Co jest lepsze, urodzić się dobrym czy ogromnym wysiłkiem przezwyciężyć swą spaczoną naturę?"
-Paarthurnax

*Najlepszy przyjaciel ma zawsze cztery łapki*
Kocham was szynszyle!
-------------------------------------------------------
Ze mną Beza i Malaga

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik załatwia się pod siebie
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Wrz, 2016, 19:34 »
możliwe, że się zestresował nowym miejscem. mama wie jak karmić króliczka?
daj znać czy później też się luźno zbobczył.

Offline agonytokyo

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik załatwia się pod siebie
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Wrz, 2016, 20:45 »
Był cały czas u mnie - matka go wzięła, bo sprzedała swoją papugę (dziobała ją i była agresywna - niestety z wzajemnością, więc nie mogło się to skończyć dobrze). Także jedną noc tylko tam spędził - być może też stres.
Opłukałam go, dla pewności dałam świeże siano i wodę i zobaczymy czy coś się zmieni. Może to faktycznie chwilowe.
Odbiegając od tematu muszę się niestety pożalić, bo mnie to gryzie. Mama miała papugę niecały rok - mnie bardzo lubiła, mogłam ją głaskać do woli, przymilała się, jadła z ręki i wchodziła na plecy. Ale jej nie. I były krzyki, moim zdaniem też przemoc wobec zwierzęcia. Wiadomo, że papuga nie zrozumie pstryczka w nos czy klepnięcia w głowę (raczej ją to podjudza i krzyczy, bo nie czuje się bezpiecznie). Poprzednio miała żółwia wodno - lądowego, który także się znudził,a był może z pół roku. Na szczęście znalazł dom w Nowym Zoo. Ale teraz ona sobie wymyśliła, że chce małego króliczka, świnkę morską czy coś. Wspomniałam, no słuchaj, jest Toruński Azyl dla Królików, gdzie te zwierzęta potrzebują pomocy, stałego czy tymczasowego domu. A ona na to, że nie chce starego i chorego zwierzaka, bo jest nic warty. Krew się we mnie zagotowała. To strasznie przykre słyszeć takie głupoty od osoby dorosłej, która winna być odpowiedzialna.
Królika wzięłam od niej zaraz jak kupiła papugę. Był zaniedbany - miękkie odchody, poprzyklejane po narządach płciowych i tyłku, pazury też długie. Teraz jeszcze z nim idę, bo ma początki chyba zaćmy - oko zrobiło się blade, jak za mgłą. Pani weterynarz mówiła jednak, że są krople, które mogą mu bardzo pomóc. I najgorsza sprawa - śmieciowe jedzenie na wagę. Ja wiem, że główny pokarm to siano, ale jak ma być jakieś uzupełnienie to niech to będzie coś sprawdzone przez lekarzy weterynarzy, sanepid itd.
Musiałam się wyżalić. Obawiam się, że w związku z nią nie mogę nic zrobić. Mimo rozmów nic się nie dzieje. Jestem zbywana i przysłowiowo wszystko wylatuje drugim uchem.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Królik załatwia się pod siebie
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Wrz, 2016, 00:29 »
@agonytokyo to co napiszę będzie okrutne, ale z serca. Twoja matka nie powinna mieć zwierzaków, żadnych, skoro traktuje je tak jak opisałaś. Przemoc wobec zwierzaka nigdy nie idzie w parze z przyjaźnią i nauką dobrych zachowań. Może lepiej niech sobie kupi Furbyego. Najgorsze co może mu zrobic to nie naładować baterii.

A do rzeczy, "choroba mokrego ogonka" jeśli to to i ma sraczkę, to leć do weta, bo to infekcja bakteryjna + stres, bardzo szybko wykańcza zwierzęta w wyniku odwodnienia.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik załatwia się pod siebie
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Wrz, 2016, 00:38 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Offline mateo93

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 12
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Królik załatwia się pod siebie
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Wrz, 2016, 11:24 »
Jak czuje się królik? Polecam iść do weterynarza.
Mój Jasiu ma nieco podobny problem (nieco ubrudzony ogonek), ale u niego dzieje się to tak, że jak załatwi swoje potrzeby w kuwecie (lub jak jest obrażony to obok kuwety), to w tym miejscu zaczyna się myć i gdy nieco pokręci się, to zgarnie ogonkiem nieco moczu, który nie zdążył spłynąć z kratki z kuwety do środka... Przez to co jakiś czas muszę opłukać mu tyłek.

@agonytokyo to co napiszę będzie okrutne, ale z serca. Twoja matka nie powinna mieć zwierzaków, żadnych, skoro traktuje je tak jak opisałaś. Przemoc wobec zwierzaka nigdy nie idzie w parze z przyjaźnią i nauką dobrych zachowań. Może lepiej niech sobie kupi Furbyego. Najgorsze co może mu zrobic to nie naładować baterii.

Niestety wiele osób traktuje zwierzęta (a zwłaszcza króliki) niczym maskotki, które jak się znudzą, to wyrzucają lub trzymają w bardzo nieodpowiednich warunkach (mam żywy przykład - moja Toffie u wcześniejszych "opiekunów" była w akwarium nieco większym od niej samej, do tego była karmiona karmą dla ptaków).
Tak na marginesie, choć może to brutalne - ciekaw jestem reakcji pewnej starszej osoby wspominanej w tym temacie, gdyby ktoś jej powiedział, że później nie chce się zajmować starym i schorowanym człowiekiem.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Królik załatwia się pod siebie
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Wrz, 2016, 14:35 »
@agonytokyo jak króliś?

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline agonytokyo

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik załatwia się pod siebie
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Wrz, 2016, 18:59 »
Bardzo dziękuję za zainteresowanie. Byłam wczoraj u weterynarza. Zbadała go i wszystko jest w porządku. Teraz je normalnie - kupuję Versele Laga - świeże sianko, trochę suszonych ziół - jako smakołyk z umiarem i jest wszystko w porządku. Zauważyłam, że gdy Koniu je dużo marchwi to strasznie moczopędnie to na niego działa, więc stawiam, że dostał od matki w dużej porcji.

 
szynszyle sie ze soba gryzą, walczą, są wobec siebie agresywne, kłótnie w klatce

Zaczęty przez fujitsaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 36146
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 20:58
wysłana przez Mysza <")))/
Samiczki mają 2-miesięczne młode ale siebie nietolerują - pomocy ;(

Zaczęty przez MimozjaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3673
Ostatnia wiadomość 17 Cze, 2014, 18:16
wysłana przez kasiakasiakasia
marudnik - wyrzuć z siebie smutki i wyładuj negatywne emocje

Zaczęty przez dream*Dział Na każdy temat

Odpowiedzi: 414
Wyświetleń: 5158
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2018, 21:17
wysłana przez Roedeer
to moze ja przedstawie siebie i swoje szylki :)))

Zaczęty przez Sugar Honey IceDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1078
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2004, 09:48
wysłana przez emlcia
help mój szylek nie pije ani nie jje karmy i siusia pod siebie

Zaczęty przez stefanDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 17045
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2008, 15:51
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal