29 Mar, 2024, 03:00

Autor Wątek: A co powiecie o karmie Animals?  (Przeczytany 13493 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Clickerka

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 12
  • Uzbierane migdały: 0
A co powiecie o karmie Animals?
« dnia: 05 Gru, 2003, 20:26 »
Ostatnio szukaliśmy po całym Wrocławiu, czegoś jadalnego dla Chrupci. Najbardziej Chrupci smakował zawsze Megan, który był do kupienia w Koronie. A wiecie ja się teraz wycwanili? Ja się pytam jest Megan dla szzynszyli? a ona jaest 7 zł, ja tak myśle zawsze było 5.5o zł patrze a to jakieś takie byle jakie wiaderko(Megan był zawsze w takich ładnych wiadereczkach z naklejką) bez żadnej naklejki co to za karma, a wśrodku po prostu resztki i "śmiecie z podłogi". to czego nie zjadły ich szynszyle to chcą teraz wepchnąc ludziom! Oczywiście tego nie wziełam. No, ale wracając do tematu kupiliśmy Chrupci karmę firmy Animals dla szynszyli, co o niej powiecie?

P.S.Chrupcia jest teraz na samymgranulacie, zmuszam ją do jedzenia i widać efekty!

Pozdrowionka od tłuściutkiej Chrupci!

Offline pat

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1444
  • Uzbierane migdały: 1
    • http://zwierzaki1.w.interia.pl/
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Gru, 2003, 21:48 »
Co do Animalsa to moj szylek bardzo ale to bardzo go lubi ale ostnio nigdzie nie moge kupic

Nie należy sądzić, że diabeł kusi jedynie ludzi genialnych. Gardzi zapewne głupcami ale nie lekcewazy ich pomocy. PRZECIWNIE pokłada w nich wielkie nadzieje.
Charles  Baudelaire

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Gru, 2003, 11:59 »
Kiedys to chyba mialam ale nie jestem pewna... i nie pamietam czy to smakowalo moim szylom.
Czy to jest takie pudelko z zielonym paskiem na gorze??? I nie jestem pewna czy to na tej karmie pisalo ze piwinna byc tylko dodatkiem do karmy, wiem ze na ktoryms granulacie tak pisalo.

Offline Clickerka

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 12
  • Uzbierane migdały: 0
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Gru, 2003, 21:50 »
Tak, ona jest tylko z dodatkiem, to jest niebieskie pudełko z zielonym paskiem na górze. Tylko bardziej chodziło mi o to,że wygląda to jak zwykła mieszanka dla gryzoni.

Pozdrowionka od tłuściutkiej Chrupci!

Offline szynszylka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gacuś
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Gru, 2003, 21:58 »
wiek kupiłam ta karme,kosztowala niecałe 4 zl. Wiec mowie powiedziec ze żadna z niej karma dla szylek.Wiecej w niej ziarna dla ptakow niz prawdziwego granulatu ktorym szylka mogłaby sie posilić.Dla mnie kompletna klapa.Moim zdaniem nie moze stanowic pokarmu podstawowego.

Offline Clickerka

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 12
  • Uzbierane migdały: 0
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Gru, 2003, 22:02 »
ja daje Animalsa łyżkę a granulatu dwie

P.S. A ile wy dajecie jedzenia swoim zwierzakom?

Pozdrowionka od tłuściutkiej Chrupci!

Offline pat

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1444
  • Uzbierane migdały: 1
    • http://zwierzaki1.w.interia.pl/
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Gru, 2003, 22:30 »
ja daje hm no sypie do miseczki granualt i jakies tam kolorowe cos jest jeszcze ale moj syzlak malo garnulatu je

Nie należy sądzić, że diabeł kusi jedynie ludzi genialnych. Gardzi zapewne głupcami ale nie lekcewazy ich pomocy. PRZECIWNIE pokłada w nich wielkie nadzieje.
Charles  Baudelaire

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Gru, 2003, 14:31 »
Ja daje na oko wiec nie jestem w stanie powiedziec tak "na lyzki", ale jesli uzywasz Animalsa tylko jako dodatku to oczywiscie ze mozna :)

Offline emlcia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Uzbierane migdały: 0
  • Tusia + dwa nowe maluszki + jeden ślepy
Ja kupuje karmę z vitapolu
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Lut, 2004, 20:55 »
Ja tam swojemu Tuptusiowi kupuje tylko karmę z Vitapolu. Jest naprawde świetna. A mój szynszyl wygląda po niej extra. Najbardziej lubi suszone jagody i ziarka. Możecie śmialo jej próbować.  :lol: :lol: :lol: :lol:

Nędzny jest świat bez szylek i uczuć.

Offline szynszylka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gacuś
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Lut, 2004, 21:12 »
ale ktora?ta Pellets?

Offline Tan

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 259
  • Uzbierane migdały: 0
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Lut, 2004, 21:22 »
Moja Fifi ma własne zdanie na temat granulatu Pellets... Mam ledwo co otwarte opakowanie, chce ktoś ? ;/

Offline szynszylka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gacuś
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Lut, 2004, 21:31 »
no własnie.... Gacuś chyba też preferuje rodzima,polską produkcje i wcina Votapol az sie uszaki trzęsą hihih

Offline pat

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1444
  • Uzbierane migdały: 1
    • http://zwierzaki1.w.interia.pl/
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Lut, 2004, 13:02 »
Vitapol nie za bradzo a probowlayscie/iscie kolibra??? moejmu nawed smakuje :P

Nie należy sądzić, że diabeł kusi jedynie ludzi genialnych. Gardzi zapewne głupcami ale nie lekcewazy ich pomocy. PRZECIWNIE pokłada w nich wielkie nadzieje.
Charles  Baudelaire

Offline Nemesis

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gizmo
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Lut, 2004, 22:19 »
A ja mojemu Gizmo podaje mieszanke domowej roboty. Jest tam sezam, platki owsiane, slonecznik, siemie lniane, troche ziarna pszenicy. Do tego mieszam zawsze granulat z Vitakraftu i pokarm z Vitapol. Ta miesznke domowej roboty dostalam z fermy jako pokarm tymczasowy (niestety sie juz konczy wiec musze pomyslec co by tu namieszac;)), bo za tydzien mialam otrzymac granulat. Gizmo wprost przepada za ta mieszanka dlatego prosze o pomoc co mozna tam dosypac no i w jakich ilosciach zeby nie przedobrzyc.

pozdrawiam
Nemesis

Offline szylka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 236
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Wiki- samczyk
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Lut, 2004, 11:07 »
ciekawa mieszanka, może ja swojemu Wikusiowi zrobie coś takiego...

Pozdrawiam!
Ja, Wiki (szylek), Bezik (paput), Tulka (kicia), Filka (kicia).

Offline pat

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1444
  • Uzbierane migdały: 1
    • http://zwierzaki1.w.interia.pl/
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Lut, 2004, 16:38 »
mi sie nei bendzie chcialo wogole nie mam na nic czasu ...

Nie należy sądzić, że diabeł kusi jedynie ludzi genialnych. Gardzi zapewne głupcami ale nie lekcewazy ich pomocy. PRZECIWNIE pokłada w nich wielkie nadzieje.
Charles  Baudelaire

Offline Aibea

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Uzbierane migdały: 0
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Mar, 2004, 16:26 »
ja swojego karmie Vitapolu,a Animals kiedys kupiłam i były tam mole!!!!!!!!!!!!!!!ale wymieniłam był nie zadowolony ze zmiany karmy :cry:

laska-tomasz Bajer z ,,chłopaki nie płaczą'' jest boski

Offline emlcia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Uzbierane migdały: 0
  • Tusia + dwa nowe maluszki + jeden ślepy
Vitapol
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Maj, 2004, 15:46 »
Zwykła karma z vitapolu jest po prostu extra powtarzam po raz drugi moj szylek jest po niej taki wspanialy. :D  :D  :D  :D  :D  :D

Nędzny jest świat bez szylek i uczuć.

Offline Magge

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Uzbierane migdały: 0
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Maj, 2004, 17:45 »
To ja chyba swoje rozpuszczam:P
Oprocz granulatu takiego zielonego z dodatkiem granulatu z lucerny , dostaja po garsci Vitapolu, Animalsa i Megan oraz platki roznego rodzaju i suszone warzywka:)

Magge oraz |Chilli|,  Pepper, Treya, Nihilous, Sion, Furya i Gaya a takze |Bartuś, Zuzia, Kubuś i Majka|, Tuptus, Gwiazdeczka, Rafik i Miluś
gg:160418

Offline Gaciorek

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://www.alloszczur.olpw.com
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Maj, 2004, 20:40 »
Mojej Pusi nie odpowiada rzadna inna karma niż Vitapol zmieszany z Vitapolem dla chomików/myszoskoczków, lub Meganem, lub z Animalsem dla Chomików. Tylko to je praktycznie - innej nie tknie. Eybredna jest  :D

Gato i Pusia po$draFiają ^^

Offline pat

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1444
  • Uzbierane migdały: 1
    • http://zwierzaki1.w.interia.pl/
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Maj, 2004, 20:47 »
Meganem nie slyszlam jeszcze o tej karmie

Nie należy sądzić, że diabeł kusi jedynie ludzi genialnych. Gardzi zapewne głupcami ale nie lekcewazy ich pomocy. PRZECIWNIE pokłada w nich wielkie nadzieje.
Charles  Baudelaire

Offline Gaciorek

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://www.alloszczur.olpw.com
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Maj, 2004, 20:56 »
Meganem - odmiana rzeczownika.. Nazwa w mianowniku to Megan  :D

Gato i Pusia po$draFiają ^^

Offline pat

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1444
  • Uzbierane migdały: 1
    • http://zwierzaki1.w.interia.pl/
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Maj, 2004, 21:04 »
ale tez nie wiedizallm

Nie należy sądzić, że diabeł kusi jedynie ludzi genialnych. Gardzi zapewne głupcami ale nie lekcewazy ich pomocy. PRZECIWNIE pokłada w nich wielkie nadzieje.
Charles  Baudelaire

Offline Gaciorek

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://www.alloszczur.olpw.com
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Maj, 2004, 21:10 »
Aha.. Chyba że. Ona jest sprzedawanana w takich wiaderkach... Bardzo dużo składników  :D

Gato i Pusia po$draFiają ^^

Offline Magge

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Uzbierane migdały: 0
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Maj, 2004, 21:24 »
Megan w skledzie: pszenica, chleb swietojanski, chipsy witaminowe, marchew, kukurydza, ziemniaki, suszone owoce, ziola, granulat. tyle z opisu poza tym sloneczki, prazona kukurydza i inne ziarna, fasolka czerwona tez sie zdarza:)

Magge oraz |Chilli|,  Pepper, Treya, Nihilous, Sion, Furya i Gaya a takze |Bartuś, Zuzia, Kubuś i Majka|, Tuptus, Gwiazdeczka, Rafik i Miluś
gg:160418

Offline emlcia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Uzbierane migdały: 0
  • Tusia + dwa nowe maluszki + jeden ślepy
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Maj, 2004, 22:06 »
Ja tez daje mojemu tuptusiowi tyle jedzonka i smakołyków ile tylko duszyczka zapragnie. Na po prostu wszystko. !! :D  :D

Nędzny jest świat bez szylek i uczuć.

Offline Magge

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Uzbierane migdały: 0
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Cze, 2004, 08:41 »
Co do smakolykow nie nalezy przesadzac:) Jeden dziennie wystarczy bo w nadmiarze moga zaszkodzic.

Magge oraz |Chilli|,  Pepper, Treya, Nihilous, Sion, Furya i Gaya a takze |Bartuś, Zuzia, Kubuś i Majka|, Tuptus, Gwiazdeczka, Rafik i Miluś
gg:160418

Offline emlcia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Uzbierane migdały: 0
  • Tusia + dwa nowe maluszki + jeden ślepy
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Lip, 2004, 16:11 »
Nigdy nie próbowałam innej karmy niż Vitapol. Może czas na zmiany.  :lol:  :lol:

Nędzny jest świat bez szylek i uczuć.

Offline szylka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 236
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Wiki- samczyk
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Lip, 2004, 11:41 »
Cytat: Magge @ Wto 01 Cze, 2004
Co do smakolykow nie nalezy przesadzac:) Jeden dziennie wystarczy bo w nadmiarze moga zaszkodzic.


Tak... Wiki poznał już ten termin...

Pozdrawiam!
Ja, Wiki (szylek), Bezik (paput), Tulka (kicia), Filka (kicia).

Cathy

  • Gość
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Lis, 2004, 20:01 »
Ja daje maluchowi pokarm dla szynszyli Vitapola.
Wszystkie moje gryzonie karmię jedzeniem Vitapola (dzynszyl dostaje tylko specjalne dla szynszyli, a reszta pokarmów, nie zaleznie czy to dla swinki, chomika czy myszoskoczków ma prawie taki sam skład więc kupuje to co jest).

W Animalsie często są mole, pozatym słyszałam że jakościowo nie najlepsze, łątwo się psuje, koliber jest do kitu, megana nie próbowałam, w Vitakrafcie jeśli chodzi o szylki to nie wiem, ale o inne gryzonie - złe proporcje.

Agacik

  • Gość
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Lis, 2004, 18:36 »
:razz: Ja swoim pociechom daję Megan mieszanka owocowa albo Vitapolu mix owocowy, a do tego dodaję Vitakraft, dawałam przez jakiś czas Prestiga ale za dużo jedzonka zostawało w misce. Moje paskudy są strasznie wybredne nie chcą tknąć Vitapolu ani tym podobnych nie znoszą ziaren zbóż za to kochają kolby i one znikają w zastraszającym tempie szczególnie te w rozmiarze XXL które ostatnio dostałam. Polecam kolby z lucerną :D.  Jedzonko, które im nie pasuje od razu jest wyrzucane poza klatkę albo wyrzucają całą miskę. Drogie jest jedzonko, ale co zrobić jak mam francuskie pieski w domu :) Szynszyle mojej Sympatii są nie wybredne, co dokładnie widać w ich rozmiarze :D kluski spasione

Cathy

  • Gość
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Lis, 2004, 11:20 »
A mój strasznie wybrzydza... Co zrobić żeby chciał jeść granulat, a ni tylko wybierał głóg, jarzębinę itd?

Agacik

  • Gość
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Lis, 2004, 22:12 »
Powiem szczerze, że próbowałam wymusić na swoich maluchach jedzenie wszystkiego i przez pare dni nie dokładałam im do miski, efekt był taki, że nie jadły tego i tak i tak, a mi serce się krajało bo były głodne. Zmiekłam i kombinuje z karmami. Jedne szyszki wtrząchną wszystko inne nie taki ich urok:P

Offline iwonka

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Uzbierane migdały: 0
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Lis, 2004, 16:49 »
Cathy ja mam podobny problem mój Ziazik jest rozpieszczony i nie chce jesc nic prócz smakolyczków

Agacik

  • Gość
Jedzonko
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Lis, 2004, 20:41 »
Kupiłam dziś kolby dla papug: o smaku kiwi i pomarańczy, które okazały sie hitem dnia dla moich szylek wcieły je aż miło było patrzeć  :wink:

Offline dudus3000

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Mar, 2005, 10:48 »
Wedlug mnie najlepszym pokarmem i pyłem dla szylki jest ten kupiony od prawdziwego chodowcy. Widac ze Puszce to smakuje, nie ma problemow żoladkowych a pyłjest 100 raze lepszy niz ten ze sklepu :|  :>

Offline dudus3000

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Mar, 2005, 10:48 »
Wedlug mnie najlepszym pokarmem i pyłem dla szylki jest ten kupiony od prawdziwego chodowcy. Widac ze Puszce to smakuje, nie ma problemow żoladkowych a pyłjest 100 raze lepszy niz ten ze sklepu :|  :>

Offline pinula30

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniuś i Zosia
Odp: A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Paź, 2008, 14:59 »
jezeli chodzi o karme animals to ja jej nie próbowałam i na pewno nigdy nie podam jej moim szynszylom...
gdy kupiłam szynszyle (a było to niedawno) poszłam z nimi do weterynarza tak żeby zapyta czy zdrowe czy wszystko z nimi w porządku i takie tam inne
pani doktor mi powiedzia,la żebym nigdy w życoiu nie dawała moim szynszylom karmy z animalsa bo napewno szybko do niej wroce z chorymi szynszylami :( także skoro pani weterynarz tak mówi to chyba coś w tym temacie jest... :/

Offline moonlight

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #38 dnia: 14 Lis, 2008, 13:54 »
a to ciekawe... moje szyle (w liczbie mnogiej, bo od niedzieli mam drugiego) najchętniej wcinają animalsa... i brak jakichś problemów, choćby najmniejszych;)

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Lis, 2008, 14:37 »
Te karmy są fatalnie zbilansowane. Są po prostu Karmy (przez duże K) i karmy. Animals należy do tych gorszych.

Offline justynan2

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 245
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mufek, Zadziorka, Tymon i Karolek (Szelma(*))
Odp: A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Lis, 2008, 20:27 »
A ja kupuję czysty granulat, do tego rewelacyjną mieszankę "Lolo pets" i własnej produkcji suszonki ( lucerna, róża, babka, mlecz, nagietek, liście brzozy, itp.). Wszystko to mieszam i zawsze miseczki są "wylizywane " do czysta. Jeszcze nie udało dostać mi się karmy która zadowoliłaby mnie i moje towarzystwo. Oprócz podstawowej mieszanki własnej produkcji zawsze są smakołyki po bieganku i obowiązkowo pyłek pszczeli zamiennie z zarodkami pszennymi.

prosiakintercity

  • Gość
Odp: A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Sty, 2009, 12:41 »
A moja kuzynka podaje raz animals raz vitapol i jej szynszyle w ogóle nie odczuwają różnicy ...   
Animals i vitapol są dobrymi karmami, szylki chętnie je wcinają w 100%, nic nie zostaje w miseczce.
W tym tygodniu przyjeżdżam do kuzynki po szyla (jest środa 21 stycznia 09r.), klatka dzisiaj przyjedzie kurierem, żwirek mam, piasek mam, karmę i kolby kupiłem właśnie animals :D

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Sty, 2009, 13:00 »
Mają zdecydowanie za mało włókna, więc nie są dobrymi karmami.
Jeśli zjadanie w 100% ma świadczyć o tym, że karma jest dobra, to równie dobrze możemy powiedzieć, że karmienie samymi rodzynkami jest jak najbardziej ok- wiadomo- szynszylek zje wszystko :)
A może przekonasz kuzynkę na lepszą karmę?
Tu jest spis karm i komentarze

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Sty, 2009, 13:01 »
prosiaku, niestety o jakości karmy nie świadczy to czy jest ona zjadana w 100%.
wyznacznikiem jest jakość półproduktów [czyli min zbóż, owoców i innych części składowych które są komponentami karmy]
rodzaj tych półproduktów - w diecie szynszyli nie leżą wysokokaloryczne zboża które mają nieco pektyn w osłonkach, a dieta bardziej objętościowa, składająca się z zielonych części roślin ubogich w tłuszcze, białka a bogatych w celulozę
zbilansowanie, czyli mało tłuszczu, średnia ilość białka, mało węglowodanów i dużo dużo włókna. [o tych proporcjach przeczytasz w poradnikach]
oraz to czy dana karma zapewnia wszystkie potrzeby witaminowo-mineralne zwierzęcia.
niestety, animals nie spełnia ani jednej z tych norm, Vitapol jest trochę lepszy pod kątem zbilansowania, ale i tak nie jest dobrą karmą, ponieważ inne wyznaczniki leżą.... tj jakość, rodzaj półproduktów, witaminy/minerały.
« Ostatnia zmiana: 21 Sty, 2009, 13:04 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Sty, 2009, 13:14 »
mam ciocie która zawsze dla moich szyli przynosi megana i animalsa. o ile w meganie wszytko wygląda na niezdrowe, o tyle w animalsie ZAWSZE są robale. nie ryzykowałabym podawania żadnej z tych karm. a vitapola nie znam, ale podobno jest lepszy od animalsa.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

marchewka^^

  • Gość
Odp: A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #45 dnia: 01 Sty, 2010, 21:43 »
Nie mam szynszyli , ale od 3 lat mój królik je Animalsa i jest okazem zdrowia. Nigdy w karmie nie zauwarzyłam robalów...
Próbowałam podawac mu inne karmy ,ponieważ słyszałam dużo negatywnych opini na temat Animalsa , ale on zjada tylko tą .

Offline Maziak

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 74
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Sty, 2010, 20:57 »
Podawałam chomikowi przez jakiś czas animalsa i powiem - NIGDY WIĘCEJ. Fatalna jest ta karma, zdecydowanie lepiej zainwestować chociażby w Vitafraft

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Sty, 2010, 23:59 »
Nie mam szynszyli , ale od 3 lat mój królik je Animalsa i jest okazem zdrowia. Nigdy w karmie nie zauwarzyłam robalów...
Próbowałam podawac mu inne karmy ,ponieważ słyszałam dużo negatywnych opini na temat Animalsa , ale on zjada tylko tą .

Marchewka czytasz to forum już dość długo, podobno są to przygotowania do przyjęcia szynszyli, a co jakiś czas wyskakujesz z jakimiś dziwnymi tekstami...
Mam wrażenie, że nie przeczytałaś nawet tego wątku. Po pierwsze - to, że narazie nic się nie stało nie świadczy o tym czy karma jest dobra czy zła, świadczy o tym jej skład. Po drugie - mówimy tu o karmach dla szynszyli, więc tekst o króliku jest zupełnie nietrafiony, gdyż są to zwierzęta, które wymagają innego karmienia. Po trzecie - zwierzę zje to co mu dasz, nie zagłodzi się z powodu tego, że coś mu nie smakuje, nie uczłowieczajmy na siłę naszych zwierzaków...


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #48 dnia: 15 Sty, 2010, 18:10 »
Po trzecie - zwierzę zje to co mu dasz, nie zagłodzi się z powodu tego, że coś mu nie smakuje, nie uczłowieczajmy na siłę naszych zwierzaków...

z tym się nie zgodzę, wet też tak mówił jak mój poprzedni pies nie chciał jeść jedzenia z makaronu dla psów i zabronił podawać cokolwiek innego a potem trzeba było psu kroplówkę podłączać bo przez parę dni nic nie zjadła

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

 

[3-miasto] Zwierzęta z interwencji OTOZ ANIMALS szukają domów tymczasowych

Zaczęty przez dream*Dział AUKCJE i AKCJE

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 6504
Ostatnia wiadomość 17 Wrz, 2014, 12:46
wysłana przez 5zy5zka
My Animals Family - Czyli o moich Zwierzaczkach.

Zaczęty przez LeoDział Nasze zwierzaki

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 7104
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2009, 02:32
wysłana przez RAMZES.1
czy macie jakies inne animals

Zaczęty przez patDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 18542
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2005, 08:40
wysłana przez Rue
Sklep ,,Animals"

Zaczęty przez YumikoDział Sklepy

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2253
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2016, 16:19
wysłana przez Pyza
Mykotoksyny w karmie i ziołach dla koszatniczek - jak uniknąć

Zaczęty przez dream*Dział Problemy zdrowotne, choroby koszatniczek

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2990
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2017, 14:29
wysłana przez dream*
SimplePortal