hypothetical
20 Kwi, 2024, 01:20

Autor Wątek: A co powiecie o karmie Animals?  (Przeczytany 13563 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline emlcia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Uzbierane migdały: 0
  • Tusia + dwa nowe maluszki + jeden ślepy
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Maj, 2004, 22:06 »
Ja tez daje mojemu tuptusiowi tyle jedzonka i smakołyków ile tylko duszyczka zapragnie. Na po prostu wszystko. !! :D  :D

Nędzny jest świat bez szylek i uczuć.

Offline Magge

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Uzbierane migdały: 0
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Cze, 2004, 08:41 »
Co do smakolykow nie nalezy przesadzac:) Jeden dziennie wystarczy bo w nadmiarze moga zaszkodzic.

Magge oraz |Chilli|,  Pepper, Treya, Nihilous, Sion, Furya i Gaya a takze |Bartuś, Zuzia, Kubuś i Majka|, Tuptus, Gwiazdeczka, Rafik i Miluś
gg:160418

Offline emlcia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Uzbierane migdały: 0
  • Tusia + dwa nowe maluszki + jeden ślepy
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Lip, 2004, 16:11 »
Nigdy nie próbowałam innej karmy niż Vitapol. Może czas na zmiany.  :lol:  :lol:

Nędzny jest świat bez szylek i uczuć.

Offline szylka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 236
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Wiki- samczyk
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Lip, 2004, 11:41 »
Cytat: Magge @ Wto 01 Cze, 2004
Co do smakolykow nie nalezy przesadzac:) Jeden dziennie wystarczy bo w nadmiarze moga zaszkodzic.


Tak... Wiki poznał już ten termin...

Pozdrawiam!
Ja, Wiki (szylek), Bezik (paput), Tulka (kicia), Filka (kicia).

Cathy

  • Gość
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Lis, 2004, 20:01 »
Ja daje maluchowi pokarm dla szynszyli Vitapola.
Wszystkie moje gryzonie karmię jedzeniem Vitapola (dzynszyl dostaje tylko specjalne dla szynszyli, a reszta pokarmów, nie zaleznie czy to dla swinki, chomika czy myszoskoczków ma prawie taki sam skład więc kupuje to co jest).

W Animalsie często są mole, pozatym słyszałam że jakościowo nie najlepsze, łątwo się psuje, koliber jest do kitu, megana nie próbowałam, w Vitakrafcie jeśli chodzi o szylki to nie wiem, ale o inne gryzonie - złe proporcje.

Agacik

  • Gość
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Lis, 2004, 18:36 »
:razz: Ja swoim pociechom daję Megan mieszanka owocowa albo Vitapolu mix owocowy, a do tego dodaję Vitakraft, dawałam przez jakiś czas Prestiga ale za dużo jedzonka zostawało w misce. Moje paskudy są strasznie wybredne nie chcą tknąć Vitapolu ani tym podobnych nie znoszą ziaren zbóż za to kochają kolby i one znikają w zastraszającym tempie szczególnie te w rozmiarze XXL które ostatnio dostałam. Polecam kolby z lucerną :D.  Jedzonko, które im nie pasuje od razu jest wyrzucane poza klatkę albo wyrzucają całą miskę. Drogie jest jedzonko, ale co zrobić jak mam francuskie pieski w domu :) Szynszyle mojej Sympatii są nie wybredne, co dokładnie widać w ich rozmiarze :D kluski spasione

Cathy

  • Gość
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Lis, 2004, 11:20 »
A mój strasznie wybrzydza... Co zrobić żeby chciał jeść granulat, a ni tylko wybierał głóg, jarzębinę itd?

Agacik

  • Gość
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Lis, 2004, 22:12 »
Powiem szczerze, że próbowałam wymusić na swoich maluchach jedzenie wszystkiego i przez pare dni nie dokładałam im do miski, efekt był taki, że nie jadły tego i tak i tak, a mi serce się krajało bo były głodne. Zmiekłam i kombinuje z karmami. Jedne szyszki wtrząchną wszystko inne nie taki ich urok:P

Offline iwonka

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Uzbierane migdały: 0
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Lis, 2004, 16:49 »
Cathy ja mam podobny problem mój Ziazik jest rozpieszczony i nie chce jesc nic prócz smakolyczków

Agacik

  • Gość
Jedzonko
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Lis, 2004, 20:41 »
Kupiłam dziś kolby dla papug: o smaku kiwi i pomarańczy, które okazały sie hitem dnia dla moich szylek wcieły je aż miło było patrzeć  :wink:

Offline dudus3000

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Mar, 2005, 10:48 »
Wedlug mnie najlepszym pokarmem i pyłem dla szylki jest ten kupiony od prawdziwego chodowcy. Widac ze Puszce to smakuje, nie ma problemow żoladkowych a pyłjest 100 raze lepszy niz ten ze sklepu :|  :>

Offline dudus3000

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Mar, 2005, 10:48 »
Wedlug mnie najlepszym pokarmem i pyłem dla szylki jest ten kupiony od prawdziwego chodowcy. Widac ze Puszce to smakuje, nie ma problemow żoladkowych a pyłjest 100 raze lepszy niz ten ze sklepu :|  :>

Offline pinula30

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniuś i Zosia
Odp: A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Paź, 2008, 14:59 »
jezeli chodzi o karme animals to ja jej nie próbowałam i na pewno nigdy nie podam jej moim szynszylom...
gdy kupiłam szynszyle (a było to niedawno) poszłam z nimi do weterynarza tak żeby zapyta czy zdrowe czy wszystko z nimi w porządku i takie tam inne
pani doktor mi powiedzia,la żebym nigdy w życoiu nie dawała moim szynszylom karmy z animalsa bo napewno szybko do niej wroce z chorymi szynszylami :( także skoro pani weterynarz tak mówi to chyba coś w tym temacie jest... :/

Offline moonlight

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #38 dnia: 14 Lis, 2008, 13:54 »
a to ciekawe... moje szyle (w liczbie mnogiej, bo od niedzieli mam drugiego) najchętniej wcinają animalsa... i brak jakichś problemów, choćby najmniejszych;)

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Lis, 2008, 14:37 »
Te karmy są fatalnie zbilansowane. Są po prostu Karmy (przez duże K) i karmy. Animals należy do tych gorszych.

Offline justynan2

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 245
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mufek, Zadziorka, Tymon i Karolek (Szelma(*))
Odp: A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Lis, 2008, 20:27 »
A ja kupuję czysty granulat, do tego rewelacyjną mieszankę "Lolo pets" i własnej produkcji suszonki ( lucerna, róża, babka, mlecz, nagietek, liście brzozy, itp.). Wszystko to mieszam i zawsze miseczki są "wylizywane " do czysta. Jeszcze nie udało dostać mi się karmy która zadowoliłaby mnie i moje towarzystwo. Oprócz podstawowej mieszanki własnej produkcji zawsze są smakołyki po bieganku i obowiązkowo pyłek pszczeli zamiennie z zarodkami pszennymi.

prosiakintercity

  • Gość
Odp: A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Sty, 2009, 12:41 »
A moja kuzynka podaje raz animals raz vitapol i jej szynszyle w ogóle nie odczuwają różnicy ...   
Animals i vitapol są dobrymi karmami, szylki chętnie je wcinają w 100%, nic nie zostaje w miseczce.
W tym tygodniu przyjeżdżam do kuzynki po szyla (jest środa 21 stycznia 09r.), klatka dzisiaj przyjedzie kurierem, żwirek mam, piasek mam, karmę i kolby kupiłem właśnie animals :D

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Sty, 2009, 13:00 »
Mają zdecydowanie za mało włókna, więc nie są dobrymi karmami.
Jeśli zjadanie w 100% ma świadczyć o tym, że karma jest dobra, to równie dobrze możemy powiedzieć, że karmienie samymi rodzynkami jest jak najbardziej ok- wiadomo- szynszylek zje wszystko :)
A może przekonasz kuzynkę na lepszą karmę?
Tu jest spis karm i komentarze

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Sty, 2009, 13:01 »
prosiaku, niestety o jakości karmy nie świadczy to czy jest ona zjadana w 100%.
wyznacznikiem jest jakość półproduktów [czyli min zbóż, owoców i innych części składowych które są komponentami karmy]
rodzaj tych półproduktów - w diecie szynszyli nie leżą wysokokaloryczne zboża które mają nieco pektyn w osłonkach, a dieta bardziej objętościowa, składająca się z zielonych części roślin ubogich w tłuszcze, białka a bogatych w celulozę
zbilansowanie, czyli mało tłuszczu, średnia ilość białka, mało węglowodanów i dużo dużo włókna. [o tych proporcjach przeczytasz w poradnikach]
oraz to czy dana karma zapewnia wszystkie potrzeby witaminowo-mineralne zwierzęcia.
niestety, animals nie spełnia ani jednej z tych norm, Vitapol jest trochę lepszy pod kątem zbilansowania, ale i tak nie jest dobrą karmą, ponieważ inne wyznaczniki leżą.... tj jakość, rodzaj półproduktów, witaminy/minerały.
« Ostatnia zmiana: 21 Sty, 2009, 13:04 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Sty, 2009, 13:14 »
mam ciocie która zawsze dla moich szyli przynosi megana i animalsa. o ile w meganie wszytko wygląda na niezdrowe, o tyle w animalsie ZAWSZE są robale. nie ryzykowałabym podawania żadnej z tych karm. a vitapola nie znam, ale podobno jest lepszy od animalsa.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

marchewka^^

  • Gość
Odp: A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #45 dnia: 01 Sty, 2010, 21:43 »
Nie mam szynszyli , ale od 3 lat mój królik je Animalsa i jest okazem zdrowia. Nigdy w karmie nie zauwarzyłam robalów...
Próbowałam podawac mu inne karmy ,ponieważ słyszałam dużo negatywnych opini na temat Animalsa , ale on zjada tylko tą .

Offline Maziak

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 74
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Sty, 2010, 20:57 »
Podawałam chomikowi przez jakiś czas animalsa i powiem - NIGDY WIĘCEJ. Fatalna jest ta karma, zdecydowanie lepiej zainwestować chociażby w Vitafraft

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Sty, 2010, 23:59 »
Nie mam szynszyli , ale od 3 lat mój królik je Animalsa i jest okazem zdrowia. Nigdy w karmie nie zauwarzyłam robalów...
Próbowałam podawac mu inne karmy ,ponieważ słyszałam dużo negatywnych opini na temat Animalsa , ale on zjada tylko tą .

Marchewka czytasz to forum już dość długo, podobno są to przygotowania do przyjęcia szynszyli, a co jakiś czas wyskakujesz z jakimiś dziwnymi tekstami...
Mam wrażenie, że nie przeczytałaś nawet tego wątku. Po pierwsze - to, że narazie nic się nie stało nie świadczy o tym czy karma jest dobra czy zła, świadczy o tym jej skład. Po drugie - mówimy tu o karmach dla szynszyli, więc tekst o króliku jest zupełnie nietrafiony, gdyż są to zwierzęta, które wymagają innego karmienia. Po trzecie - zwierzę zje to co mu dasz, nie zagłodzi się z powodu tego, że coś mu nie smakuje, nie uczłowieczajmy na siłę naszych zwierzaków...


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: A co powiecie o karmie Animals?
« Odpowiedź #48 dnia: 15 Sty, 2010, 18:10 »
Po trzecie - zwierzę zje to co mu dasz, nie zagłodzi się z powodu tego, że coś mu nie smakuje, nie uczłowieczajmy na siłę naszych zwierzaków...

z tym się nie zgodzę, wet też tak mówił jak mój poprzedni pies nie chciał jeść jedzenia z makaronu dla psów i zabronił podawać cokolwiek innego a potem trzeba było psu kroplówkę podłączać bo przez parę dni nic nie zjadła

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

 

[3-miasto] Zwierzęta z interwencji OTOZ ANIMALS szukają domów tymczasowych

Zaczęty przez dream*Dział AUKCJE i AKCJE

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 6636
Ostatnia wiadomość 17 Wrz, 2014, 12:46
wysłana przez 5zy5zka
My Animals Family - Czyli o moich Zwierzaczkach.

Zaczęty przez LeoDział Nasze zwierzaki

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 7132
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2009, 02:32
wysłana przez RAMZES.1
czy macie jakies inne animals

Zaczęty przez patDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 19144
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2005, 08:40
wysłana przez Rue
Sklep ,,Animals"

Zaczęty przez YumikoDział Sklepy

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2267
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2016, 16:19
wysłana przez Pyza
Mykotoksyny w karmie i ziołach dla koszatniczek - jak uniknąć

Zaczęty przez dream*Dział Problemy zdrowotne, choroby koszatniczek

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3123
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2017, 14:29
wysłana przez dream*
SimplePortal