hypothetical
28 Mar, 2024, 17:15

Autor Wątek: 2 bracia kłócą się ze sobą niemiłosiernie.  (Przeczytany 1535 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aneta89

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 4
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Nie wiem, czy to dobry dział, ale jestem tak załamana, że nie miałam nawet siły szukać.
Błagam Was o pomoc, bo nie wiem, co robić.
Odkupiliśmy jakies 4 miesiące temu 2 szynszyle od jednego kolesia, który twierdził, że nie ma już się czasu nimi zajmować. Jeden z nich 2 lata, drugi 3. Są to bracia (z jednej matki). Do tej pory mieszkali cały czas razem, czasem się nieszkodliwie kłócili, ale na ogół miłość między nimi była wszechobecna.
Wczoraj jeden z nich (ten starszy) na wybiegu zaczął swoją próbę dominacji nad drugim. Biegał za nim i go "dosiadał", wiadomo, nic szkodliwego. Ale jak ich złapaliśmy do klatki, to od tego momentu ten młodszy ma taki terror, że dosłownie gryzie klatkę błagając o pomoc. Nie ma śladów krwi, ale pełno futra fruwa po klatce. Fuka na niego calutki czas (młodszy na starszego). Gonili się tak całą noc.
Nie mam pojęcia, czy podałam wszystkie istotne dla Was szczegóły. W razie czego, odpowiem na pytania.
Błagam, pomóżcie :(
« Ostatnia zmiana: 18 Gru, 2016, 11:22 wysłana przez Aneta89 »

Oznaczone jako najlepsza odpowiedź przez Aneta89 dnia 18 Gru, 2016, 15:14

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 bracia kłócą się ze sobą niemiłosiernie.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Gru, 2016, 12:31 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Offline Aneta89

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 4
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 bracia kłócą się ze sobą niemiłosiernie.
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Gru, 2016, 13:21 »
Jeszcze się nie gryzły, choć wydaje mi się, że gdyby młodszy nie uciekał, to starszy by go mógł pogryźć.
Dobrze, że młodszy jest szybszy, bo ten drugi szybko traci siły i musi odpocząć. Nie mam transportera, a w niedzielę nigdzie nie kupię, bo wsio pozamykane. Podzielę im klatkę na pół majpierw, a jutro kupię transporter i będziemy działać dalej. Tego się obawiałam, że trzeba ich będzie rozdzielić...

Offline Aneta89

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 4
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 bracia kłócą się ze sobą niemiłosiernie.
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Gru, 2016, 00:20 »
Chwilę po tym, jak odpisałam, zobaczyłam do klatki i na ścianach były ślady krwi. Okazało się, że jednak młodszy ma wygryzione całe futro na jednej stronie zadka. Rana jest niewielka i w sumie nie dużo krwi było. Kulki niestety rozdzielone. Młody się musi wykurować. Jak ich rozdzielaliśmy, to jednego puściliśmy w kuchni, drugiego w pokoju. Młody się rzucił na jedzenie i picie, bo tamten go najwidoczniej nie dopuścił przez cały czas. Gadali ze sobą jakiś czas przez ścianę, ale młody ma ogromny uraz, bo olał po chwili i zajął się sobą. Nie jest ani osowiały, ani nic. Najgorsze by było, gdyby rana była głęboka i krwi rzeczywiście by było dużo, bo najbliższy wet (który się zajmuje szylami) jest oddalony o 50 km ode mnie, a rodzina już wyjechała na święta. Mam nadzieję, że mu nic nie będzie. Może mu robić okłady z rumianku na tę rankę?
Ulżyło mi na sercu, jak zobaczyłam, że jest spokojny i na swój sposób szczęśliwy, że może odsapnąć....

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 bracia kłócą się ze sobą niemiłosiernie.
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Gru, 2016, 01:17 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Offline Aneta89

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 4
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 bracia kłócą się ze sobą niemiłosiernie.
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Gru, 2016, 02:12 »
Dziękuję Ci bardzo za pomoc :) Jutro kupię coś podobnego do rivanolu, bo nie wiem, czy w aptece znajdę stricte rivanol. Tu są ludzie mega obeznani. Ja dziś płakałam, tak bardzo mi go było żal. Dobrze, że nic więcej mu nie zrobił.
Jeszcze raz Ci bardzo dziękuję.

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 bracia kłócą się ze sobą niemiłosiernie.
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Gru, 2016, 00:25 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Offline Pańcia

  • Moderator
  • ~Cyber Szynszyla~
  • *****
  • Wiadomości: 368
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 bracia kłócą się ze sobą niemiłosiernie.
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Gru, 2016, 10:09 »
Uważaj tylko, żeby nic rivanolem nie zabrudzić, ja musiałam wyrzucić dywan i kilka bluzek, bo żółty kolor potem nie chce zejść z materiału ;) Jeżeli chcesz przyśpieszyć gojenie rany, zaopatrz się w maść solcoseryl, chociaż z tego co piszesz, ranka jest mała więc powinna szybko zasklepić się i bez tego :)

 
szynszyle sie ze soba gryzą, walczą, są wobec siebie agresywne, kłótnie w klatce

Zaczęty przez fujitsaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 35284
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 20:58
wysłana przez Mysza <")))/
PORADNIK - łączenie szynszyli, oswajanie zwierząt ze sobą..

Zaczęty przez dream*Dział opieka i behawior

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 35338
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2017, 20:28
wysłana przez Viwi
urlop - dylemat: zostawić szylka czy zabrać ze sobą?

Zaczęty przez kasiakasiakasiaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6250
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2015, 10:17
wysłana przez SZYNSZYLKA BEZA
Pomóżcie mi bo sama nie wiem co z sobą zrobić

Zaczęty przez Szynszyla_ChrupkaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1526
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2005, 11:48
wysłana przez niezapominajka
Brać szynszylę ze sobą czy zostawić ją w domu?

Zaczęty przez DomciaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1188
Ostatnia wiadomość 23 Kwi, 2014, 13:11
wysłana przez Neo P
SimplePortal