28 Mar, 2024, 17:05

Autor Wątek: Nie je po skróceniu zębów.  (Przeczytany 1390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marlena

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 55
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Nie je po skróceniu zębów.
« dnia: 30 Sty, 2017, 08:21 »
Witam,
mój 14 letni Szyszek miał za długie ząbki, nie jadł 2 dni. Tydzień temu byłam z anim na skróceniu dolnych przednich ząbków, wszystko bez narkozy. Niestety nadal nie je....karmię go gerberem, czasem zje żurawinę, żadnego siana, ziół, patyków, karmy. Myślałam, że może ma jakieś rany wewnątrz pyszczka, ale jak zaglądałam to wygląda na ok, a poza tym po tygodniu to chyba powinny się zagoić? Dziś idę na kontrolę, dzwoniłam wcześniej i pani Doktor mówiła, żeby dać mu czas. Szyszek podskubuje moje dłonie, robi swoją toaletę i przygryza kratki w wolierze. Często po skubaniu moich palców macha łapkami przy pyszczku, jak się wycierał. Ja już nie wiem co robić, w jego wieku narkoza nie wchodzi w grę....

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Nie je po skróceniu zębów.
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Sty, 2017, 23:12 »
@Marlena czy to lekarz którego specjalizacją jest stomatologia gryzoni? Jeśli nie to udaj się do innego lek.wet. Przyczyna zazwyczaj leży w zębach trzonowych, siekacze są już tylko objawowe. Zazwyczaj przerastają lub źle ścierają się trzonowce i tam leży główny problem. Skracanie siekaczy nie usuwa problemu, a powoduje że szynszyla już zupełnie nic nie zje :(

Skąd jesteś? może w okolicy jest jakiś polecany wet od ząbków gryzoni, powiedz, może namierzymy kogoś w okolicy.
Nie jedzącego szynszyla trzeba dokarmiać papkami z proszku Herbi Care.

@dream*   @Dosiek

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Marlena

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 55
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nie je po skróceniu zębów.
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Sty, 2017, 23:33 »
Dobry wieczór,
Byliśmy 2 raz dziś, pani Doktor wsadziła mu kamerę do pyszczka i znalazła 2 zadarte że tak powiem trzonowce. Jeden kawałek sam odpadł przy lekkim dotknięciu a 2 usunęła - też wystarczyło lekko dotknąć. Reszta wyglądała dobrze. To była jedyna szansa, bez narkozy. Niedawno zjadł kawałek żurawiny, śliwki i dobierał się do lucerny. Mam ogromną nadzieję, że będzie dalej próbował a co do Pani Doktor to mam do niej zaufanie, pod jej opieką jest mój 9 letni owczarek a Szyszka odratowała wcześniej o 1 w nocy. Obecnie mieszkamy w Słupsku. Napisałam na forum bo "co 2 głowy to nie 1", a nikt nie ma takiego doświadczenia jak szynszylomaniacy.

Offline Marlena

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 55
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nie je po skróceniu zębów.
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lut, 2017, 14:02 »
Witam,
już nie wiem co robić. Je śliwkę, żurawinę (miękkie) ale orzecha też schrupie (czyli twarde). Ale karmę za żadne skarby nie. Zrobiłam głodówkę czwartek-sobota: jak usłyszał, że wsypuję jedzenie do miski to schodził, wąchał karmę i wracał spać. Siana nie tyka, ziół itp też nie.
Pił, ale nie jadł. Poddałam się, kupiłam karmę Herbi Care Plus - rzucił się na strzykawkę tak, że prawie ją wyrwał. Po 2ch dnia dokarmiania do tej karmy dodałam Supreme Science Selective - je chętnie, ale niestety z łyżeczki. Nadal nie rusza karmy stałej, nie rozmiękczonej. Idę dziś do weterynarza, ale .... Szyszek ma 14 lat, jeśli chodzi o narkozę do szansa 1:1 - tak powiedziała pani Doktor. Nie wiem już, co robić.

 
problem z zębami trzonowymi, siekaczami, ślinienie, ślinotok, dławienie, dławi, zabieg, przycinanie zębów, piłowanie, dokarmianie...

Zaczęty przez MagdaBDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 945
Wyświetleń: 285025
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2016, 16:03
wysłana przez kokokok
Korekta zębów - przycinanie cążkami, czy piłowanie wiertłem? Co jest najlepsze?

Zaczęty przez efyraDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9142
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2011, 18:23
wysłana przez Madzia :)
szynszylek po scięciu zębów nadal nie moze jeść- Co robić??

Zaczęty przez WeronikaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10583
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2009, 18:10
wysłana przez Adam.W
Ciężarna samiczka z przerostem zębów nie je - pomocy!

Zaczęty przez Kropeczka25675475678Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 2793
Ostatnia wiadomość 25 Kwi, 2016, 10:51
wysłana przez Metallowa
Jaki kolor zębów mają szynszyle?

Zaczęty przez Juli13Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 11341
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2011, 16:33
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal