hypothetical
19 Kwi, 2024, 20:40

Autor Wątek: Czy adpotować towarzysto i jak łączyć  (Przeczytany 1638 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline b.szakal

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 29
  • Uzbierane migdały: 0
Czy adpotować towarzysto i jak łączyć
« dnia: 03 Lut, 2017, 13:37 »
Jest to niejako kontynuacja tego tematu: http://szynszyle.info/forum/index.php/topic,21663.0.html

Aby nie zmuszać nikogo do czytania całość streszczę historię. Miałem 2 szynszyle, samca i samiczkę, samczyk zachorował i niestety nie udało się go uratować, obecnie zostałem z około 9-10 letnią samiczką, zaproponowano mi adopcję innej samiczki by nie moja nie czuła się samotna. Miałem obserwować jej zachowanie i starać się określić czy potrzebuje towarzystwa czy też da sobie radę sama.

Dużych zmian w zachowaniu nie zaobserwowałem, ale jednak są. Między innymi:
  • śpi zawsze w jednym miejscu - w roku podstawki
  • troszeczkę bardziej czujna
  • bardziej strachliwa jak się ją wypuści - do tej pory miała wszystko w nosie
  • potrafi dostać nagle takiego przyśpieszenia by uciec - wcześniej nigdzie jej się nie śpieszyło miała na wszystko czas
Na szczęście je i pije normalnie. Ostatnio co praktycznie nigdy jej się nie zdarzało potrafi pofukiwać jaj jej coś nie odpowiada, np jak się ją zaczepia i popiskiwać delikatnie - nawet nie wiedziałem, że umie.

Teraz potrzebuję porady, czy adoptować towarzystwo dla niej czy nie. Obserwuję od czasu pomysłu z adopcją grupę na facebooku "Adpoptuj Szynszyla" i ostatnio pojawiło się ciekawe dla mnie ogłoszenie (https://www.facebook.com/adoptujszynszyla/photos/a.384040331727748.1073741828.383939058404542/986163174848791/?type=3&theater ). Dwie samiczki z Wrocławia (nie ma dla mnie problemu mogę je przywieźć bo często bywam), dodatkowo mają świetne imiona :P.
Martwi mnie jednak kilka rzeczy, pierwsza to to, że myślałem o adoptacji jednej samiczki tutaj są one w "komplecie", klatka jest duża więc się pomieszczą. Bardziej martwi mnie sprawa łączenia, do tej pory łączyłem jedynie samca z samiczką i było bez problemu. Samiczka miała przez kilka dni swoją klatkę (dalej ją posiadam) by przyzwyczaić się do domowników i nowego miejsca, dopiero po kilku dniach były próby łączenia - poszło szybko. Zastanawiam się czy nie było to spowodowane tym, że były to szynszyle różnej płci, boję się, że przy łączeniu dwóch samiczek może dojść do próby jakiejś walki o terytorium. Dodatkowo dochodzi tutaj fakt że adoptowałbym dwie samiczki.

Martwi mnie to trochę bo nie chciałbym adoptować szynszyli, a później oddać je do adopcji ze względu na niemożliwość ich połączenia.

Nie martwi mnie to czy się zmieszczą bo klatka jest spora, trzy szynszyle powinny się spokojnie zmieścić. Dysponuje dodatkową mniejszą klatką w której mogę również przez kilka dni aklimatyzacji trzymać osobno nowe kulki. Mimo wszystko proszę o poradę w mojej sytuacji bardziej doświadczonych bo nie mam pojęcia czego się spodziewać. Zwłaszcza po przeczytaniu: http://fluffychinchillas.blogspot.co.uk/2017/01/jesli-cos-jest-gupie-ale-dziaa-to-nie.html mam więcej obaw co do łączenia zwłaszcza 2 znających się ale dla mnie obcych szynszyli z moim :/.

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy adpotować towarzysto i jak łączyć
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lut, 2017, 13:47 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Offline b.szakal

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 29
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Czy adpotować towarzysto i jak łączyć
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lut, 2017, 15:13 »
Dzięki, trochę to pocieszające. Jak w takim przypadku ma się trudność łączenia jednej samej z jedną samą szynszylą w stosunku do łączenia jednej samej z dwoma które się znają. Ma to znaczenie czy nie?
Chodzi mi o to, że może gdy są dwie szynszyle same to szybciej zaakceptują swoje towarzystwo niż jak np jest stado (2 szynszyle) i dołącza się nową szyszke.

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy adpotować towarzysto i jak łączyć
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lut, 2017, 21:11 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Offline b.szakal

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 29
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Czy adpotować towarzysto i jak łączyć
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Lut, 2017, 22:37 »
Ogłoszenie dziewczyn niestety jest już nieaktualne, właścicielka postanowiła je zatrzymać więc cała akcja na razie na pewno odwołana, a przynajmniej odwleczona w czasie.
Mimo wszystko dalej jestem zainteresowany tematem, wiedza wcześniej czy później pewnie się przyda.

Jeśli dojdzie do jakiejś adopcji i będę miał problem z łączeniem na pewno będę o tym pisał ;).

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy adpotować towarzysto i jak łączyć
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Lut, 2017, 23:50 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

 

Kastracja - po jakim czasie można łączyć szynszyle

Zaczęty przez Alfredo2017Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1765
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2018, 19:29
wysłana przez dream*
czy szynszyle można łączyć z innymi gryzoniami?

Zaczęty przez flexxyDział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 1557
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2013, 22:09
wysłana przez owiabiks
SimplePortal