28 Mar, 2024, 21:18

Autor Wątek: Mozaika szuka domu ! KOSZALIN  (Przeczytany 1462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilczy Deszcz

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 724
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Mozaika szuka domu ! KOSZALIN
« dnia: 19 Lut, 2017, 19:39 »
Długo się zastanawiałam nad tym i  bardzo długo walczyłam sama ze sobą, ale niestety rozum nie odpuścił, a serce boli jak cholera... Doszłam do wniosku, że będzie lepiej, gdy Mozaika znajdzie dom z inną kulką (o ile się dogada), bo u mnie nie widać, aby była szczęśliwa. Dlaczego taką decyzję podjęłam? Zacznę od początku...

Adoptowałam ją 13 sierpnia 2016 razem z Szałwią. Matka z córką - zawsze od początku razem nawet, kiedy Mozaika urodziła w październiku maluchy. Braciaki pojechali w styczniu do swojego nowego domu, a ona? Została sama, gdy Szałwia była w Warszawie. Później dołączyła Tośka, która z Szałwią dogadała się bez problemu i są cały czas razem. Pomimo moich prób Mozaika zaatakowała dziewczyny do tego stopnia, że wyrwała im futro i miały łyse placki. Po bardzo długiej przerwie przez leki Szałwii spróbowałam połączyć je jeszcze raz, ale dalej jest agresja Mozaiki. Decyzja nie jest łatwa, ponieważ nie chce rozdzielać córki i matki, ale nie chce skazywać Mozaiki na samotność i robić cały czas osobne wybiegi, a dla dobra kulki będzie to najlepsze rozwiązanie. Proszę zachować swoje zdanie dla siebie i nie być złośliwym, bo się "poddaje". Wierzcie lub nie, ale słuchać jak szyszka "krzyczy" o pomoc nie jest fajne - była sytuacje, gdzie Mozaika dorwała Tosie w wannie i dosłownie było słychać jak Tosia chce się uwolnić od jej ząbków dlatego nie chce, aby znów przez to przechodziła i kłóciła się później z Szalwią. Mozaika ma 3 lata. Na rękach nie będzie siedzieć, ale przyjdzie na chwilę sama lecz potem pójdzie sobie biegać. Jeśli ktoś jest zainteresowany adopcją jej to tylko DOŚWIADCZONY dom - nie oddam jej w pierwsze lepsze ręce i do kogoś kto nie ma doświadczenia w łączeniu agresywnych szyszek. Więcej informacji  i zdjęcia na fb: https://www.facebook.com/k.kitkaaa

Pozdrawiam.

Szałwia & Tosia & Yuri w nowym domu.

Ze mną tylko pies - Rita.

Offline Wilczy Deszcz

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 724
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mozaika szuka domu ! KOSZALIN i okolice oraz inne miasta.
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Mar, 2017, 09:21 »
Nowy opis:

[KOSZALIN i okolice] / Inne miasta, które biorę pod uwagę: Szczecin,Słupsk,Kołobrzeg - zachodniopomorskie]
1. Imię: Mozaika
2. Płeć: samiczka
3. Wiek: 3 lata
4. Stan zdrowotny: zdrowa
5. Kastracja/sterylizacja: - nie
6. Czy samiczka była w ciąży?: gdy ją adoptowałam była zaciązona, ale nie wiedziałam o tym. W październiku urodziła dwa młode, które są już w nowym domu. Ja ją adoptowałam 13 sierpnia 2016 z córką Szałwią.
7. Jak zachowuje się w stosunku do człowieka? Nie jest szynszylą, która będzie siedzieć na rękach, czasami przyjdzie, ale woli biegac po mieszkaniu.
8. Jak zachowuje się w stosunku do innych szyszek? Na początku mieszkała ze swoją córką Szałwią, a później jak urodziła maluchy to w czwórkę siedziały. Potem została ze swoimi dziećmi, ponieważ Szałwia musiała jechać na operacje do Warszawy.
10. Dodatkowe akcesoria do oddania: brak
11. Powód oddania?: Pomimo kolejnej próby, wciąż atakuje Szałwie i Tosie. Szałwia ma rany i nie chce, by któregoś dnia zagryzła dziewczyny na śmierć dlatego szukam jej domu, gdzie ktoś ma czas, masę cierpliwości i doświadczenie w łączeniu ciężkich szynszyli, gdyż nie chce jej skazywać na samotność, a wiem, że na pewno ona chce być z inną kulką.
12. Czy wymagasz ankiety/ wizyty przedadopcyjnej/ umowy? tak
13. Kontakt: FB - https://www.facebook.com/k.kitkaaa lub tel. 536 540 665
14. Szynszyla NIE jest na sprzedaż tylko do adopcji. Dom bez dzieci, gdyż są to zwierzęta bardzo płochliwe i wymagające. Mozaika jest wychowana z psem i kotem (w poprzednim mieszkaniu mieszkała z kotem, a u nas mieszka z psem).

Zdjęcia Mozaiki:

1.

2.

3.
« Ostatnia zmiana: 12 Mar, 2017, 17:36 wysłana przez Wilczy Deszcz »

Szałwia & Tosia & Yuri w nowym domu.

Ze mną tylko pies - Rita.

 

Dorosłe szynszyle w nowym domu - dziwne zachowanie - proszę o poradę

Zaczęty przez aoka30Dział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 4718
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2010, 15:58
wysłana przez aoka30
Mam w domu mrówki, czy mogę stosować preparat na owady mając szynszylka?

Zaczęty przez SzarpiDrutekDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2380
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2011, 16:31
wysłana przez Szarooka
Kilka samców i samiczka/i w jednym domu - dlaczego to zły pomysł

Zaczęty przez dream*Dział opieka i behawior

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2560
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2016, 19:31
wysłana przez dream*
PILNE!!! [Trójmiasto / Słupsk] 2 samczyki szukają domu RAZEM

Zaczęty przez adoptujszynszylaDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1314
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2016, 18:40
wysłana przez Julkanulka
Oswojone szynszylki wraz z wolierą poszukują nowego domu.

Zaczęty przez Małgorzata Barbara WDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2096
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2017, 11:03
wysłana przez Marta33
SimplePortal