28 Mar, 2024, 17:57

Autor Wątek: Visenna się wita  (Przeczytany 2186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Visenna

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Visenna się wita
« dnia: 30 Mar, 2017, 09:56 »
Witam Was!!!

Właśnie do Was dołączyłam!!
Chciałabym się Wam pochwalić moimi futerkami, ale niestety ich nie mam...
Póki co zgłębię jeszcze temat i będę czekać aż nadarzy się okazja zakupu futerek.

Parę dni temu zostałabym szczęśliwą posiadaczką 6letniej szynszylki. Właściciel z powodu alergii dziecka odsprzedawał ją z całym osprzętem. Niestety obecnie przebywam u rodziców, a oni nie wyrazili zgody na przyniesienie zwierzątka. Niestety z przyczyn nie ode mnie zależnych nie mogłam się spakować i wyjechać do domu...

Było to już trzecie podejście do zakupu. W dwóch poprzednich zrezygnowałam z powodu posiadania dużego psa. Niestety 12.03.2017r mój pies nagle odszedł. Bez niego w domu jest pusto i cicho, więc zdecydowałam się na szynszylkę.

Zastanawiam się tylki jeszcze jak to jest z nimi fakt w nocy, bo to nocne zwierzątka. Czy to bardzo hałasuje i rozrabia w nocy? Mam beznadziejne ułożenie mieszkania i roczne dziecko, a nie chciałabym żeby ktoś zakłócał mu sen.

Chętnie poznam opinie doświadczonych posiadaczy szynszylek!!!

Pozdrawiam 😃

Offline nikolabaf

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Visenna się wita
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Mar, 2017, 11:17 »
Witam serdecznie na forum:)

 [super]

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Visenna się wita
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Mar, 2017, 19:41 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Visenna się wita
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Mar, 2017, 22:18 »
@Visenna nie będę owijała w bawełnę, szynszyle bardzo hałasują, gryza i niszczą meble, książki, zabawki i kable. Zjadają kwiatki, trzeba uważać na toksyczne lub trojące odmiany, czyli 95% domowych kwiatków. Przemieszczają się bardzo szybko, można łatwo nadepnąć, nie nadają sie dla maluszków, spotkania ok ale tylko przez kratki i to długo, zanim dasz ot tak do ręki i mówię Ci to ja, mama energicznej 2,5 rocznej dziewczynki. Jak masz małe mieszkanie, to może być kłopot. Szyszki w miejscu spania dziecka odpadają, bo nie pośpi ani dziecko, ani Ty. Moją córkę potrafią obudzić przez grubą ścianę nośną domu.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Visenna

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Visenna się wita
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Mar, 2017, 22:42 »
@Visenna nie będę owijała w bawełnę, szynszyle bardzo hałasują, gryza i niszczą meble, książki, zabawki i kable. Zjadają kwiatki, trzeba uważać na toksyczne lub trojące odmiany, czyli 95% domowych kwiatków. Przemieszczają się bardzo szybko, można łatwo nadepnąć, nie nadają sie dla maluszków, spotkania ok ale tylko przez kratki i to długo, zanim dasz ot tak do ręki i mówię Ci to ja, mama energicznej 2,5 rocznej dziewczynki. Jak masz małe mieszkanie, to może być kłopot. Szyszki w miejscu spania dziecka odpadają, bo nie pośpi ani dziecko, ani Ty. Moją córkę potrafią obudzić przez grubą ścianę nośną domu.

No i o taką odpowiedź mi chodziło. Miałam szczurki, koszatniczki i różnie z nimi bywało, ale szynszyl to większy stworek. A o dziecku nawet nie pomyślałam żeby dawać tylko dla siebie a Młody z daleka ;)
U mnie to same ściany gipsowe...

Nie chodzi mi tylko o moją przyjemność, ale żeby to wszystko miało ręce i nogi. Niestety mój pokój i dziecka jest na środku mieszkania, więc nie miałabym w razie czego gdzie klatki wynieś...

Dzięki Mysza ;)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Visenna się wita
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Mar, 2017, 00:41 »
@Visenna moja córka ma kontakt z szynszylami właściwie od początku, jak tylko była w stanie jako tako pełzać, to pierwsze co to zmierzała do woliery z szynszylami. Udało jej się "wakacjowiczkę"u nas na tymczasie, pociągnąć nawet za wąsik. Natomiast w wybiegu szyszek, gdy była już dużo starsza uczestniczyła 2x, ale nadal jest za energiczna i nie może usiedzieć na miejscu. Zupełnie jak mały szynszyl... Więc ma tylko pozwolenie na karmienie i głaskanie jedną rączką podczas, gdy ja sprzątam wolierę. Nie pozwalam jej brać szyszek na rączki, chociaż bardzo by chciała, bo z tej radości mogłaby je zgnieść. Mogłabym rzec, iż nie ufam w delikatność mojego dziecięcia, mimo jej najlepszych intencji. Musi jeszcze troszkę podrosnąć. ;)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Visenna się wita
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Mar, 2017, 17:33 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Roedeer

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 530
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Hałasuje w nocy? A kto nie lubi? ;)
Odp: Visenna się wita
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Kwi, 2017, 12:09 »
Cześć :) My mamy 2 panny (były 3) w wolierze w naszym pokoju i roznie to bywa z budzeniem się mojego prawie 4latka w nocy  ;) Hałasują raz mniej raz bardziej. Różnie. Częściej to jednak ja się budzę,  Młody raczej tak samo jak przed szynszylami. Wybiegi robię w nocy gdy On śpi i sporadycznie pod wieczór by mógł nacieszyć oko (jak zaczyna za dużo kombinować to zamykam dziewczyny i puszczam jeszcze raz jak już śpi). Nie przeszkadza Mu gdy po Nim przebiegną podczas snu, więc tragedii nie ma ;)

Sofie  (ur. 08.2016) u mnie od 19.01.2017
Karen (ur. ~ 02.2016) u mnie od 09.02.2017

W pamięci * Luna (ur. ~ 2013, zm. 17.03.2017) u mnie od 09.02.2017 :"(

 

Monty wita wszystkich :D (a niedługo Monty & Alvin razem <3 )

Zaczęty przez matti4411Dział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 15322
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2015, 19:38
wysłana przez matti4411
Wita wszyskich Daria i Bobik

Zaczęty przez DariaDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1348
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2005, 08:40
wysłana przez ewa i juz
Zbójów dwóch skromnie się wita ;)

Zaczęty przez zaneta.urbanowskaDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 2424
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2014, 14:44
wysłana przez zaneta.urbanowska
nowy wita wszystkich serdecznie

Zaczęty przez b.pawelekDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 1755
Ostatnia wiadomość 04 Gru, 2009, 08:23
wysłana przez robus_pl
Szynszyl Edzio wita wszystkich :)

Zaczęty przez anetkaDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 3642
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2009, 12:18
wysłana przez Zieffka
SimplePortal