Ogłoszenia > Inicjatywa Obywatelska ;-)

A może by tak Dom Tymczasowy?

(1/2) > >>

Visenna:
Czytam i przeglądam i widzę iż takie skrzaty też potrzebują DT.
Stąd moje pytanie.
Jak myślicie? Może zamiast od razu kupować/adoptować szynszyla może mogłabym je przygarnąć do siebie w ramach DT??
Poznam bliżej ich nature i zachowanie, a przede wszystkim zobaczę czy mojemu rocznemu Synczysku nie będą przeszkadzały ich nocne zabawy!!
Jak myślicie? Czy to dobre rozwiązanie?
Bardzo podobają mi się te futrzaki, ale to nie mysz czy szczur, które są mniejsze i jakoś da się przetrzymać ich wygłupy - no chyba, że im odbija i zaczynają gryź klatkę lub rzucać miseczkami  ;)
Nie chcę też kupić/zaadoptować zwierza, a później jak się okaże że to za głośny stwór nocny, szukać rozwiązania co z takim fantem zrobić.

Chętnie poznam Wasze opinie.

Eev:
Zazwyczaj DT potrzebują szynszyle 'specjalnej troski', nie jestem pewna, czy ktokolwiek odważyłby się wydać taką szynszylę do domku bez doświadczenia :(
Zbliżają się wakacje, wiele właścicieli wyjeżdża i szuka osoby która zaopiekowałaby się ich stworami na kilka dni, może bardziej taka forma?
Ewentualnie przejdź się do kogoś kto ma szyle, najlepiej z zaskoczenia zanim zdąży wysprzątać xD

Pyza:
Ja mam jedna szyszke i musze przyznac, ze bywa bardzo glosna w nocy :) moze to przez kolowrotek, ktory ma zamontowane na stale, ale nawet po 4 potrafi w nim biegac.

Visenna:

--- Cytat: Eev w 30 Mar, 2017, 13:16 ---Zazwyczaj DT potrzebują szynszyle 'specjalnej troski', nie jestem pewna, czy ktokolwiek odważyłby się wydać taką szynszylę do domku bez doświadczenia :(
Zbliżają się wakacje, wiele właścicieli wyjeżdża i szuka osoby która zaopiekowałaby się ich stworami na kilka dni, może bardziej taka forma?
Ewentualnie przejdź się do kogoś kto ma szyle, najlepiej z zaskoczenia zanim zdąży wysprzątać xD

--- Koniec cytatu ---

Niestety nie mam nikogo już kto by miał szynszyle. Parę lat wstecz owszem obecnie nikt.
No ale to właśnie na czas wakacji to nie dom tymczasowy?
Czemu tylko zwierzaki specjalnej troski potrzebują DT, a zdrowe nie?
Nie chce z psami porównywać ale tu odbywa się to na zasadzie, że jeśli psa trzeba skąś zabrać to trafia albo do DT albo do fundacji.

Jeśli to zły pomysł to na pewno z niego nie skorzystam...

Pyza:
To w sumie dobry pomysl, ale DT jest na czas znalezienia dla zwierzaka opiekuna na cale zycie. A jesli zwierzak nie znajdzie szybko domu stalego, a okaze sie, ze przeszkadzaja wam jednak dzwieki w nocy? Lepiej byloby od kogos pozyczyc szynszyla na weekend np :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej