hypothetical
28 Mar, 2024, 09:35

Autor Wątek: Oddam, samiczka 5-6 lat, mozaika  (Przeczytany 1419 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xyz980

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Oddam, samiczka 5-6 lat, mozaika
« dnia: 09 Cze, 2017, 10:09 »
Oddam szynszylę w odpowiedzialne ręce.

Trochę historii: Abrę (obecnie lat ok.5-6) zabrałam ze złych warunków kiedy miała około 3 lat. Już wtedy nie miała oczka, które straciła w wypadku w klatce. Szczegółów okoliczności nie znam. Oczko zostało dokładnie wyczyszczone (operacyjnie) przez weterynarza, jak mała była już u mnie. Podczas operacji został ominięty kanalik łzowy, z którego czasem wycieka ciecz w związku z czym trzeba oczko przecierać gazikiem z octaniseptem.
Po oswojeniu ze mną spróbowałam połączyć ją z inną samiczką Miszą (kierując się wskazówkami forum i doświadczonych osób) w przedpokoju jako nieznanym gruncie, pod prysznicem jako małej nieznanej przestrzeni - jednak nieskutecznie. Dziewczyny były agresywne wobec siebie. W jednej z takich sytuacji Abra wskoczyła na klatkę drugiej szynszyli, przestraszyła się i zamiast zeskoczyć zaczęła schodzić po prętach - złamała tylną łapkę, kości śródstopia. Znów pod opieką weterynaryjną Abra doszła do siebie. Jednak kości zrosły się raczej na mięśniach - widać, że ta stópka odstaje od ziemi.
Mimo tego dziewczyna jest waleczna, dzielnie znosiła zabiegi weterynaryjne i pielęgnacyjne, dzielnie żyje dalej pomimo jej niepełnosprawności.

Szukam więc opiekuna odpowiedzialnego, który oprócz fajnej klatki i jedzonka będzie dbał także o jej stan zdrowia.

Mała raczej nie nadaje się do towarzystwa dla innych szynszyli, przynajmniej ja nie umiałam połączyć jej z drugą samiczką. Po sprawdzeniu jestem na 100 procent pewna, że Abra to dziewczynka. :)

Abra jest dość wybredna w kwestii jedzenia. Karmę z wyższej półki akceptuje tylko jedną: SS Selective dla Szynszyli. Podawałam jej również VL Complete, ale było ono solidnie wzgardzone. Do tego siano Vitmix (siano z tymotką, wszelkie siana z Hipcia - wzgardzone, nie ruszane, sprzątane razem ze żwirkiem) i zioła (tutaj już mniej wybredna).

Abra do nowego domku dostanie wyprawkę: karmę, siano, zioła, dla chętnych pojemniki na zioła, patyczki, ceramiczną miseczkę, duże szklane poidło, domek drewniany, domek Gadep z umocnionym dnem, hamak z dziurą Gadep, hamak mniejszy NoName. Mała mieszka obecnie w mniejszym Perfekcie, którego mogę sprzedać przyszłemu opiekunowi Abry.

Przyszły opiekun jest zobowiązany do podpisania umowy adopcyjnej. Bez żadnego wyjątku. Chciałabym też otrzymywać informację o tym, jak mała radzi sobie w nowym domku.

Zapraszam do kontaktu w wątku na forum lub na mój adres email: neadirer@gmail.com

Update: Kochani, jej historia tylko brzmi strasznie! Mała bez problemu radzi sobie na wybiegu, kica po półeczkach, łóżku i moich meblach  [:D] nóżka i brak oczka to jej taki dodatkowy urok :) Dodaję też nowe zdjęcia.
« Ostatnia zmiana: 23 Sie, 2017, 16:55 wysłana przez xyz980 »

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Oddam, samiczka 5-6 lat, mozaika
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Cze, 2017, 17:48 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline xyz980

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Oddam, samiczka 5-6 lat, mozaika
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Cze, 2017, 09:26 »
Faktycznie, zapomniałam o tym wspomnieć. Jestem z Łodzi, ale postaram się zapewnić transport w granicach 100-150 km.

 

parka mieszana, samczyk + samiczka, czy warto? łączenie? i inne dyskusje.

Zaczęty przez beciaDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 38848
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2010, 16:36
wysłana przez Nogad_21
Sprzedam szynszyle samiczka standard czarny samczyk kompletne wyposażenie

Zaczęty przez piechotkaDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1960
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2015, 21:28
wysłana przez angel09
po porodzie: samiczka agresywna w stosunku do samczyka, przestaje akceptować samca.

Zaczęty przez beciaDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 5253
Ostatnia wiadomość 24 Lip, 2009, 22:25
wysłana przez Basia_W
Kilka samców i samiczka/i w jednym domu - dlaczego to zły pomysł

Zaczęty przez dream*Dział opieka i behawior

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2559
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2016, 19:31
wysłana przez dream*
4-letnia samiczka standard szuka domu [warmińsko-mazurskie]

Zaczęty przez balukikaDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1269
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2015, 18:49
wysłana przez balukika
SimplePortal