o szynszylach > Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

przeźroczysta ściana- z pleksi?

(1/6) > >>

Ciupelek:
Witam,
zabieram się za wymianę woliery. Wszechobecne bobki zmuszają mnie do podjęcia radykalnych środków- chciałabym żeby jedna ściana była zakryta- akurat ta ściana co stoi przy kanapie (możecie sobie wyobrazić jak kanapa codziennie rano wygląda..  [nie]

Pomyślałam, żeby zrobić ścianę z pleksi (szkło napewno nie, a nie przychodzi mi nic innego do głowy co by było przeźroczyste). Jedna osoba z którą to konsultowałam znalazła cenę pleksi - 300zł metr kwadratowy. Wychodzi, że ta jedna ściana podniosłaby mi cenę woliery o połowę, słabo.

Widziałam klatki nawet z 3 ścianami pleksy (oczywiście nie mogę znaleźć zdjęcia), aż mi się nie chce wierzyć, że ktoś za nią dał majątek...

Co robić?

dream*:
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Ciupelek:
nie będzie ich widać! co jak co, ale moje wyskubane, pokłócone i obsikane szynszyle zasługują na porządną gablotę!

Update: 300 zł za metr kosztuje grubsza pleksi. Taka najcieńsza 1,5mm kosztuje 90zł/m2. Pytanie jaka grubość jest ok?

Może ktoś ma już chwilę klatkę z pleksą i mi podpowie? W galerii takiej nie znalazłam...

Mysza <")))/:
Hmm, z dwojga złego to wzięłabym szkło.
Pleksi się elektryzuje, przyciąga kurz i kłaczki, pleksi to niewdzięczny materiał (ot postawić i nie dotykać) mega łatwo ją zarysować,  w sumie rysuje się nawet od czyszczenia (papierem nie radzę, jak już to miękką szmatką), szynszyle pazurkami, zębami i patykami w klatce dokonają tego na pewno, pod pleksi jest gorszy ukrop niż pod szkłem (szkło z natury jest chłodne i chłodzi, pleksi się poci i grzeje).

Pleksi grubości 3 mm jest dopiero sztywne, jeśli rozmiar szyby ma być duży to 1,5mm będzie zbyt wiotkie i całość będzie łopotała jak płachta na wietrze. Pytałaś u szklarza jaka wyjdzie cena tradycyjnej szyby? Sądzę, że  m2 wyjdzie bliżej ceny 1,5mm pleksi.

Roedeer:
Ja też bym dała drewno, przecież wiele jest wolier z "otwartym" tylko przodem, a jeśli dobrze zrozumiałam to chcesz tylko jedną ścianę "zamknąć". Nwet wydaje mi się wiekszy spokój mają jak ściana z drewna jest ;) Moje nie narzekają :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej