28 Mar, 2024, 09:19

Autor Wątek: Łysienie  (Przeczytany 2170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shandy

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Łysienie
« dnia: 25 Cze, 2017, 20:50 »
Cześć szynszylo-maniaki [good]
Od dłuższego czasu mam nawracający problem, otóż moja szynszyla ma jakieś dziwne problemy skórne.
W okolicach wąsów oraz czasami na uszach wyskakują jej dziwne a'la ropne krostki i po krótkim czasie wypada jej futerko w tym miejscu. Byłem z tym u weterynarza i stwierdził że nie jest to grzybica, tylko prawdopodobnie "jakaś" alergia. Fifi dostała serie antybiotyku po którym nastąpiła poprawa, jednak dostała również odczyn na antybiotyk, a problem po jakimś czasie powrócił. Czy ktoś miał podobny problem ze swoją pociechą i jak temu zaradził? Nie chciałbym jej narażać na niepotrzebne zastrzyki i stres.

Dodam że w środowisku moich szynszyli nic się nie zmieniło.
Za odpowiedzi bardzo dziękuję i pozdrawiam.
Tomek. [help]

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Łysienie
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Cze, 2017, 21:12 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Offline Shandy

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Łysienie
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Cze, 2017, 21:30 »
Był to weterynarz, który oprócz kotów i psów zajmował się również zwierzętami futerkowymi i miał nawet jakieś dyplomy m.in. za fretki itp. Mądrze dosyć mówił (odwiedzaliśmy go z Szylkami pare razy), więc pojęcie ma.

Jeśli chodzi o podłoże to używam podłoża firmy Pionio (neutralne bądź zielona herbata).
Piasku z Szyszką (starsza z Szylek) używaliśmy firmy Zolux, jednak Fifi (młodsza) strasznie mocno tarła i wariowała i po paru dniach wypadła jej sierść na pysku, wąsach i pod pyskiem cały kawał. Stwierdziliśmy z weterynarzem (wtedy jeszcze innym niż ten do którego teraz jeździmy), że to prawdopodobnie piasek jest dla niej za agresywny, bo jest on dosyć gruboziarnisty, a ona jak głupia tarła w nim pyszczek. Zmieniliśmy go na Dako-Art go jest delikatniejszy i dostępny u nas.
Żywienie- sianko czyste lub z buraczkiem, karma Versele Laga plus granulat Alex, 2 razy w tyg zioła podstawowe i bukiet ziołowy dla Szynszyli, codziennie patyczki, no i wiadomo od czasu do czasu smakołyki - śliwka suszona, rodzynki, migdały, orzechy włoskie, suszony banan, suszone jabłko (ale to wszystko w bezpiecznych małych ilościach i nie codziennie)

Offline Roedeer

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 530
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Hałasuje w nocy? A kto nie lubi? ;)
Odp: Łysienie
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Cze, 2017, 21:59 »
Piasek to polecałabym Pucek (pył) czy Beaphar (choć ten chyba nie ze względu na większe ziarenka), bo Dako-Art chyba nie jest zbyt dobry coś kojarzę  ;)
Śliwki suszone, rodzynki - to bym odstawiła całkiem, migdały i orzechy - raz na sto lat. Lepiej w formie smakołyków dać suszony korzeń topinamburu cykorii, mniszka ;)
Nie znam się jakoś na przypadłościach chorobowych, więc tu nie podpowiem nic.

Sofie  (ur. 08.2016) u mnie od 19.01.2017
Karen (ur. ~ 02.2016) u mnie od 09.02.2017

W pamięci * Luna (ur. ~ 2013, zm. 17.03.2017) u mnie od 09.02.2017 :"(

Offline Metallowa

  • Administrator
  • ~Kierownik Klatki~
  • *****
  • Wiadomości: 766
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Łysienie
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Cze, 2017, 11:37 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Offline moyetek

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Łysienie
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Lip, 2017, 12:19 »
Ja też nie bardzo dobrze wspominam zakup tego piasku :P Mój futrzak miał przez to same problemy a zwłaszcza niszczejące futerko...

; D

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Łysienie
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Lip, 2017, 20:55 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

 

łysienie, przerzedzenie włosów przy nosku

Zaczęty przez emilia.pikDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1162
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2017, 00:47
wysłana przez Mysza <")))/
Łysienie spadek wagi po ciąży.

Zaczęty przez WujekachimDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 2135
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2016, 13:24
wysłana przez Metallowa
SimplePortal