28 Mar, 2024, 19:50

Autor Wątek: Potrzebna pomoc- zęby szynszyli leczeni w Austrii - rejon Voralberg  (Przeczytany 2719 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zeby za granica

  • Gość
Witam. Mieszkam za granica z moja 6 letnia szynszyla.  Szynszylka ma problem z zebem ( je malutko, wybiera wszystko miekkie, dzis karmilam ja lyzeczka sproszkowana karma versele laga z dodatkiem wody). Wybieramy sie dzisiaj do weta (strach). Wyszukalam tu klinike, ktora zajmuje sie glownie malymi zwierzetami, w opisie zawarto rowniez info, ze takze egzotycznymi. Moze jest tu ktos kto ma szynszylke I ma sprawdzonego weta w Austrii w rejonie voralberg? ( zawsze jezdzilam z nia do Pl do sprawdzonego weta, niestety nie mam mozliwoscI na wyjazd w najblizszym czasie). Mam rowniez prosbe, czy znacie jakas stronke ktora wysle do Austrii karme ratujaca? Dodam, ze przednie zabki sa w porzadku jesli chodzi o dlugosc I kolor, a szynszylka miala kontrole zabkow pol roku temu I wszystko bylo ok.
« Ostatnia zmiana: 23 Mar, 2018, 00:03 wysłana przez Mysza <")))/ »

Offline xyokax

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Uzbierane migdały: 0
niestety nie znam nikogo z Austrii i nie pomogę w szukaniu weterynarza a co do karmy to możesz mu podawać zmiksowana i rozrobiona z wodą tą co do tej pory je

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
@Zeby za granica napisz do Hipcio.sklep.pl  i Spiżarnia Gryzonia. ewentualnie warszawski Ogonek, można zadzwonic czy wyślą.

Herbi Care, Critical Care, Karma ratunkowa doktora Ziętka. To są karmy dla szynszyli z problemami zębowymi. Co do lekarza zza granicy nie pomogę, ale wrzucam post na grupe na FB, może ktoś tam jest z okolicy i podpowie. Trzymam Kciuki.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Zeby za granica

  • Gość
Dzieki zadzwonie tam. Dostalam od weta 4 saszetki karmy ratujacej ale ona nie bardzo chce to jesc :( Bylismy wczoraj u weta I nic :( on nie widzi zadnych nieprawidlowosci w zebach. Zrobiono malej RTG na ktorym nic nie widac zeby sie cos dzialo. Ale ona sie strasznie slini zaczyna wyrywac futerko z lapek, do tego zgrzyta zabkami :( dalam jej sepie I widac ze cos ja boli bo zawsze kruszyla sepie na drobny mak, a teraz tylko to mniej twarde zgryzla. Widac ze ona bardzo chce jesc wszystko probuje ale po 2ch kesach slini sie I juz nie je z 10 min, potem znow probuje I tak w kolko. Czy szyszka moze miec tomograf jak dzien wczesniej miala RTG ?

Offline xyokax

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Uzbierane migdały: 0
W sprawie tomografu to lepiej zadzwoń sobie najpierw do weta zapytaj, ale wydaje mi się że skoro jest cały czas szukana przyczyna to chyba w takim wypadku nie masz wyjścia i lepiej zrobić. Mój szylek też nie chciał jeść tej karmy, Pani weterynarz musiała go karmić, pluł i próbował wymuszać wymioty ale za którymś razem sam wziął strzykawke do pyszczka i zaczął wcinać, teraz miałam problem żeby go oduczyć jedzenia tego jak tylko widziałam ze zaczyna jeść normalnie przestałam go karmić, ale on sie tak domagał że piszczał do mnie :D karmić musisz swoją szylke żeby jelitka pracowały a może akurat też się będzie zajadał

Zeby za granica

  • Gość
Pojechalismy dzis do lepszej kliniki. Pani weterynarz od razu wykazala sie profesjonalizmem w tej dziedzinie. Niestety przykre wiesci :( malutka ma wade genetyczna I wrastaja jej korzenie, do tego ma tylozgryz, taki ze dolne trzonowce mijaja sie z gornymi o 1 zab :( jedyne co mozna bylo zrobic, to przypilowac zabki. Niestety prawdopodobnie bedzie to co miesieczny zabieg.  Dzis po powrocie z kliniki malutka chetniej jadla ta karme ratunkowa I nawet zabrala sie za sepie z lepszym rezultatem niz wczoraj. Do tego ma lek przeciwbolowy I lek na dziasla. Najgorsze jest to, ze korzenie wszystkich trzonowcow wrosly  . :( malutka ma prawie 6 lat I nigdy nie dawala znac ze cos ja boli, nawet oczka jej nie lzawily,  do tego byla pod stala opieka weterynaryjna, zalamka :(

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
tak myślałam, że chodzi o korzenie i zgryz. Korekty są konieczne, ale tez prawidłowa dieta bogata we włóknik.  Moje odkąd jedzą dużo grubych ziół i siana korekty mają bardzo rzadko, bo ząbki się prawidłowo ścierają. Korzenie wrosły, ale dopóki nie zrobi sie stan zapalny i liza będą produkowały zęba, zwierzę będzie mogło jeść, chociaż będzie odczuwało ból. Trzeba dać zajedzie korzeniom, żeby produkowały zęba a nie same rosły. Czyli dużo gryzienia (całe zioła, siano), dużo ścierania (sepia, gałazki jabłoni), mało granulatów, które szybko zapewniają uczucie sytości.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
@Zeby za granica koleżanka z FB podpowiada, że "dobry jest dr Rigo z Vienna (Tierambulatoriun Wienerberg)."

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Zeby za granica

  • Gość
Dziekuje za info. Niestety nie jest dobrze ; ( mala juz 3 dzien nie robi kupek I ma wzdety brzuszek. Dalam jej soku wycisnietego z ananasa I herbatke rumiankowa. Niestety nie pomoglo ; ( dzis zapakowalam ja w transporter I znow pojechalysmy do weta. Wet zmacala jej brzuszek I podala leki przywracajace perystaltyke jelit I nakarmili ja na sile ; ( teraz wyglada jak pilka ; ( jutro znow jade do kliniki bo dzisiaj nie bylo tej wet ktora sie bardzo dobrze zna na szyszkach :( mam nadzieje, ze te leki pomoga bo obawiam sie ze moge jej zrobic krzywde dokarmiajac ja na sile jak wszystko zalega  w brzuszku :(

Offline Roedeer

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 530
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Hałasuje w nocy? A kto nie lubi? ;)
Dziekuje za info. Niestety nie jest dobrze ; ( mala juz 3 dzien nie robi kupek I ma wzdety brzuszek. Dalam jej soku wycisnietego z ananasa I herbatke rumiankowa. Niestety nie pomoglo ; ( dzis zapakowalam ja w transporter I znow pojechalysmy do weta. Wet zmacala jej brzuszek I podala leki przywracajace perystaltyke jelit I nakarmili ja na sile ; ( teraz wyglada jak pilka ; ( jutro znow jade do kliniki bo dzisiaj nie bylo tej wet ktora sie bardzo dobrze zna na szyszkach :( mam nadzieje, ze te leki pomoga bo obawiam sie ze moge jej zrobic krzywde dokarmiajac ja na sile jak wszystko zalega  w brzuszku :(

Jak sytuacja?

Sofie  (ur. 08.2016) u mnie od 19.01.2017
Karen (ur. ~ 02.2016) u mnie od 09.02.2017

W pamięci * Luna (ur. ~ 2013, zm. 17.03.2017) u mnie od 09.02.2017 :"(

Zeby za granica

  • Gość
Dziekuje Wam za pomoc. Niestety nie udalo nam sie jej uratowac ; ( Wszystko wskazywalo na poprawe (gazy wyszly, ladnie jadla ze strzykawki, przy masowaniu brzuszka pojawily sie bobki), niestety na drugi dzien o 4 rano znalazlam ja ledwo żywą(przelewala mi sie przez rece) i miala szczekoscisk ; ( podalam lek przeciwbolowy, wzielam urlop na żądanie I pognalam do kliniki. Nie bylo zadnych szans, jej jelitka nie pracowaly ; ( siedzialam tam nad nia I nie moglam uwierzyc, ze to sie dzieje na prawde ; ( jedyne co mozna bylo dla niej zrobic, to eutanazja ; ( nie wiem dlaczego tak sie stalo, nie rozumiem tego. Moje male Serduszko odeszlo ; (

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Bardzo mi przykro. Zrobiłaś co mogłaś. Najważniejsze, że nie odchodziła sama, tylko przy Tobie.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Roedeer

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 530
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Hałasuje w nocy? A kto nie lubi? ;)
Przykro mi bardzo :(

Sofie  (ur. 08.2016) u mnie od 19.01.2017
Karen (ur. ~ 02.2016) u mnie od 09.02.2017

W pamięci * Luna (ur. ~ 2013, zm. 17.03.2017) u mnie od 09.02.2017 :"(

 
"Dzień szynszyli: wybieg czy wyleż" ankieta konkursowa (dużo zdjęć!)

Zaczęty przez dream*Dział Ankiety

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 24140
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 19:09
wysłana przez Roza
gryzą się, brak zgody w stadzie, wykluczanie ze stada, walki (dot. już połączonych szynszyli)

Zaczęty przez xenarthraDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 32179
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2020, 10:39
wysłana przez Szynszolek01
Dziwne trzęsienie się szynszyli oraz dźwięki strachu pomimo siedzenia w klatce

Zaczęty przez brons222Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4316
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2018, 22:07
wysłana przez Mysza <")))/
Mieszanka ratunkowa wg. receptury Bożenki - dla szynszyli które trzeba dokarmiać

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Żywienie

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 14586
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2015, 17:52
wysłana przez Bożena
Oddam 10letnią parkę szynszyli standard w dobre ręce / Poznań

Zaczęty przez marcin833Dział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 7352
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2016, 18:18
wysłana przez dream*
SimplePortal