28 Mar, 2024, 23:32

Autor Wątek: Proszę o radę  (Przeczytany 1449 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paulla

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Proszę o radę
« dnia: 20 Maj, 2018, 23:02 »
Witajcie, nie wiem czy zakładam ten wątek w dobrym dziale bo trochę nie ogarniam tego forum, ale zwracam się do Was z prośbą o radę, bo znalazłam się w kropce. Ponad rok temu zdecydowałam się na zakup szynszyli, dwóch chłopców. Nie chciałam kupować ich w sklepie, żeby uniknąć pomyłek w rozpoznaniu płci. Znalazłam więc hodowlę i tam zakupiłam moich chłopaków, Leona i Zenona. Pani która mi ich sprzedawała wyglądała na kompetentną i posiadała dużą wiedzę o szynszylach, a  że ja nie potrafię w 100 procentach określić płci więc jej zaufałam w tym temacie. Wyobraźcie więc sobie moje zdziwienie i szok kiedy to trzy dni temu znalazłam w klatce dwie małe puchate kuleczki. Kiedy tylko się zorientowałam zlokalizowałam samiczkę i rozdzieliłam parkę( mam obawy że za późno, ale nie o tym tutaj). Jeśli chodzi o maluchy to na moje nie wprawne oko to brat i siostra,ale dla pewności udam się z nimi do weterynarza. Bardzo nie chciałabym ich oddawać, ale słyszałam że dwóch samców i dwie samice nawet w osobnych klatkach to kiepskie połączenie.  I tutaj pojawiają się moje pytania, na ile prawdą jest że samce będą ze sobą walczyć czując samice? Czy lepiej połączyć ojca z synem i matkę z córką czy może lepiej wysterylizować samice lub samce  i stworzyć dwa stada samiec-samiczka? Czy jeśli maluchy okażą się chłopakami to czy rozsądne będzie połączenie ich z ojcem jeśli samiczka będzie się znajdować w osobnej klatce w tym samym pomieszczeniu? Czy sterylizacja samiczki pozwoli uniknąć ewentualnych bójek między samcami? Czy samiczki też czują samczyka z daleka i czy też mogą o niego walczyć?
Jestem w kompletnej kropce i nie mam pojęcia co robić, zupełnie nie planowałam rozmnażania i chciałabym tego uniknąć w przyszłości. Wierzę, że mi pomożecie. Pozdrawiam. :)

Offline M___M

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hydra [*], Eryda
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Maj, 2018, 00:08 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Btw. Podoba mi się ranga "Młodszy Szynszylownik", bo przynajmniej ona nie mówi mi brutalnie, że latka lecą.

 

dziwna "narośl" proszę o pomoc :(

Zaczęty przez DeekinDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3221
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2015, 13:36
wysłana przez Paula_91
Dorosłe szynszyle w nowym domu - dziwne zachowanie - proszę o poradę

Zaczęty przez aoka30Dział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 4719
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2010, 15:58
wysłana przez aoka30
kupilam 2 dni temu szynszyla i mam kilka watpliwosci,prosze o pomoc

Zaczęty przez cukierrDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3811
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2013, 19:03
wysłana przez kasiakasiakasia
Witam w imieniu Felka :) Proszę o kilka cennych porad.

Zaczęty przez FelicjanDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3547
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2015, 00:42
wysłana przez Mysza <")))/
Prosze o szybka pomoc, maly szylek w okropnym stanie!

Zaczęty przez PopielataDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7451
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2014, 22:05
wysłana przez Paula_91
SimplePortal