28 Mar, 2024, 12:38

Autor Wątek: Łączenie - gonitwa, ataki starszej na nową  (Przeczytany 2007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline agdna

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Łączenie - gonitwa, ataki starszej na nową
« dnia: 16 Cze, 2018, 10:48 »
Hej, niecały miesiąc temu odeszła mi szynszyla. Po około tygodniu zakupiłam samiczkę (wiek - 6 miesięcy), po kolejnym tygodniu rozpoczęłam łączenie. Pierwszy tydzień starsza(wiek -3 lata) czasem pogoniła młodszą, sikały na siebie. Przez kolejny bardziej się unikały, fukały na dwóch łapkach i mniejsza zaczęła czasem iskać tą starszą. Zmniejszyliśmy wybieg w ciągu dwóch dni było tylko lepiej, w kocu trafiły do małej klatki, były wtulone iskały się itp. Po kilku godzinach trafiły do woliery, na początku wszystko było dobrze (jadły z miski, iskały się), później starsza zaczęła gonić małą, aż ta piszczała.  Rozdzieliłam je, na kolejny dzień na wybiegu na mniejszej powierzchni, starsza przez jakiś czas tak jakby polowała na mniejszą, mniejsza nic nie robiła nie fukała tylko uciekała przed starszą. Starsza wyglądała jakby po prostu na nią polowała, kilka razy trafiła na mnie kiedy chciała młodą dorwać i mnie pogryzła. Później zaczęła mniejszą iskać, jednak ta prawdopodobnie się przegrzała, aż ją zataczało na bok, więc miała też kolejny dzień odpoczynku. Dzisiaj tak samo, puściliśmy je znowu na dużej powierzchni. Młodsza, nawet nie fukała po prostu uciekała od starszej, która jak w jakimś amoku za wszelką cenę chciała dorwać tą młodszą. Był moment, kiedy z zaskoczenia podbiegła do młodszej i nie wyglądało to jak ustalanie hierarchii a po prostu chęć wgryzienia się w nią. Dzisiaj też, zostały spryskane kocimiętką, jednak nie zauważyłam zmniejszonej gonitwy za nową młodszą szynszylą. Nie wiem, co jeszcze mogę zrobić, aby te ataki ustały.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Łączenie - gonitwa, ataki starszej na nową
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sie, 2018, 23:35 »
możesz nadal próbowac, to bardzo krótki czas na połączenie przez te kilka dni i kilka godzin wybiegu. Daj im na wybiegu wspólna miske, wspólny piasek do kapieli, podawaj przysmaki z dłoni, najlepiej wyciągane z hałasującego słoika, niech zobaczą, że każda dostaje to samo i jest tak samo traktowana. Dopuki nie leje się krew nie rozdzielamy. Fukać sikać i biegać za soba moga, warto zadbać  o chłodne powietrze, wentylator i spróbować łaczyc z rana po chłodnej nocy a w czasie kiedy szynszyle są najbardziej ospałe po pracującej nocy.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 

parka mieszana, samczyk + samiczka, czy warto? łączenie? i inne dyskusje.

Zaczęty przez beciaDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 38858
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2010, 16:36
wysłana przez Nogad_21
Łączenie w pary, oswajanie, drugi- trzeci szynszyl.

Zaczęty przez KamilDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 1507
Wyświetleń: 421003
Ostatnia wiadomość 12 Paź, 2023, 10:05
wysłana przez Trusku
Czy pozwolić szyszkom dać sobie w papę?(łączenie udane :D)

Zaczęty przez ShappleDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2734
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2020, 22:43
wysłana przez dannydiff
PORADNIK - łączenie szynszyli, oswajanie zwierząt ze sobą..

Zaczęty przez dream*Dział opieka i behawior

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 35324
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2017, 20:28
wysłana przez Viwi
Łączenie samczyków - ucieka do mnie, broni

Zaczęty przez agonytokyoDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1383
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2018, 09:45
wysłana przez agonytokyo
SimplePortal