hypothetical
28 Mar, 2024, 15:28

Autor Wątek: Sikanie na mebelki  (Przeczytany 3127 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lightning93

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Sikanie na mebelki
« dnia: 27 Cze, 2018, 06:54 »
Hejka,
ostatnio mam mały problem z moimi kulkami, mianowicie namiętnie zaczęły sikać do wiszącej kostki i hamaka (albo jedna z nich). Na gorącym uczynku nie złapałam, ale domyślam się, że to Tosia. Kącik na dole klatki, jest trochę osikany, więc domyślam się, że Zuzia nadal tam sika.
Tosię mamy dopiero od półtora miesiąca. Myślę, że Tosia wali do tych hamaków, bo przypomniało mi się, że w klatce którą miała u poprzednich właścicieli cały domek miała na dole (klatka standard dla szynszyli, więc domek zajmował cały dół), więc może nauczyła się walić tam gdzie śpi :(
Macie może jakiś pomysł jak tego oduczyć?

Offline Gosix93

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
    • Instagram moich kulek :)
Odp: Sikanie na mebelki
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Cze, 2018, 22:02 »
Zaczęłabym od tego, że tymczasowo zlikwidowałabym mebelki z klatki. Jeśli ma problem ze zlokalizowaniem poprawnego miejsca, do sikania, jak mebelków nie będzie w ogóle, będzie musiała zacząć sikać gdzieś indziej. W międzyczasie mebelki bym porządnie wyprała, zdezynfekowała i spryskała preparatem neutralizującym zapachy, żeby jej potem zapach nie przypomniał o toalecie. Po 2-3 tygodniach wstawiłabym jeden z mebelków na próbę, po kolejnym tygodniu następny.

Mówisz, że od niedawna masz 2 kulki. One się na pewno poprawnie akceptują? Może to nie jest takie fizjologiczne oddawanie moczu, tylko jedna drugą przegania z mebelka popisowym siknięciem?

Misio (2007), Exon (2017) | Misia ['], Meszek ['], Myslo [']

Offline Wilczy Deszcz

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 724
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sikanie na mebelki
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Cze, 2018, 18:13 »
Spróbuj nauczyć je do kuwety załatwiać. Nie bedzie to proste, ale mozna nauczyc ;) Jak nasikają lub zrobią bobki to bierzesz całość papierem toaletowym/łopatką do kociej kuwety i dajesz do kuwety. Tak robisz za, każdym razem aż się nauczą. Co do hamaków to raczej trzeba będzie je prać, bo u mnie miałam podobnie niestety :/

Szałwia & Tosia & Yuri w nowym domu.

Ze mną tylko pies - Rita.

Offline Lightning93

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Sikanie na mebelki
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Cze, 2018, 18:26 »
Gosix93 tak, wydaje mi się, że siebie akceptują, choć jakieś wielkiej miłości to nie widzę. Znaczy siedzą koło siebie, iskają się, śpią czasem razem, ale tak jeszcze są mało zżyte. Kłócą się czasem, ale rozlewu krwi nie ma, więc nie ingeruję.
Zlikwidowałam mebelki i sytuacja jest taka, że Zuźka śpi na górze w drewnianym domku, a Tośka na samym dole, wciśnięta pod półkę na podłożu.

Offline kamil.szczepka

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Sikanie na mebelki
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Sie, 2019, 20:18 »
My mamy kłopot z sikaniem. Jedna z szynszyl od pewengo czasu sika gdzie popadnie, głównie jak usiądzie na czymś miękkim. Siedzi w piasku i sika pod siebie, nasikała do miski z jedzeniem. Jutro idzie do "prania" bo cały brzuszek żółty i wszystko strasznie cudnie.

 

Sikanie do piasku, zjadanie piasku

Zaczęty przez JADział Rady, porady...

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4670
Ostatnia wiadomość 17 Mar, 2009, 15:03
wysłana przez cinnamon_biscuit
Polarkowe hamaki i inne mebelki (cudowne)

Zaczęty przez dream*Dział Zabawy i zabawki szylek

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 29272
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2016, 13:23
wysłana przez Dosiek
Polarkowe mebelki

Zaczęty przez Fluffy MadnessDział Inne zdjęcia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2142
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2016, 10:51
wysłana przez Fluffy Madness
Drewniana woliera, sikanie po pólka i zapach

Zaczęty przez t4ng10rDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4247
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2019, 21:11
wysłana przez marcsl
sikanie i wyrzucanie bobków poza klatkę

Zaczęty przez szyszkaaaaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1577
Ostatnia wiadomość 10 Gru, 2014, 16:34
wysłana przez Magxx
SimplePortal