o szynszylach > Rozmnażanie

Czy to już niedługo?

(1/1)

kuuki:
Witam. Zacznę od tego, że jestem pewna, że moja szylka jest w ciąży. Od dwóch dni prawie cały czas siedzi w domku, dodatkowo dzisiaj rano gdy samiec chciał wejść domku ta zaczynała szczekać. Ryszard już został oddzielony od samiczki. Czy takie zachowanie Stefani wskazuje na to, że poród zacznie się na dniach?

kuuki:
Nie długo po tym jak rozpoczęłam ten temat moja szylka zaczęła rodzić. Niestety mały urodził się martwy.  :(  Więc teraz mam kolejną porcję pytań. Jeżeli urodzą się kolejne szynszylki to mniej więcej w jakiej odległości czasowej. I kiedy mogę wziąć martwego szylka z klatki? Najważniejsza kwestia czy może ktoś wie jak szynszyla przezywa utratę małego?

Mysza <")))/:
Młode rodzą się wcześnie rano, jeden po drugim w niedługich odstępach czasu 20-40 minut. Jeśli masz podejrzenia, że mogły nie urodzić sie wszystkie weź samiczkę do lekarza na usg. Młode można brać na ręce zaraz po urodzenia, chociaż ogólnie wiadomo, że pierwsze kilkanaście godzin powinny stale przebywać z matką, później można je podkładać na kilkanaście minut ojcu w celu zapoznania, po czym znowu wracają do mamy na karmienie. Dopiero wraz ze wzrostem młodych odwiedziny u ojca mogą być dłuższe. Samiczka nie powinna kąpać sie w piasku przez ok 2 tygodnie, zeby nie złapała infekcji dróg rodnych.

monthy:
I jak urodziły się kolejne po tym jednym martwym, pytam bo jestem ciekawy. A taka szylka ile może mieć w jednym miocie maluszków. Chciałbym mieć szylkę ale jeszcze rozważam gdzie mogła by stać dla nich odpowiednio duża klatka.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej