28 Mar, 2024, 12:58

Autor Wątek: Nagłe ataki padaczki  (Przeczytany 1429 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Włóczykus

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Nagłe ataki padaczki
« dnia: 21 Wrz, 2018, 19:15 »
Witam, jestem posiadaczką dwóch szynszyli samców: dwuletniego i rocznego. Od jakiegoś czasu występują między nimi kłótnie, starszy goni młodszego i wyrywa mu futro, są więc razem tylko na wybiegu. Ostatnie wybiegi minęły zaś dość pokojowo, rozmawiały ze sobą, nie goniły się. Wczoraj również tak było, postanowiłam więc włożyć je do jednej klatki. Pod koniec wybiegu zauważyłam, że starszy trochę poganiał młodszego, ale zdecydowałam, że zaryzykuję, bo przez ich pobyt w jednej klatce udało mi się je połączyć. I to był chyba mój błąd - starszy zaczął ganiać młodszego, tamten panikował, aż w końcu zauważyłam, że młody ma prawdopodobnie atak padaczki (dodam, że pod koniec lipca 3 razy miał atak padaczki, do tej pory wcale). Szynszyl mocno się wiercił, wyjęłam go więc z klatki i lekko przytrzymałam, aż mu przeszło. Każdy jego atak trwa mniej niż minutę, po czym młody dużo biega po pokoju. Po tym znów ich odseparowałam. Dzisiaj ok. 15:00 młody znów miał atak - i co ok. godzinę kolejny (w sumie 6 ataków DZISIAJ) więc jestem lekko wystraszona. Szynszyle są cały czas odseparowane od siebie - co może być przyczyną tych ataków? Dodam też, że od wczoraj szyle kąpią się w nowym pisaku - Zolux o zapachu świerku czy sosny, do tej pory był Pucek... Może intensywny zapach jest przyczyną tych ataków? Ze starszym wszystko okej. Dodam jeszcze, że  młody intensywnie się ślini podczas ataków, a zaraz po nich kąpie się w piasku.

P.S. Na wybiegu młodszy nie dostaje ataków.
« Ostatnia zmiana: 21 Wrz, 2018, 21:05 wysłana przez Włóczykus »

Offline Włóczykus

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Nagłe ataki padaczki
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Wrz, 2018, 11:41 »
Byłam dzisiaj u weterynarza i dał mi tabletki na wątrobę i kolejne na prawidłową pracę serca i mózgu. Do tej pory ataków nie ma.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Nagłe ataki padaczki
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Wrz, 2018, 13:02 »
Witaj,
przyczyną padaczki może być stress, odwodnienie, utrata elektrolitów, zbyt mało wapnia w diecie. Rożne mogą być przyczyny, musisz obserwować jak często pojawiają sie ataki. Nie kupujemy żwirków i piasków zapachowych, dla gryzoni takie dodatki zapachowe to istna tortura dla zmysłu węchu. Może być przyczyną ataku.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 
Intensywnie czerwone uszy, potulne zachowanie, ataki

Zaczęty przez mateusz776019Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 4502
Ostatnia wiadomość 04 Cze, 2016, 10:43
wysłana przez mateusz776019
Łączenie - gonitwa, ataki starszej na nową

Zaczęty przez agdnaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2007
Ostatnia wiadomość 02 Sie, 2018, 23:35
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal