28 Mar, 2024, 15:23

Autor Wątek: Eutanazja co robić ??:(  (Przeczytany 1089 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zuja

  • Gość
Eutanazja co robić ??:(
« dnia: 13 Gru, 2018, 18:07 »
 [placze] Od prawie 3 tygodni walczymy o życie naszej szylki. Niestety doszło do wypadku podczas wybiegu została nadepnieta w wyniku czego przestała jeść, ciągle śpi jest osowiała ma trudności z oddychaniem. Na pierwszej wizycie dostała zastrzyk prawdopodobnie były to sterydy, przez kolejne dni podawalismy antybiotyki i syrop przeciwbólowy, oczywiście dokarmianie na siłę bo sama nic nie jadła, niestety brak poprawy. Kolejna wizyta zmiana leków na sterydy i na miejscu w klinice dostała 4 różne zastrzyki po zastrzyku chwilowa poprawa
trwało to ze 20 min.gdzie próbowała zjeść rodzynka, ale nie do końca dawała z nim sobie radę. Wszyscy robili co mogą żeby wyszła z tego i lekarze i my:( dziś jednak wszystko się skończyło, nie ma już nadziei na szczęśliwe zakończenie jest ból, płacz i strach przed jutrzejszym dniem:( dziś miała rtg doszło do 4 złamań w okolicy głowy i wyrok eutanazja, wiem że się okropnie męczy ja nie chcę by ją bolało, ale czy naprawdę już nic nie można zrobić?

Offline ita79

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Eutanazja co robić ??:(
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Gru, 2018, 13:33 »
można coś zrobić.. zastanowić się na przyszłość nad tym dlaczego pozwoliliśmy szynszylce tyle czasu cierpieć po wypadku.. Dlaczego od zdjęcia się nie zaczęło tylko od leków na "nie wiadomo co" ? Tyle tygodni męczyć zwierzątko bez szans na wyleczenie??
Proponuję już jej nie męczyć więcej, uśpić i .. pozwolić spokojnie odejść "do nieba" .

Zuja

  • Gość
Odp: Eutanazja co robić ??:(
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Gru, 2018, 21:32 »
Nie jestem lekarzem, decyzję o leczeniu podejmowali lek. wet. którzy się na tym znają, była badana nic nie wskazywało na złamanie, a jej stan dopiero ostatnio się pogorszył, dlatego dostawała wcześniej leki. Ze względu na brak poprawy, a wręcz pogorszenie stanu zdrowia zrobiono zdjecie,  dodam że znieczulenie do badania w trakcie takiego osłabienia też nie jest bezpieczne dlatego lek. nie robili wcześniej. Moja niunia wczoraj odeszła i już nie cierpi.

 
szynszylek po scięciu zębów nadal nie moze jeść- Co robić??

Zaczęty przez WeronikaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10583
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2009, 18:10
wysłana przez Adam.W
Co robic by szynszyle miały dobrą temperature latem i zimą ???

Zaczęty przez rupertoDział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 1718
Ostatnia wiadomość 05 Lip, 2009, 20:53
wysłana przez Basia_W
Szynszyl problemy z nerkami, anemia, co robić??? UMIERA

Zaczęty przez PietiaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2248
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2018, 15:56
wysłana przez Pietia
Osowiała szynszylka. 11 letnia, nie wiem co robić

Zaczęty przez olcia287Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2189
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2013, 14:52
wysłana przez Mysza <")))/
Szynszyle zjadły liście bromelii! Co robić?

Zaczęty przez IwaniaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1618
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2019, 21:30
wysłana przez Iwania
SimplePortal