hypothetical
29 Mar, 2024, 00:54

Autor Wątek: Wyskok z klatki  (Przeczytany 1919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Podkurczona nozka

  • Gość
Wyskok z klatki
« dnia: 10 Sty, 2019, 20:20 »
Witam, mam nadzieje ze nam pomozecie :( szynszyla wyskakujac z klatki wlozyla nozke miedzy prety. Biegala od razu z podkulona nozka, ale ani nie spuchla, ani nie wyglada na uszkodzona. Wiem powinnam isc do weterynarza, tylko ze boje sie, ze usmierca mi kolejna szynszyle ( jedna 6letnia zmarla po ich zabiegach, a drugi ledwie pol roczny szynszylek umarl w nocy :( mial wylew a tylko go przeswietlali) :( nie mieszkam w Pl, a tu nie znaja sie na szynszylach :( dziwne jest to, ze szynszyla drapala sie ta noga I wspinala po klatce I stala na obu nogach jak czekala na nagietka. Teraz ja tak podnosi jakby bala sie nia dotknac podloza. Z kolei kapiac sie, turla sie obustronnie. Czy jest jakas mozliwosc konsultacji z weterynarzem z Pl? Z tego co widzialam, to bol wystepuje przy probie wyprostowania tej nozki. Czy ktos mial taki przypadek?

Podkurczona nozka

  • Gość
Odp: Wyskok z klatki
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sty, 2019, 09:31 »
Po wynalezieniu innej kliniki zabrałam ja jednak do weta. Co ciekawe do przeswietlenia wcale jej nie uspili :o okazalo sie ze nie bylo zlamania I ze prawdopodobnie uszkodzila sobie miesien lub sciegno. Dostala metacam I po 3ch dniach juz stawia noge. Problem tylko taki ze z tego bolu przestala jesc swoje jedzonko. Dokarmiam ja Rodi Care I wcina to jak szalona, tylko wyglada na to ze nie ma zamiaru wrocic do swojego jedzonka :( po 3 godzinach jak juz zglodnieje to ustawia sie I czeka na karmienie. Co zrobic? Wiadomo ze musi scierac zeby jak ja przekonac?

Offline wolarczi

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Uzbierane migdały: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyskok z klatki
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sty, 2019, 20:31 »
Ząbki od razu nie przerastają, ja kiedyś dokarmiałam szylka przez 4 miesiące, nie było wiadomo co mu jest, wszystkie wyniki i prześwietlenia były w normie i w końcu zaskoczył. Spróbuj podawać ziółka, które lubi najbardziej, żeby zobaczyć czy w ogóle może sam jeść stały pokarm.

(szynszyla.org waska1988)

Podkurczona nozka

  • Gość
Odp: Wyskok z klatki
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Sty, 2019, 07:19 »
Dzieki za rade :) juz jest dobrze, przestala podkurczac noge a I troszke jedzenia skubie :) wychodzi na to, ze strasznie jej posmakowala karma ratunkowa, bo jak juz jest glodna, to siada przy wejsciu I woła zeby ja karmic :D co do miski, to wybiera tylko to co jej najbardziej smakuje, chyba ja za bardzo rozpiescilam  [rotfl] . Pozdrawiam I zycze zdrowka dla Waszych kuleczek  <3

 
Zabezpieczenie drzwiczek klatki przed otwarciem ich przez szynszyle (w budowie)

Zaczęty przez RukolaDział opieka i behawior

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7951
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2016, 23:44
wysłana przez Mysza <")))/
300 zł na start(szynszyl,klatka,akcesoria,wyposażenie klatki,pożywienie).

Zaczęty przez marchewka^^Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 17832
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2009, 20:46
wysłana przez marchewka^^
amputacja łapki: przebieg leczenia, rekonwalescencja, przystosowanie klatki

Zaczęty przez NeskaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 27704
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2012, 19:19
wysłana przez Sylwia
Szynszyla siedząca w rogu klatki, nie reagująca praktycznie na nic.

Zaczęty przez QuiZrDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10792
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2013, 23:44
wysłana przez Alicja Mannschack
Zmiana wystroju klatki, czyli: czy tak będzie im lepiej?

Zaczęty przez OcelotDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2837
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2009, 11:26
wysłana przez Ocelot
SimplePortal