hypothetical
28 Mar, 2024, 14:00

Autor Wątek: ZATRZYMANIE KAŁU  (Przeczytany 1699 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Twix

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
ZATRZYMANIE KAŁU
« dnia: 14 Sty, 2019, 12:09 »
Witam, od 4 dni mieszka u mnie szynszyla z fermy(ma wygryzione futerko). Szylek był bardzo zestresowany(nie dziwie się)  kiedy pan wyciągnął go na siłę za ogon a potem do tego mu upadł/uciekł na ziemie i trzeba było go złapać. Po dotarciu do domu daliśmy mu spokój, żeby się zaklimatyzował. Był przerażony nie ruszał się nie reagował na smakołyki i różne dźwięki. O wypuszczeniu z klatki nie było mowy bo piszczał kiedy zbliżyło się do niego rękę i zaczynał skakać jak szalony szukając ucieczki. Po 4 dniach jesteśmy na etapie brania smakołyka z ręki i wychodzenia do połowy z domku. Niestety od wczoraj zaobserwowałam problem... Codziennie sprzątam mu klatkę i od wczoraj nie pojawiła się ani jedna kupa, moczu też nie widzę... W nocy zjadł tylko całe sianko jakie miał w misce nie ruszył nic. (dodam, że nie dostaliśmy od pana z fermy żadnego pokarmu do przestawienia się na inny ) Jeśli brał mi smakołyk z ręki to poskubał i zostawił. Teraz klatka jest czysta taka jak była po posprzątaniu bardzo mnie to niepokoi. Szylek jakby tupie łapkami w miejscu co jakiś czas i ciężko oddycha. Napisałam to wszystko ponieważ nie mam pojęcia czy to może być od tego upadku, stresu, zmiany pokarmu albo od wygryzionego futerka zakłaczenie? Niestety do weterynarza muszę poczekać kilka godzin a bardzo się martwię i chciałabym mu jakoś pomóc żeby nie cerpiał. Dodam, że z tego co mi wiadomo najprawdopodobniej szyszek był badany przed wydaniem do nowego domku i był zdrowy,. Proszę bardzo o pomoc :(
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2019, 12:30 wysłana przez Twix »

Oznaczone jako najlepsza odpowiedź przez Twix dnia 14 Sty, 2019, 18:15

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZATRZYMANIE KAŁU
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Sty, 2019, 12:47 »
Jak najszybciej do weterynarza,ale jeżeli masz w domu espumisan w syropie taki dla dzieci to możesz podać do pyszczka,można też parafinę lub zaparzyć rumianek wystudzony do strzykawki i do pyszczka.
Tylko że w takich przypadkach trzeba szylka na ręce wziąć,a mały przestraszony i jeszcze nie zaaklimatyzował się w nowym otoczeniu.
Może też ten upadek ciężko odczuł.Potrzebna wizyta u weta i to jak najszybciej

Póżniej napisz jak wygląda jego dieta,jakie dajesz smakołyki.Broń boże od takich jak suszony banan czy rodzynki

Powodzenia i zdrowia dla maluszka.Napisz koniecznie po wizycie u weta

Offline Twix

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: ZATRZYMANIE KAŁU
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Sty, 2019, 13:08 »
Dziękuję za odpowiedź. Jedyne co mogłabym mu podać na chwilę obecną to rumianek tylko właśnie szczerze wątpię czy cokolwiek by ode mnie wziął skoro na 100% będzie chciał uciekać kiedy wezmę go na ręce :(. Do jedzenia podaję mu sianko, versele laga complete, herbal pets (zioła podstawowe, ziołowy bukiet), gałązki jabłoni a z ręki je tylko suszone jabłko. Po weterynarzu napisze co i jak...

Offline M___M

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hydra [*], Eryda
Odp: ZATRZYMANIE KAŁU
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Sty, 2019, 14:25 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Btw. Podoba mi się ranga "Młodszy Szynszylownik", bo przynajmniej ona nie mówi mi brutalnie, że latka lecą.

Offline Twix

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: ZATRZYMANIE KAŁU
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Sty, 2019, 18:14 »
Jesteśmy po wizycie u weta. Jak mu lekarz pougniatał brzuszek to wyleciał jeden duży bobek bardzo twardy, dostał 2 zastrzyki(teraz mam go obserwować czy je i pije) i mam mu dodać 1/3 kapsułki probiotyku do poidełka. Jutro jedziemy na kontrole.  Z resztą wszystko w porządku. Dziękuję jeszcze raz za pomoc! [:)]

 
ekhm... menu :P (kaprofagia, czyli jedzenie kupek, kału..)

Zaczęty przez BeSaVehEiDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4311
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2010, 01:31
wysłana przez 93matti
Bezpłatne badania kału szynszyli i innych.

Zaczęty przez wroclawvetDział Weterynarze

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2599
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2016, 17:33
wysłana przez Dosiek
Badania parazytologiczne kału

Zaczęty przez wroclawvetDział AUKCJE i AKCJE

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2070
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2016, 11:27
wysłana przez wroclawvet
Badanie kału

Zaczęty przez yoostynkaDział hodowla i rozmnażanie

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7746
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2008, 15:01
wysłana przez Zieffka
SimplePortal