28 Mar, 2024, 11:32

Autor Wątek: Agresja na wybiegu  (Przeczytany 1737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aleksandra2019

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 0
Agresja na wybiegu
« dnia: 27 Wrz, 2019, 11:19 »
Witam , mam problem z dwiema moimi kulkami, samczykami
Jeden trafił do mnie 18 lipca (miał 3.5miesiaca) drugi dwa miesiące później (ma 3 miesiące).
Starszy szynszyl zagościł w naszej sypialni na stałe,  wypuszczam go na wybieg o 7 rano, do klatki zamykam go o 22-23. Cały dzień spędza na bieganiu po pokoju. Noc w klatce spędza w salonie.

Wczoraj była próba zapoznania dwóch kulek w innym pokoju nieznanym otoczeniu , starszy ganiał młodszego,  były piski,  ale nie wyrywali sobie futerka.
Minęło 40 minut i nastał pokój,  kulki iskały sobie futerko, były buziaczki w pyszczek.  Przytulali się do siebie cały czas , wszystko wyglądało cudownie. Widziałam że są zmęczeni więc starszego wpusciłam do 'jego sypialni, mały odpoczywał w klatce w salonie . O 20 chciałam dać ich na wspólny wybieg w sypialni  i tu zaczęła się wojna . Starszy znowu zaczął ganiac młodszego gryźć go,  przez co mały schował się i piszczał ze strachu.
I tu moje pytanie : czy starszy tak pewnie poczuł się w naszej sypialni że młodszego szynszyla traktuje jak wroga ? Czy chce go przegonić ze swojego terytorium czy o co chodzi? Czy ta rozłąka na kilka godzin spowodowana na nowo agresję u tego starszego? 🤨 co mogę zrobić żeby starszy nie ganiał młodszego na ich docelowym wspólnym wybiegu ? proszę pomóżcie,  bo nie wiem co zrobić. Chce żeby obydwoje mogli biegać po sypialni,  mam tu wiele zabawek dla nich , ale na razie boję się że znowu będzie wojna.

 

Agresja Buni - nagły atak szynszyla na szynszyla.

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 3825
Ostatnia wiadomość 25 Kwi, 2014, 18:20
wysłana przez Mysza <")))/
Agresja wykluczeniowa - kiedy stado nagle przestaje się dogadywać

Zaczęty przez dream*Dział opieka i behawior

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5697
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2020, 13:30
wysłana przez 11anka112
Trzy samczyki - nagła agresja POMOCY

Zaczęty przez nelaa67Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1539
Ostatnia wiadomość 01 Paź, 2017, 23:37
wysłana przez nelaa67
Dziwna agresja dwóch zżytych samców

Zaczęty przez klarabarceloDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1953
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2019, 15:04
wysłana przez klarabarcelo
Agresja wobec młodszego- gonitwy

Zaczęty przez Aleksandra2019Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 990
Ostatnia wiadomość 26 Lis, 2020, 14:04
wysłana przez Aleksandra2019
SimplePortal