28 Mar, 2024, 23:24

Autor Wątek: Dziwne zachowanie kulki  (Przeczytany 21783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pokerholdem999@gmail.com

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Dziwne zachowanie kulki
« dnia: 12 Paź, 2019, 01:16 »
Witam forumowiczów.
Ostatnio na forum przeczytałem artykuł odnośnie przygotowania gałązek dla szylki. Po stanowilem przygotować takie gałązki dla szynszyla mojej córki. A więc:
Pojechałem do znajomego nacialem świeżych młodych gałązek jabłoni oraz gruszy, usunąłem liście, wyczyściłem je delikatnie papierem ściernym(wiem że przesadziłem😅) następnie przychodzi obróbka termiczna. Napisane są dwa sposoby obróbki termicznej, pierwszy wypatrzenie we wrzątku 5minut drugi wypieczenia w piekarniku. Ja zapobiegawczo aby mnie córka nie zabiła za Krzysia postanowiłem zastosować obydwie metody. Najpierw pocięte na małe kawałki gałązki zapałem wrzątkiem na 5minut, następnie wypiekalem w piekarniku nagrzanym do 160stopni przez około 30-45minut. Po wypieczeniu gałązki wylądowały w otwartym kartoniku w okolicy grzejnika aby odparowały i doschły. Dodatkowo wypatrzyłem i wypieklem ładne listki jabłoni gdyż czytałem że także można podawać szylkom. Wczoraj Krzysiu dostał jeden listek-prawie pyszczek wyciągnął przez kratki od klatki za listkiem i jedna gałązkę. Dzisiaj dostał również jeden listek (szaleje na ich punkcie) oraz dwie gałązki od mojej córki. Wracam o 22 po pracy patrzę moja córka zapłakana z Krzysiem na rękach siedzi i go głaszcze w kuchni. Zapytałem co się stało córka na to że prawie zawału dostała wychodzi na przedpokój ze swojego pokoju patrzy a Krzysiu w klatce leży na podeście na boku z zamkniętymi oczami. Oczywiście spal ale jak go obudziła to był jakiś dziwny-jakby osowiały i śpiący ciągle się kładł albo dziwnie szalał po klatce . Ja również zauważyłem to że dziwnie się zachowuje Krzysiu - przy mnie też wszedł na podest jakiś taki jakby osowiały i położył się na boku ze zwisająca głową w podestu i zasnął. Teraz po około godzinie jest normalny zachowuje się jak zawsze czyli jak wychodzę na przedpokój to Krzysiu jest już na górnym podeście i czeka aż podejdę go pogłaskać. Zastanawia mnie czy to wina tych moich gałązek bo jak coś się mu stanie to córka mi nie wybaczy. Dodam że córka kupiła dzisiaj zioła w zoologicznym sklepie ale inne niż zawsze. Czy wiecie co to było za dziwne zachowanie oraz czym było spowodowane? Wina ziół, gałązek?? Zamieszczam zdjęcia moich gałązek z lewej są gałązki gruszy z prawej natomiast gałązki jabłoni. Zapomniałem dodać że dzisiaj Krzysiu strasznie dużo bobkow robił ale były one prawidłowe czyli duże kształtne i twarde. Czekam na waszą odpowiedź i rady.

Offline Marek_1989

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 4
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Dziwne zachowanie kulki
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lip, 2020, 11:44 »
hmmm dziwna sprawa

 

Dziwne trzęsienie się szynszyli oraz dźwięki strachu pomimo siedzenia w klatce

Zaczęty przez brons222Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4323
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2018, 22:07
wysłana przez Mysza <")))/
Ciekawe,śmieszne,dziwne zdjęcia szylek znalezione w necie ;)

Zaczęty przez _SmErFeTkA_Dział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4664
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2006, 12:13
wysłana przez Szynszylka_94
Stan Ciężki - Dziwne oslabienie /biegunka/ ropienie oczek

Zaczęty przez AmusiaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3400
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2007, 22:09
wysłana przez kea
dziwne dźwięki wydawane przez 14-letniego samca

Zaczęty przez MikarinDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 2590
Ostatnia wiadomość 06 Lis, 2016, 17:28
wysłana przez Mysza <")))/
Temat pod rozwagę, dziwne ogłoszenia adopcji...

Zaczęty przez rodzynek1989Dział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 4401
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2009, 15:24
wysłana przez Idka
SimplePortal