hypothetical
28 Mar, 2024, 18:36

Autor Wątek: Witam!  (Przeczytany 1159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline akwis

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
Witam!
« dnia: 13 Cze, 2004, 14:48 »
Witam Wszystkich!

Wczoraj kupilam szynszylę (ponoć dziewczynke) i postanowilam poszukac wiecej informacji. Znalazlam to forum i jestem pod wrazeniem!!!
Dowiedzialam sie chyba wszystkiego co poczatkujacy hodowca-amator powinien wiedziec.

Moja Szyla ma 6 miesiecy i nalezy do tych najzwyklejszych. Oczywiscie jeszcze jest bardzo strachliwa ale od reki delikatnie glazczacej futerko nie ucieka. Nie zwraca tez uwagi na moje 2  kotki. Mam nadzieje, ze bedzie sie dobrze u nas czula. Jak tylko zrobie pierwze zdjecia (za jakis tydzien aby zbytnio jej nie wystraszyc) to sie pochwale.

Pozdrawiamy wszystkich,
Beata i Szyla :D

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
Witam!
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Cze, 2004, 15:25 »
Witam w naszych (juz chyba nie tak skromnych :mrgreen: ) progach :)
Co do kociakow uwazaj!! Chociaz biegajacy juz po bezkresnych polach szkodnik Myszki przyjaznil sie z kotem, trzeba szczegolnie uwazac ;)

Offline akwis

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
Witam!
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Cze, 2004, 17:10 »
Jesli chodzi o koty to bardzo uwazam. Nie zamierzam Szyli zaprzyjazniac z kotami. Ona sobie zyje w specjalnym domku, a na spacery bedzie wychodzila - jak juz przestanie sie tak bardzo bac - do naszej sypialni (tam jest najbezpieczniej, tylko lozko i jedna szafka). Oczywiscie wszystko pod scisla kontrola. Wszelkie operacje przy Szyli wykonujemy dwuosobowo - maz pilnuje bezpieczenstwa, ja wymieniam jedzenie, wode.

Nie wiem, czy moje kotki zrobilyby krzywde, ale pewnie chcialyby sie bawic a to mogloby skonczyc sie atakiem serca dla malego gryzonia.

Pozdrawiam,
Beata

Offline Ebe

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Uzbierane migdały: 0
Witam!
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Cze, 2004, 12:38 »
Cze, dla mnie każdy szynszylek jest niezwykły, obojetne biały czy zielony  :wink: . Jeśli nie ucieka kiedy chcesz ją pogłaskać to chyba nie jest strachliwa. A o kotki sie nie obawiaj, chociaż na wieksze kumplowanie nie można liczyć, to szyle są dosyć odważne. Nie uciekają a nawet zaczepiają (fuki) inne zwierzeta. A jak troche znam sie na kotach (a miałam kilka) to pamietam że kot nie atakuje tego co nie ucieka, a przed wiekszymi gryzoniami sam zmyka.

Offline pat

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1444
  • Uzbierane migdały: 1
    • http://zwierzaki1.w.interia.pl/
Witam!
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Cze, 2004, 16:55 »
Witam i gartuluje wspanialego nabytku :D

Nie należy sądzić, że diabeł kusi jedynie ludzi genialnych. Gardzi zapewne głupcami ale nie lekcewazy ich pomocy. PRZECIWNIE pokłada w nich wielkie nadzieje.
Charles  Baudelaire

Offline akwis

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
Witam!
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Cze, 2004, 17:27 »
Przyznaje, ze ta moja jst sliczna. Nigdy wczesniej nie mialam szynszyli i dopiero zaczynam ja poznawac. Juz widze, ze jest bardziej komunikatywna niz chomiki, ktore dotychczas mialam.

Jesli chodzi o glaskanie, to wlasciwie nie wiem jak to ocenic. Mam wrazenie, ze ona truchleje ze strachu i tylko dlatego pozwala sie glaskac. Wlasciwie nie wiem jak reaguje przestroszano szylka.

Jedna z moich kotek uznala od razu, ze to cos jest za duze i zbyt pilnie strzezone i nie ma co sobie glowy zawracac. Druga kotka (syberyjska) siedzi i gapi sie i odnosze wrazenie, ze jakby tylko mogla, to chwycilaby za kark. Nie jestem pewna, czy chodzi o zabawe, czy tez o polowanie, ale sprawdzac nie zamierzam.

Beata

Offline emlcia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Uzbierane migdały: 0
  • Tusia + dwa nowe maluszki + jeden ślepy
Witam!
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Wrz, 2004, 09:54 »
Witam na forum  :roll:  :roll:

Nędzny jest świat bez szylek i uczuć.

Offline Sugar Honey Ice

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
Witam!
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Wrz, 2004, 07:07 »
witaj akwis :)

szyle w ogole nie za bardzo lubia byc glaskane... moje szyle po 10 miesiacach nadal maja takie chwile ze uchylaja sie od reki, zupelnie tak jakby tego nie lubialy, wiec nie przejmuj sie :)

A kiedy już Bóg stworzył świat rzekł do zwierząt: "Rozdzielcie sie... Na prawo niech idą mądre, na lewo piękne", to pewna jestem, że na środku oprócz żaby... pozostała też Szynszyla

 

Witam w imieniu Felka :) Proszę o kilka cennych porad.

Zaczęty przez FelicjanDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3538
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2015, 00:42
wysłana przez Mysza <")))/
Witam ja również zostałam szczęśliwą właścicielką szylek od Claudiego .

Zaczęty przez gaja35Dział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 12554
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2007, 12:16
wysłana przez Julia
Witam ponownie, czyli o Bursztynowej Bandzie raz jeszcze ; )

Zaczęty przez MefkaDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 11484
Ostatnia wiadomość 12 Maj, 2014, 08:55
wysłana przez Anna83
Witam , potrzebuje pomocy w zorganizowaniu wizyty PA w Łodzi

Zaczęty przez renata.z.1Dział AUKCJE i AKCJE

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3062
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2014, 21:37
wysłana przez renata.z.1
Witam w imieniu moich kulek - Roxi i Majka :)

Zaczęty przez FranczeskaDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2382
Ostatnia wiadomość 01 Paź, 2015, 04:54
wysłana przez Bożena
SimplePortal