19 Kwi, 2024, 00:03

Autor Wątek: meee;)wszystkim:)  (Przeczytany 1709 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Madziara

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 176
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
meee;)wszystkim:)
« dnia: 24 Cze, 2004, 21:28 »
Witam wszystkich :D minelo juz troszke czasu jak zamieszkala ze mna ta mala kuleczka....jutro minie 9 tydzen :wink: i jest mi z nia przecudnie :oops: Jestem Madzia...mowia na mnie KOZA :razz: jestem na drugim roku Studium wokalno-aktorskiego im.Danuty Baduszkowej w Gdyni.Glownie z powodu braku czasu nie moglam sie zdecydowac wczesniej na Szynszylke :? a zakochalam sie w tej kuleczce w maju ubieglego roku :oops:
W tym czasie niestety "zmarl"mi pies :cry: mial raka jelita i jak to bywa w przypadku tej choroby..niewiele jest szansy na ratunek :( To byl jamnik..nazwalam ja Czika :) ......taki bylo moje marzenie..zwierzatko.....ktore odziedziczy imie..ale nie tak zupelnie :wink: zatem glupio by bylo nazwac "go"czika dwa"...stad pokemoniczna nazwaCZIKATU :wink: zatem imie juz mialam :lol:
pewnego dnia poszlam do sklepu zoologicznego..i tam "ja "zobaczylam :shock: zakochalam sie :oops:
plakalam,poniewaz BUBUS...ktorego bardzo  jednokocham...niestety....przekonywal mnie ze nie mamy czasu....i nie mozemy skrzywdzic "kuleczki"zaniedbaniem :cry: strasznie tesknilam i czesto odwiedzalam "kuleczke"w sklepie :) az pewnego dnia juz jej nie bylo :cry: ..pojawily sie inne...takze cudne :oops: postanowilam przekonac Bubusia :D zaczelo sie od czytania ksiazek na temat szynszyli :wink: potem dowodzenia ze dam rade :wink: i zrobie wszystko aby Czikatu byla szczesliwa :D
28.kwiecien.2004r.SZALALAM  ze szczescia :D  :oops: jak wiozlam ja  pudelku do domu...nie moglam opanowac sie zeby nie glaskac ...no  :shock: pudelka z Czikatu w srodku :wink: odkat sie pojawila..pokochalam ja bardzo :oops: Bubus tez ja uwielbia :oops: dzis zrobil dla niej hustawke :wink: stwierdzilam jedno :wink: Czikatu poraza i zaraza miloscia :D
Przeszlysmy juz jej chorobe :( grzybice uszka :( tego obawialam sie najbardziej :cry: ale przetrwalyssmy....przetrwalismy..wszyscy :wink: bo zaangazowalam w to nie tylko rodzine,przyjaciol ale i WAS :wink: dziekuje :oops: pozdrawiam Was wszystkich goraco :oops:
Madzia&Czikatu

light my candle;)

Offline szylka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 236
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Wiki- samczyk
meee;)wszystkim:)
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Cze, 2004, 09:00 »
Witamy na forum! Mam nadzieję, że Czikatu ma się dobrze po tej grzybicy. Aha, chcia łam dodać, że zuważyłam, że większość szylek zaraża miłością ;). Pozdrawiam Ciebie&Czikatu  :D

Pozdrawiam!
Ja, Wiki (szylek), Bezik (paput), Tulka (kicia), Filka (kicia).

Offline Madziara

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 176
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
meee;)wszystkim:)
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Cze, 2004, 14:31 »
Witaj Szylko :wink: Czikatu ma sie dobrze :oops: czasami tylko zaplacze :cry: prawie doslownie poniewaz jest bardzo rozbrykana :mrgreen: i zdarza sie sie zamiast uderzyc i odbic sie lapkami od sciany lub czegokolwiek....niestety uderzy sie i poplakuje :cry: ale poza tym ma sie dobrze :wink: mam nadzieje ze Twoja "kuleczka" :wink: takze czuje sie dobrze :D pozdrawiam Cie bardzo serdecznie :D
Madzia&Czikatu :mrgreen:

light my candle;)

Offline Madziara

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 176
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
meee;)wszystkim:)
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Cze, 2004, 14:35 »
pozdrowieia dla malego Wisia :oops:

light my candle;)

Offline szylka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 236
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Wiki- samczyk
meee;)wszystkim:)
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Cze, 2004, 17:57 »
Dzięki za pozdrowienia :) Moja szylka też czasem (jak jej się nudzi) odbija się od ściany, albo od biurka. Śmiesznie to wygląda, no i na szczęście Wiki nie cierpi przy tym.

Pozdrawiam!
Ja, Wiki (szylek), Bezik (paput), Tulka (kicia), Filka (kicia).

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
meee;)wszystkim:)
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Cze, 2004, 22:38 »
Ja to przeczytalam to az mi sie lezka zakrecila w oku bo przypomnialam sobie jak to ja wiozlam do domu pierwsza szylke- moja kochana Dianuche :roll:

Offline Madziara

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 176
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
meee;)wszystkim:)
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Cze, 2004, 12:15 »
Witaj Milka :) zastanawialam sie kiedys skad tyle wiesz o szylkach :wink: i ile ich masz :?:  :wink: nie wiem o co chodzi ale u mnie tez juz pojawila sie mysl zeby zaadoptowac dla Czikatu "braciszka"albo "siostrzyczke" :mrgreen: ale z tym to cos mi sie zdaje nie pojdzie tak "latwo" :roll:
jednak poki co nawet nie bede 'jej'o tym napominac.. :wink:
pozdrawiam Cie milko :wink: Madzia &Czikatu

light my candle;)

Offline szylka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 236
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Wiki- samczyk
meee;)wszystkim:)
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Cze, 2004, 13:13 »
Cytat: Madziara
zastanawialam sie kiedys skad tyle wiesz o szylkach


Moim zdaniem(ale tylko moim) to milka przez samo spędzanie czasu z szylkami wie o nich dużo :)

Cytuj
i ile ich masz


Przepraszam, że się cały czas wtrącam, ale... milka ma w tej chwili bodajże dwie szylki.

Cytuj
ale z tym to cos mi sie zdaje nie pojdzie tak "latwo"


Uwierz mi, naprawdę nie jest łatwo znaleźć kompana dla szylki ... :D

Pozdrawiam!
Ja, Wiki (szylek), Bezik (paput), Tulka (kicia), Filka (kicia).

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
meee;)wszystkim:)
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Cze, 2004, 16:41 »
Cytuj

Witaj Milka  zastanawialam sie kiedys skad tyle wiesz o szylkach

Moja aktualna wiedza nt. szylek to kropla w tym co chcialabym wiedziec :roll:
A skad to wiem... glownie z wlasnego doswiadczenia, ale tez bardzo duzo z lektur, glownie internetowych bo te polskie ksiazki o szylkach to raczej malutkie broszurki i uwazam ze nawet dla poczatkujacego szynszylomaniaka jest w nich za malo inf.
Ile mam szylek to widac obok pod moim nikiem czyli 2, najwieksza ilosc szylek jaka mialam to 6, czyli 2 rodzicow i ich 4 maluszki.

Twoja szylka napewno bylaby szczesliwasza jesli miala by ogoniastego kompana :mrgreen: I tak naprawde to nie jest to trudne jesli nie mamy ograniczen w postaci zakazu rodzicow, bo jesli chodzi o pieniadze, to nie wiem jak u was ale u mnie w niektorych sklepikach zoo(tych mniejszych) mozna sie targowac i z np. 100 zl za szylka moga zejsc do 70, bo jesli chodzi o inne koszta zwiazane z drugim szarakiem to przeciez tylko 1-2 lyzki jedzenia i garstka siana wiecej ale za to radosci i milosci z parki szylek jest o wiele wiele wiecej :mrgreen:

Offline Gosia

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 274
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://papuzka.netax.pl
meee;)wszystkim:)
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Cze, 2004, 17:40 »
Cytat: Milka

ale za to radosci i milosci z parki szylek jest o wiele wiele wiecej

Nie mówiac o tym, że szynszylek też jest chyba więcej :)
Jak to jest z maluchami? U papużek z jednego lęgu może być 5 piskląt!

Tutaj znajdziesz wszysto O falistej, z falistą, dla falistej papużki :)

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
meee;)wszystkim:)
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Cze, 2004, 17:44 »
Najwiekszy miot jaki zanotowano to chyba 6 szynszylatek, ale srednio jest 4.
Pozatym to wcale nie musi byc para mieszana :P Moga byc szylki jednej plci  :mrgreen:

Offline Madziara

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 176
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
meee;)wszystkim:)
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Cze, 2004, 19:22 »
Madzia&Czikatuhej :) no tak  :wink: wystarczy spojrzec  :oops: ale wlasciwie ciekawilo mnie ile szylek Milka miala pod swoja piecza :wink: ..oczywiscie ze myslalam o towarzyszu dla Czikatu :oops: jednak "problem"nie tkwi w kosztach tudziez zwiekszonej potrzebie sianka lub jedzonka :|dwie szylki albo wiecej..to jednak troszke wiecej "pracy""opieki""troski""zobowiazania"...na ten czas niestety nie bylabym w stanie zapewnic dodatkowej koleczce  wystarczajacej opieki :| mam swiadomosc tego ze jeszcze niewiele wiem :| jeszcze musze sie nauczyc i poznac (tak naprawde :wink: )te stworzonka :mrgreen: jak juz nadejdzie taki dzien na pewno zatroszcze sie o "siostrzyczke "albo "braciszka"dla Czikatu :wink:
pozdrowionka  :D Madzia&Czikatu :mrgreen:

light my candle;)

 

Filip i jego właścicielka Ania mówią dzień dobry wszystkim :)

Zaczęty przez ania.cionakaDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 11449
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2015, 20:17
wysłana przez Szynszylątko
Dzieńdobry(wieczór) wszystkim, czyli powitanie

Zaczęty przez M___MDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 2246
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2011, 15:02
wysłana przez mimi10
cześć wszystkim maniakom zwierzaczków....

Zaczęty przez elcia1704Dział Nasze zwierzaki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 4767
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2007, 20:23
wysłana przez ewa1990
Wesołych Świąt Wszystkim Szynszylomaniakom!!!!

Zaczęty przez bobikDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 1913
Ostatnia wiadomość 26 Gru, 2010, 17:31
wysłana przez mimi10
Odp: Cześć wszystkim Szynszylomaniakom :)

Zaczęty przez kropciaaaaDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1624
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2008, 06:54
wysłana przez Bożena
SimplePortal