29 Mar, 2024, 09:34

Autor Wątek: Słaby maluszek.  (Przeczytany 2353 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pomocy

  • Gość
Słaby maluszek.
« dnia: 14 Lip, 2004, 22:34 »
Napomoc.Mój mały szynszyl (7 dni) jest bardzo słaby słania się na nogach ledwo pije mleko matki co mam robić?????????????????/
« Ostatnia zmiana: 09 Paź, 2008, 18:01 wysłana przez coolmamcia »

Claudi

  • Gość
Odp: słaby maluszek
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Lip, 2004, 23:51 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Według mnie to normalne, że w tym wieku chód jest lekko niepewny - moje szylki maja dni 6 i też sie jeszcze lekko zataczają. Ale potrafią też sadzić duże skoki, na kilkanaście centymetrów.

    Na Twoim miejscu: jak naszybciej do weterynarza. A skąd wiesz, że ledwo pije mleko matki?

    Offline Agusia

    • ~Młodszy Szynszylownik~
    • *
    • Wiadomości: 33
    • Uzbierane migdały: 0
    Odp: słaby maluszek
    « Odpowiedź #2 dnia: 15 Lip, 2004, 07:48 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Ile urodziło się małych? może być tak że samica nie ma pełnowartościowego pokarmu, więc maluch  po prostu się nie najada. Trzeba będzie go karmić i to od zaraz. Podaj samicy wit z firmy Vitakraft - to jest granulat, który możesz dawać do karmy, poprawi jej laktację, do tego musi mieć cały czas zwykłe wapno, maluch też je będzie podgryzał. Dla malucha możesz przygotować mieszankę - przegotuj ciepłą mieszankę(ok. 37 stopni) mleka w proszku, rozcieńczonego przegotowaną wodą z dodatkiem kleiku z płatków owsianych oraz odrobiną tłuszczu (olej roślinny najlepszej jakości). Karmisz malucha pepitką (zakraplacz do oczu) co 2 godz (dzień i noc). To wszystko tak w razie czego jeśli wet nie stwierdzi nic innego. Powodzenia.
    )

    Pomocy

    • Gość
    Odp: słaby maluszek
    « Odpowiedź #3 dnia: 15 Lip, 2004, 08:59 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Chciałbym powiedzieć że mam 2 szynszylki.Na początku chodziły normalnie ale en jeden zaczął się zataczać.A mniej pije mlek nmatki bo ten jeden akurat pije a drugi sobie cały czas stoi albo leży.Mam jeszcze jedno pytanie kiedy małe przezwyczają się do suchej karmy??

    Claudi

    • Gość
    Odp: słaby maluszek
    « Odpowiedź #4 dnia: 15 Lip, 2004, 09:09 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Z moich doświadczeń wynika, że chętnie sobie podgryzają na przykład sianko juz kilka dni po urodzeniu. Pod koniec pierwszego miesiąca wcinały już całkiem nromalnie.
    Byłaś już u weterynarza z małym i mamą?

    kuba12

    • Gość
    Odp: słaby maluszek
    « Odpowiedź #5 dnia: 15 Lip, 2004, 10:23 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Jestem Pomocy założyłem sobie konto.Dzisiaj jade po 16 do vetka.Mam nadzieje że wszystko OK.Mały czuje się lepiej jak wypuszczałem starsze towarzystwo to one nie wyszły (małe) matka pozwala się do nich zbliżać ale małem nie.Może poczekam jeszcze troche.Ciekawe jak pojedziemy do vetka i jak je wyjmiemy.

    Claudi

    • Gość
    Odp: słaby maluszek
    « Odpowiedź #6 dnia: 15 Lip, 2004, 10:29 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Nie czekaj w żadnym wypadku. Odczucie, że jest mu lepiej bywa złudne, a stracony czas może okazać się nie do odrobienia (dla nas jest to kwestia godziny, czy dwóch, a dla zwierzęcia - życia. Niech malucha i mamę obejrzy weterynarz, najlepiej byłoby zresztą by znał się na szynszylach (jeśli możesz, zasięgnij informacji, kto i gdzie w Twoim mieście specjalizuje się w leczeniu takich właśnie zwierząt).
    I pisz na Forum co się dzieje.

    kuba12

    • Gość
    Odp: słaby maluszek
    « Odpowiedź #7 dnia: 15 Lip, 2004, 12:15 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Już dobrze nic mu nie jest.Wypuściłem ich i biegały sobie spokojnie.Teraz już ok.Mały ma tylko lewe oko zamknięte ale przez co to to ja niewiem

    Claudi

    • Gość
    Odp: słaby maluszek
    « Odpowiedź #8 dnia: 15 Lip, 2004, 13:40 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Być może zasypał je sobie piaskiem - w zkażdym razie obserwuj go.

    kuba12

    • Gość
    Odp: słaby maluszek
    « Odpowiedź #9 dnia: 15 Lip, 2004, 15:02 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Ten mały z okiem ma zamknięte od porodu lub kilkanaście minut później

    Claudi

    • Gość
    Odp: słaby maluszek
    « Odpowiedź #10 dnia: 15 Lip, 2004, 15:32 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • To idź z nim koniecznie do weta!!!

    Offline milka004

    • ~Kierownik Klatki~
    • ***
    • Wiadomości: 891
    • Uzbierane migdały: 0
    • Płeć: Kobieta
      • http://www.szynszyle.info/forum
    Odp: słaby maluszek
    « Odpowiedź #11 dnia: 15 Lip, 2004, 17:29 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Po pierwsze idz do weta i to koniecznie!!
    Maluszek moze miec cos w oczku!!
    Po drugie platki owsiane- pierwsze slysze zeby podawac maluchom, platki ow. mozna podawac mamie bo one zwiekszaja laktacje.
    Po trzecie jesli mama ma malo mleka to bedziesz musial dokaramiac maluchy jak juz bylo tu napisane co 2 godziny bez znaczenia czy to dzien czy noc do tego musi byc koniecznie pipetka nie strzykawka poniewaz strzykawke sie zle kontroluje i mozna zalac maluszkowi pluca. Ja dokarmialam zwykla smietanka do kawy- tylko ze musi byc dobrej jakosci (czyli najnormalniej w swiecie jakas z tych drozszych) i najlepiej tlusta czyli 18%, podgrzana do temp. ciala czyli taka jak dla niemowalka.
    Jesli maluchy sa tylko 2 to dokarmianie nie musi byc tez konieczne mozesz robic tak ze jednego szkraba zostawiasz na 2 godzinki przy mamusi a drugiego wkladasz do tatusia i pozniej zmiana, tylko pamietaj ze jak szynszylica zacznie wolac maluszka to odrazu musisz mu go przyniesc!

    I jeszcze cos!! Nie mozna lekcewazyc zlych (tu:odbiegajacych od normy) zachowan u tak malutkich stworzen, ich uklady immunologiczny sa bardzio slabe- nie maja jak chronic sie przed chorobskami, u takich malych szynszylek czesto dochodzi tez do odwodnien- wiec jesli tylko zobaczysz chocby najmniejsza biegunke pedz do weta!! Nie ma na co czekac!

    Offline Agusia

    • ~Młodszy Szynszylownik~
    • *
    • Wiadomości: 33
    • Uzbierane migdały: 0
    Odp: słaby maluszek
    « Odpowiedź #12 dnia: 15 Lip, 2004, 20:39 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Milka jeśli chodzi o płatki to tu niemasz racji.ten przepis jest od osoby która posiada wiedze wieloletnią i uczy sie o szynszylach a nie wspone o tym że ma większe doświadczenie od wszystkich nas zebranych tu na forum.To że czegoś nie stosowałaś i o czymś nie słyszałaś to nie znaczy że musisz zaraz krytykować.

    Offline milka004

    • ~Kierownik Klatki~
    • ***
    • Wiadomości: 891
    • Uzbierane migdały: 0
    • Płeć: Kobieta
      • http://www.szynszyle.info/forum
    Odp: słaby maluszek
    « Odpowiedź #13 dnia: 15 Lip, 2004, 20:54 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Ale Agusiu w ktorym momencie skrytykowalam?? "Pierwsze slysze" to o ile wiem nie jest krytyka?? Proponuje jeszcze raz na spokojnie przeczytac moja wypowiedz a co do platkow rowniez sie nie myle bo to ze zwiekszaja mlecznosc wiem od weta ktory hoduje szylki.

    kuba12

    • Gość
    Odp: słaby maluszek
    « Odpowiedź #14 dnia: 15 Lip, 2004, 21:04 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • MAŁY OTWIERA POWOLI OCZKO.A vetek powiedział że wszystko ok.

    Offline milka004

    • ~Kierownik Klatki~
    • ***
    • Wiadomości: 891
    • Uzbierane migdały: 0
    • Płeć: Kobieta
      • http://www.szynszyle.info/forum
    Odp: słaby maluszek
    « Odpowiedź #15 dnia: 15 Lip, 2004, 21:08 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • To dobrze :)
    Pamietaj ze musisz kontrolowac maluchy, czy sa najedzone- powinny byc wesole i w maire rozbrykane, powinny miec tez ladne, lekko wypukle brzusie.

    Claudi

    • Gość
    Odp: słaby maluszek
    « Odpowiedź #16 dnia: 15 Lip, 2004, 21:57 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Bardzo się cieszę Kuba, że poszedłes. Wielu ludziom w takiej sytuacji nie chce się iść, a konsekwencje ponosi zwierzątko. Dzięki w imieniu małego szynszyla! :D  :D  :D

     

    Martwy noworodek, martwy maluszek, maleństwo zdechło...

    Zaczęty przez AB-BADział Rozmnażanie

    Odpowiedzi: 57
    Wyświetleń: 10612
    Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2009, 14:46
    wysłana przez Zieffka
    Maluszek nie chce jeść || odrzucone jedno młode

    Zaczęty przez Kocham.SzyszkiDział Ostry dyżur

    Odpowiedzi: 1
    Wyświetleń: 1537
    Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2020, 20:19
    wysłana przez Storczyk
    Szynszyla z obciętą nogą!!! MALUSZEK JUŻ SIĘ URODZIŁ!!!

    Zaczęty przez KiwiDział Szynszyle potrzebują pomocy

    Odpowiedzi: 45
    Wyświetleń: 17823
    Ostatnia wiadomość 29 Mar, 2010, 20:45
    wysłana przez Mysza <")))/
    maluszek w Zielonej Górze w zoologicznym

    Zaczęty przez vkaDział Szynszyle potrzebują pomocy

    Odpowiedzi: 7
    Wyświetleń: 1821
    Ostatnia wiadomość 13 Wrz, 2005, 02:26
    wysłana przez Piterek
    NOWY MALUSZEK

    Zaczęty przez ewa i juzDział Kalendarz

    Odpowiedzi: 6
    Wyświetleń: 1271
    Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2005, 20:57
    wysłana przez Rue
    SimplePortal