o szynszylach > Rozmnażanie

Słaby maluszek.

(1/4) > >>

Pomocy:
Napomoc.Mój mały szynszyl (7 dni) jest bardzo słaby słania się na nogach ledwo pije mleko matki co mam robić?????????????????/

Claudi:
Według mnie to normalne, że w tym wieku chód jest lekko niepewny - moje szylki maja dni 6 i też sie jeszcze lekko zataczają. Ale potrafią też sadzić duże skoki, na kilkanaście centymetrów.

Na Twoim miejscu: jak naszybciej do weterynarza. A skąd wiesz, że ledwo pije mleko matki?

Agusia:
Ile urodziło się małych? może być tak że samica nie ma pełnowartościowego pokarmu, więc maluch  po prostu się nie najada. Trzeba będzie go karmić i to od zaraz. Podaj samicy wit z firmy Vitakraft - to jest granulat, który możesz dawać do karmy, poprawi jej laktację, do tego musi mieć cały czas zwykłe wapno, maluch też je będzie podgryzał. Dla malucha możesz przygotować mieszankę - przegotuj ciepłą mieszankę(ok. 37 stopni) mleka w proszku, rozcieńczonego przegotowaną wodą z dodatkiem kleiku z płatków owsianych oraz odrobiną tłuszczu (olej roślinny najlepszej jakości). Karmisz malucha pepitką (zakraplacz do oczu) co 2 godz (dzień i noc). To wszystko tak w razie czego jeśli wet nie stwierdzi nic innego. Powodzenia.
)

Pomocy:
Chciałbym powiedzieć że mam 2 szynszylki.Na początku chodziły normalnie ale en jeden zaczął się zataczać.A mniej pije mlek nmatki bo ten jeden akurat pije a drugi sobie cały czas stoi albo leży.Mam jeszcze jedno pytanie kiedy małe przezwyczają się do suchej karmy??

Claudi:
Z moich doświadczeń wynika, że chętnie sobie podgryzają na przykład sianko juz kilka dni po urodzeniu. Pod koniec pierwszego miesiąca wcinały już całkiem nromalnie.
Byłaś już u weterynarza z małym i mamą?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej