hypothetical
16 Kwi, 2024, 23:52

Autor Wątek: Tupto który nocą tupie.  (Przeczytany 1589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline emlcia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 249
  • Uzbierane migdały: 0
  • Tusia + dwa nowe maluszki + jeden ślepy
Tupto który nocą tupie.
« dnia: 27 Lip, 2004, 21:43 »
Chciałabym wam opowiedzieć o moim szynszylku Tuptuisiu. Mam go prawde mówiac już prawie rok.  :D Ale  jeszcze nigdy tak szczegółowo o nim nie opowiadałam.  Więc chyba musze ale nawet jeśli nie to chce wam o nim opowiedzieć.  Moj kochany szynuś jak go często tak nazywam , jest koloru szarego i troszke ma też białego. Bardzo lubi jeść orzechy różnego rodzaju oraz rodzynki daktyle pestki z dyni i wiele wiele innych owoców.  :wink: Moja cała rodzina jest nim po prostu zachwycona uwielbiają go wszyscy szczególnie moja mama i moja siorka.  :roll:  
Uwielbia on zjadać moja podkladke pod myszke prawie co tydzień musze kupić nową bo mi ją zjada. Wszyscy twierdzą że jest on cudowny. Ale najbardziej lubi wspinac sie po moich meblach. To chyba konie historyjki o moim małym Tuptusiu. Myśle ze cos odpiszecie.  [nie_dyskutuje]
   [Z]  [Y]  [N]    [Z]  [Y]  [L]  [K]  

Nędzny jest świat bez szylek i uczuć.

Offline Ebe

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Uzbierane migdały: 0
Tupto który nocą tupie.
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lip, 2004, 17:33 »
Jak miałabym pisać o mojej szylce była by to niezła lista dziur w tapecie, powywracanych doniczek i pozjadanych dokumentów  :lol:
Emilcia mam pytanko, jak tam wasza chodowla a koleżanką z naprzeciwka. Czy szylki znają sie jeszcze, czy już sie nie widują  :?:

Offline Madziara

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Tupto który nocą tupie.
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lip, 2004, 21:37 »
tuptus :wink: urocze :wink: ...przyznaje ze moja mamcia jak tylko :poznala"Czikatu"na dziendobry nadala jej taka wlasnie ksywke :wink: zatem tymbardziej pozdrawiam :wink:
madzia&czikatu :mrgreen:

light my candle;)

Offline alika77

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mały 2004 ;* i Mafia[*]2005-2011
Tupto który nocą tupie.
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Paź, 2004, 11:18 »
uważaj tio że zjada podkładkę pod myszkę to jest igranie ze śmiercią

On the road to perfect world,
Only dreams can lead the way...

Offline Ebe

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Uzbierane migdały: 0
Tupto który nocą tupie.
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Paź, 2004, 17:34 »
Oj, Aliku, Kicek pochłania stosy innych 'plastików' tapety,kable itp   :( . Gorzej kiedy wtyczka jest włączona do prądu. Niestety jest uparta jak... nie da sobie wytłumaczyć 'że to niebezpieczne'  :roll:

Offline AK_acja

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 53
  • Uzbierane migdały: 0
Tupto który nocą tupie.
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Sty, 2005, 22:44 »
Mój szynszylek Pusia uwielbia tapetę co znajduje sie pod kaloryferem.... A i lubi zadgryzać pudełko z jej pokarmem... 8)

AK_acja
Każdego dnia spoglądam na Pusię.....

Offline Deelo

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 4+1
Tupto który nocą tupie.
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Sty, 2005, 23:10 »
Moje szyszki uparły się na podgryzanie kwiatków. Za jedno im było czy suchy, czy żywy, czy difenbachia czy aloes. Koniec końcem przeniosłem wszystkie kwiatki spoza ich zasięgu - czyli do innego pokoju.
Upodobały też sobie: listwy przypodłogowe i osłonowe (wiązka zapasowych stojących w kącie); polipropylenową podkładzinę (pianka) pod szafę (coby łatwiej suwać było po panelach, bez strat własnych dla tych ostatnich) oraz moje kapcie :D Potrafiły specjalnie zakraść się do mojego pokoju, capnąć kapcia i w długą!  :lol:
Przewody? Tylko od odkurzacza :) Ale to chyba tylko dlatego, że do innych nie miały i nie mają dostępu. Wyjątkiem mój pokój i pokój gier państwa Wapiennych - tu kabli (komputerowych) gąszcz. Jak dotąd brak ofiar.
A teraz ogony dostały od mojej ukochanej prezent w postaci półtorametrowej rury wentylacyjnej (taka harmonijkowa z aluminium).
Średnica 14cm - idealny tunel do gonitw i ucieczek. Szaleją w nim już od paru godzin.
To tyle o moich puchaczach. Niedługo dorzucę zdjęcia. Oprócz tego komiksu co opracowuję tłumaczenie....

puszyste uściski (zimne łapki? ;) )

------------------------------------------------
Suma inteligencji ludzkości jest stała.
Tylko ludzi jest coraz więcej.
------------------------------------------------

Offline tymon

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
Tupto który nocą tupie.
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Kwi, 2005, 22:14 »
moja Majka lubi mi zawsze zjadac zeszyty, ksiazki oraz roznego typu gazety. zauwazylem ze bardzo lubi tez sciany :D oraz meble:)

Offline Madziara

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Tupto który nocą tupie.
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Kwi, 2005, 17:15 »
HAHA :lol: Jednoglosnie trzeba przyznac ze Szylki nie wazne bezpiecznie czy tez nie ale podskubac musza;)choc moja Czikatu raz przegryzla kabel od kom.padl internet;)a Czikatu zachowywala sie "dziwnie"tj.chyba cos Ja kopnelo:( :shock:  :roll: i od tej pory nie zauwazylam by przepadala za kabelkami:)cale szczescie ta nauczka zbyt duza Jej nie kosztowala....ale sciany,sznureczki przy dywaniku,gazety,ksiazki,wszelkie papierki,okladkietc....meble,owszem:)
...jedna papier w kazdej postaci jednak goruje;)
Pozdrawiam madzia&czikatu :mrgreen:

light my candle;)

Madzior

  • Gość
Tupto który nocą tupie.
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Kwi, 2005, 15:49 »
Moja Szysia lubi jeść: tynk ze ściany(naszczęście jeszcze jej nie zaszkodził),moje zeszyty,niestety kable,kwiatki,korki pod talerze,korki od wina(szczególnie czerwonego) i wiele innych rzeczy...  :D

Offline Smutna Magda

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Uzbierane migdały: 0
Tupto który nocą tupie.
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Kwi, 2005, 18:03 »
tynk ze sciany, kaloryfer, wszystko co lezy na biurku (bo przewaznie papierowe), meble, kwiatki (nawet trujace skubaniec wsuwa, ale oczywiscie staram sie tego unikac),kable-to podstawa, a kazdego dnia odnajduje 'nowe' pyszne rzeczy...
ostatnio dorwal zabke (taka do firanek). nawet nie wyobrarzacie sobie ile radochy jest jak tak sobie Szylu 'lata' po pokoju, a zabka w jego zebach pobrzdekuje wesolo! :mrgreen:

Offline emlcia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 249
  • Uzbierane migdały: 0
  • Tusia + dwa nowe maluszki + jeden ślepy
Tupto który nocą tupie.
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Kwi, 2005, 10:10 »
Tuptus przeżył wielkie rozczarowanie. Zawsze pamiętał że na kaloryferze było cieplutko , ale nie dawno kaloryfery wyłączyli i nagle w domu sie zimno zrobiło. No i Tupto uradowany jak go wypusciłam pobiegl na kaloryfer z myślą że się ogrzeje a tu ****. Szylek zły szybciej zeskoczył z tego kaloryfera jak wszedł.  :roll:  :mrgreen:  :jezyczek:  ;D  ;P

Nędzny jest świat bez szylek i uczuć.

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
Tupto który nocą tupie.
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Kwi, 2005, 13:53 »
:D haha no prosze, ale mu numer wycieli z tym kaloryferkiem. moja Muchośka tez lubila przesiadywac na dolnej rurze kaloryfera gdzie woda ne tak goraca juz odplywala, a teraz to wskoczy i zeskoczy bo nic ciekawego tam juz sie nie dzieje. za to nowym zajeciem jest siedzenie na video i szczelanie tylu bobkow ile sie da zanim ja zgonie. moze to nie takie interesujace by bylo gdyby robila normalne kupki, a ona sobie ze slodka straczka biega ;D a poza tym to tak jak wasze uwielbia wcinac wszelkie papierki, niteczki, okruszki zeskrobywac tynk ze sciany i miziac sie w nim, i inne ciekawe szylkowe zabawy :)

hakuna mata ta

 

Film który powinien obejrzeć każdy a zwłaszcza miłośnik zwierząt (drastyczne!

Zaczęty przez kasiakasiakasiaDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1190
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2013, 15:12
wysłana przez Anna83
Szynszyl, który ma wybieg na dworze z trawą.

Zaczęty przez VasivaDział Szynszyle potrzebują pomocy

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 10604
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2012, 11:25
wysłana przez Mała_Mi
MAKSIU KTORY MA MANIE

Zaczęty przez polak_12Dział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 1229
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2005, 21:56
wysłana przez Niunia
SimplePortal