hypothetical
29 Mar, 2024, 00:29

Autor Wątek: Czym karmić? rok 2004  (Przeczytany 1968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Balbinka

  • Gość
Czym karmić? rok 2004
« dnia: 12 Sie, 2004, 12:27 »
Witam. Od wczoraj jestem szczęśliwą właściecielką Balbinki. Ma 4 lub 5 miesięcy. W sklepie powiedzieli mi, że cały czas była karmiona tylko suchym pokarmem i lepiej nie dawać jej warzyw. Czy naprawdę mogę ją karmić tylko suchym pokarmem?
« Ostatnia zmiana: 05 Mar, 2016, 22:18 wysłana przez Rukola »

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
Odp: Czym karmić? rok 2004
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sie, 2004, 12:34 »
Narazie najlepiej nie dawaj jej zielonej (swiezych warzyw, owocow, lisci, traw, galazek). Poczekaj jeszcze pare dni az szylka chociaz trosze sie oswoi z nowa sytuacja, domem i wlascicielem.
Pozniej oczywiscie mozna dawac szylce warzywa i owoce ale nalezy pamietac o stopniowym przyzwyczajaniu i malych ilosciach.
Musisz tez wiedziec ze nie kazda szynszyla lubi "soczyste" owoce, np. moja Dianka je tylko suszone.

Oznaczone jako najlepsza odpowiedź przez dnia 25 Lut, 2016, 05:07

Anonymous

  • Gość
Odp: Czym karmić? rok 2004
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sie, 2004, 12:55 »
  • Usuń najlepszą odpowiedź
  • A jakie to mogą być owoce i warzywa? Wszystkie, czy tylko niektóre?

    Offline milka004

    • ~Kierownik Klatki~
    • ***
    • Wiadomości: 891
    • Uzbierane migdały: 0
    • Płeć: Kobieta
      • http://www.szynszyle.info/forum
    Odp: Czym karmić? rok 2004
    « Odpowiedź #3 dnia: 12 Sie, 2004, 14:12 »
    Na pewno nie wszystkie, moze to byc 1 cm plasterek marchewki, 1/8 czesc jablka, kawalek banana, kiwi, poczytaj sobie dzial zywienie- http://szynszyle.aplus.pl/forum/viewforum.php?f=15 w jednym z watkow wkleilam tez napisana kiedys przezemnie liste smakolykow- oczywiscie nie sa to wszystkie ale mysle ze na poczatek ci starczy ;) Wklejam tu rowniez:
    Cytuj
    To post kiedys napisany przezemnie na forum zwierzaki, nie sugerujcie sie nim zbytnio i jeszcze co do tych dawek, teraz daje nawet mniejsze.

    1. Rodzynki 2-3/dzien
    2. Migdalki 5-7 platkow/dzien , dawanie calych migdalkow jest nie wskazane gdyz szkodza na watrobe
    3. Suszona papaja 3-4/dzien bardzo zdrowa
    4. Suszony ananas 3-4/dzien chodzi mi o kosteczki takie troche moze wieksze od rodzynek, w papaji tez.
    5. Platki owsiane moje ogoniaste wprost przepadaja za nimi 1,5 lyzeczki/dzien
    6. Suszony hibiskus 1,5 lyzeczki/dzien
    7. Suszone jablka 2 plastry/dzien
    8. Jablka 1/8 jablka/dzien
    9. Roznego rodzaju zielonki: lucerna, mlecz zwyczajny, mniszek pospolity, liscie malin, cykorii, poziomki oraz wiele innych ale z tego wzgledu ze nie znam sie na roslinach lakawych nie wychodze poza ten zbior. UWAGA!!! tylko zamin zaczniecie podawac szylkom zielonki nalezy je do tego stopniowo przyzyczajac, beda pewnie rwaly sie do zielonek rekami i nogami ale trzeba byc twardym i im nie dawac, tylko tak stopniowo, 1 dni np 3 listki malin, 2 dnia 5 listkow, 3 dnia 8 listkow..., i tak moze do tygodnia u mnie nie bylo potrzeby dluzszego przyzwyczajania ale musicie zobaczyc u swoich potworow jak bedzie u was. Tylko pamietajcie jak dostana biegunki to odrazu przestancie dawac zielonke!!!
    10. Roznego rodzaju swierze owoce, banany, jablka, kiwi. Tylko pamietajcie nie wszystkie szylki lubia swierze owoce moja Diana np krzywi nosek i ucieka a Farmerek wyrywa z reki i tez ucieka ale zeby sie gdzies z tym schowac, bo jak on cos je to zaraz przybiega Diana i mu wyrywa
    Juz mi nic do glowy nie przychodzi ale jest tego pewnie wiecej, jak mi sie cos przypomni to napisze
    Te dzinne dawki to tak na oko podawalam wiec za bardzo sie nie przejmujcie tylko zeby nie dawac za duzo bo szylki bardzo latwo utuczyc. No i nie dawajcie wszystkich przysmakow na raz moze ze 2 na dzien, no ale raz na 2 miesiace mozna zrobic dzien szynszyla i dac zaszalec maluchom z przysmakami, tylko zawsze kierujcie sie rozsadkiem a nie miloscia, bo jak zobaczycie te oczka tak oczekujace na wiecej, ciezka dupke wskakujaca ci na ramie skrabiaca w reke to naprawde ciezko sie oprzec ale trzeba byc twardym.

     

    klatka: jaką wybrać, którą kupić, czym się kierować + opinie

    Zaczęty przez MadziaraDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

    Odpowiedzi: 287
    Wyświetleń: 102110
    Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2015, 20:33
    wysłana przez Weronika
    domek i polki dla szylki- czym połączyć: klej? gwoździe?

    Zaczęty przez gocha500Dział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

    Odpowiedzi: 7
    Wyświetleń: 2975
    Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2011, 17:27
    wysłana przez gocha500
    Hetero i Homo z czym to sie je jakie ma znaczenie, itp.

    Zaczęty przez EsperDział Rozmnażanie

    Odpowiedzi: 10
    Wyświetleń: 3358
    Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2008, 19:34
    wysłana przez aska69
    Czy da sie piasek zastąpic czym innym??

    Zaczęty przez KatrinDział Rady, porady...

    Odpowiedzi: 16
    Wyświetleń: 5031
    Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2007, 23:29
    wysłana przez Katrin
    Wizyta u weterynarza, czyli co, jak, z czym i po co

    Zaczęty przez CiupelekDział zdrowie i higiena

    Odpowiedzi: 0
    Wyświetleń: 3019
    Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2014, 10:49
    wysłana przez Ciupelek
    SimplePortal