28 Mar, 2024, 12:06

Autor Wątek: Szynszylowy pociąg  (Przeczytany 1640 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Claudi

  • Gość
Szynszylowy pociąg
« dnia: 09 Paź, 2004, 21:19 »
Uprzejmie informuję tych, którzy są zainteresowani, że mój najdłuższy jak dotychczas szynszylowy pociag, któy wyjechał w czwartek o 06.00 z Warszawy, wrócił do niej o 07.15 w sobotę.

W trakcie podróży, która obejmowała m.in. Szczecin, okolice Bytowa k/Słupska oraz Gdynię oddałem jednego swojego szylka (Kręciołka) a w zamian przywiozłem prześlicznego Okruszka (dawno nie widziałem już tak przystojnego samczyka), przepięknie ubarwioną (kawa z mlekiem) Rudą oraz trzyszynszylową rodzinę - ze Szczecina od Tiary. Niniejszym mój stan posiadania wzrósł więc do 22 szynszylków i chyba osiągnąłem granice pojemności swojego pokoju.

Zapomniałbym dodać, że jako inspektor ze strony szynszylowej pojechał ze mną Fistaszek, który zaraz po przyjeździe opowiedział historię całej wyprawy puchatemu koleżeństwu.

Policjant z kontroli drogowej, który zajrzał do środka gwizdnął i zapytał: No, to już tylko brakuje tu słonia... - wszystkie siedzenia i bagażnik były zajęte przez szynszyle albo rzeczy z szynszylami związane.

Przyjezdni się już zaaklimatyzowali, na razie odpoczywają przez obowiązkowym ważeniem. Pierwsze migdały zostały przełamane.

Zdjęcia oraz więcej informacji - niebawem.

Bardzo bardzo serdecznie chciałbym tą drogą podziękować Natalii za wspaniały pobyt i mnóstwo wyposażenia, które otrzymałem wraz z 3 szylkami - wiedz, że mały - choć na pewno poczuł - w ogóle nie reaguje u mnie na koty! (one zresztą są dość mądre, by nie wchodzić do mojego pokoju ze znanych Ci [przyczyn...). Wraz całą trójką przedyskutowałem także menu na kolacj.ę - migdały z fistaszkami wraz z dodatkami płatków róży zostały zaakceptowane.

Dziękuję także Balbince za Okruszka, który dziś przedyskutował ze mną kwestię zmiany jego dotychczasowegop domku na drewniany. W chwili obecnej, po kąpieli w "Pucku" przysypia sobie w kąciku.

Offline Balbinka

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Uzbierane migdały: 0
Szynszylowy pociąg
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Paź, 2004, 11:51 »
Cieszę się, że dojechaliście cali i zdrowi. Cały czas martwiłam się, że zaśniesz za kierownicą i będzie bum.
Ja dziękuję za to, że zabrałeś Okruszka do "szynszylowego raju na ziemi" i za wspaniałą wycieczkę po lotnisku goleniowskim. Cieszę się, że Okruszek za mną nie tęskni i mam nadzieję, że szybko się przyzwyczai do nowego miejsca.

Oznaczone jako najlepsza odpowiedź przez dnia 24 Sty, 2016, 08:30

Offline Ebe

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Uzbierane migdały: 0
Szynszylowy pociąg
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Paź, 2004, 14:44 »
  • Usuń najlepszą odpowiedź
  • Ten szynszylowy pociąg to musiałbyć dopiero widok  :!!:
    Fistaszek to ma pewnie frajde z tych podróży, opowiedzieć tyle wrażeń to musiał być niezły koncert pomrukiwania  :lol:
    Tiara oddała 3 szylki, mi serduszko by chyba pekło  :? . Mam nadzieje że Krusio od Blabinki szubko sie zaklimatyzyje. Patrzac po zdjeciach nie wyląda na złego chłoptasia, tylko okropnego nerwusa.
    szynszylowy raj na ziemi - ślicznie brzmi.
    Claudi ponawiam propozycje aby w ogłoszeniacg pojawił sie globalny wątek Darmowe Szynszyle ;;)  Czekamy na zdjecia.

    Claudi

    • Gość
    Szynszylowy pociąg
    « Odpowiedź #3 dnia: 10 Paź, 2004, 18:40 »
    O tak. A jeszcze na dodatek żeby dostawić nowe klatki musiałem prawie od podstaw przemeblowac pokój...

    Okruszek nie tylko nie jest nerwusem ale wręcz nieziemskim przytulańcem - uwielbia, gdy się go drapie za uszami, a spojrzenie ma takie, że ja się od razu w nim zakochałem. Jest to pierwszy szynszylek, który wręcz nadstawia się do drapania za uszkiem, a potem odchyla i podnosi główkę, by go drapać pod brodą i po szyi... Ale mam frajdę!!!

    Zachowuje się tak, jakby całe życie od początku spędził u mnie w domu -żadnych stresów, problemów. Aż niewiarygodne biorac pod uwagę fakt, że jest u mnie od czwartku wieczorem i w tym czasie nie tylko zwiedził dwa mieszkania ale również przejechał ponad 800 kilometrów.

    Offline Fiolka

    • ~Rządca Półek~
    • **
    • Wiadomości: 622
    • Uzbierane migdały: 0
    • Płeć: Kobieta
    • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
    Szynszylowy pociąg
    « Odpowiedź #4 dnia: 11 Paź, 2004, 19:40 »
    ....czyli ta ,,kobieta ,, mu nie odpowiadała ;P

    ...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

    Offline Balbinka

    • ~Rządzący Kąpielą~
    • ***
    • Wiadomości: 195
    • Uzbierane migdały: 0
    Szynszylowy pociąg
    « Odpowiedź #5 dnia: 12 Paź, 2004, 01:05 »
    Wiecie co? Wygląda na to, że Bi "odżyła" po odjeździe Okruszka. Więcej je, żwawiej skacze. Jednak, mimo że więcej je bobki jej nie "urosły". Biega około 40 minut, po czym wskakuje do klatki, kładzie się na półeczce i nie chce więcej wyjść. Martwi mnie to, więc jedziemy jutro do weterynarza, żeby obejrzał zwierzaczka.

     

    Kalkulator szynszylowy - czyli jaki kolor potomstwa

    Zaczęty przez AndreasDział Rozmnażanie

    Odpowiedzi: 0
    Wyświetleń: 11813
    Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2010, 21:57
    wysłana przez Andreas
    KUBEK szynszylowy 2005

    Zaczęty przez AndreasDział Nasza twórczość... i znajdy

    Odpowiedzi: 18
    Wyświetleń: 3997
    Ostatnia wiadomość 08 Wrz, 2005, 19:04
    wysłana przez Balbik
    Zlot Szynszylowy AD 2011?

    Zaczęty przez ClaudiDział Ogólnopolskie Zloty Szynszylomaniaków

    Odpowiedzi: 26
    Wyświetleń: 23100
    Ostatnia wiadomość 12 Paź, 2011, 16:38
    wysłana przez maDZIARKA:)
    PRZENIESIONY: Szynszylowy Świat

    Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Przedstaw się

    Odpowiedzi: 0
    Wyświetleń: 836
    Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2016, 17:01
    wysłana przez Mysza <")))/
    Blog szynszylowy???

    Zaczęty przez szylmanDział Nasza twórczość... i znajdy

    Odpowiedzi: 5
    Wyświetleń: 1756
    Ostatnia wiadomość 01 Sty, 2008, 13:30
    wysłana przez ola_4
    SimplePortal