24 Kwi, 2024, 06:23

Autor Wątek: Sklad pokarmow szynszylowych  (Przeczytany 6066 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Magge

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 67
  • Uzbierane migdały: 0
Sklad pokarmow szynszylowych
« dnia: 12 Lis, 2004, 16:46 »
Potrzebuja skladu pokarmow szynszylowych dostepnych na naszym rynku. Bylabym wdzieczna jesli by komus sie chcialo siegnac do pudelka i wypisac z tych co ma zawartosc.

Magge oraz |Chilli|,  Pepper, Treya, Nihilous, Sion, Furya i Gaya a takze |Bartuś, Zuzia, Kubuś i Majka|, Tuptus, Gwiazdeczka, Rafik i Miluś
gg:160418

Offline Balbinka

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Uzbierane migdały: 0
Sklad pokarmow szynszylowych
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lis, 2004, 19:53 »
Vitapol - pełnowartościowy pokarm dla szynszyli: pszenica, jęczmień, granulat zbożowy, owoc tarniny, owoc głogu, len, kukurydza, owies, susz pokrzywa, jarzębina, słonecznik, kora wierzby, produkty piekarnicze-wyrób własny.

Offline Ebe

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Uzbierane migdały: 0
Sklad pokarmow szynszylowych
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lis, 2004, 14:22 »
Ja zazwyczaj kupuje Kickowi Dadika, ale teraz ostatnio wpadł mi do reki Tukan - też niezły - oprócz zielonego granulatu (siano :???: ) ma jeszcze jakieś ziarenka i dodatki (pokarm typowo dla szyli - nie dla świnek itp). Skład:
kukurydz, słonecznik, bobik, pszenica, owies, płatki owsiane, jarzyny suszone, orzeszki ziemne, granulat roslinno witaminowy. Proporcji nie podano.

Claudi

  • Gość
Sklad pokarmow szynszylowych
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Lis, 2004, 00:03 »
Do listy "składników pokarmowych" niezbędnych szylkom dodałem wczoraj nowy produkt - zimną, słodzoną herbatę. Młody najpierw długo ją wąchał, potem wspiął się na tylnych łapkach, zanurzył łepek i... prz\ez dobrą minutę żłopał aż się rozlegało. Po kilku minutach wrócił ponownie, lecz tym razem usiłował "usprawnić" picie wskakując na krawędź kubeczka... no, co się tam działo jak wywalił kubek z zawartością... :D

Agacik

  • Gość
Sklad pokarmow szynszylowych
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lis, 2004, 10:34 »
Megan- przysmak gryzonia owocowy :orzech, chleb świetojański, jabłko, dynia, banan, kokos, owoce egzotyczne, ekstrudowane produkty pszenno- kukurydziane :???: nie wiem co to jest

Cathy

  • Gość
Sklad pokarmow szynszylowych
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Lis, 2004, 14:21 »
Ja daję Vitapola a skład już wymieniono. Co do herbaty to jaką dodajesz? U mnie piją Lipton'a sama herbaty nie lubię więc nie pije, no może od czasu jakąś różaną :} ale to nie o moich gustach rozmawiamy :D

Więc co z herbatą? zwykłą? owocową?

Offline Balbinka

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Uzbierane migdały: 0
Sklad pokarmow szynszylowych
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Lis, 2004, 19:06 »
Dzisiaj kupiłam Bisiaczkowi przysmak różany Vitakrafta. Są to suszone owoce i kwiaty róży. Bi to smakuje(zwłaszcza kwiaty), a ja się cieszę jak głupia jak widzę, jak wesoło chrupie :)

Claudi

  • Gość
Sklad pokarmow szynszylowych
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Lis, 2004, 21:54 »
Earl Grey... :D

Cathy

  • Gość
Sklad pokarmow szynszylowych
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Lis, 2004, 11:18 »
Smakuje mu to? nie no Balbinka zamienimy się na szynszyle  :mrgreen:  ;P

Ja wczoraj zrobiłam zakupy w Animali na prawie 50zł. Przywieźli je, zapłaciłam poszłam od razu na górę żeby dać wszystkim gryzoniom do spróbowania.

No i mój Akapit - nie chciał ani Vita Borna, ani tych ziółek, ani tych z różami ani tych bez róż... nie spojrzał na wapienko i ..... odwrócił się tyłem i poszedł gryźć kawałek drewna

no luuuuuuuuuuudzie  :galy: :???:

Na szczęście VitaBorny ma kto zjeść (patrz podpis), niestety na ziółka nikt nie chce nawet luknać. Claudi, a co do herbaty - miałam wrazenie że szynszyl się ze mnie śmiał  :cry:

Offline Balbinka

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Uzbierane migdały: 0
Sklad pokarmow szynszylowych
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Lis, 2004, 16:16 »
Już tak wesoło nie chrupie :( Ale za żadne skarby nie wymieniłabym jej.

Cathy

  • Gość
Sklad pokarmow szynszylowych
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Lis, 2004, 18:56 »
No pewnie że nie będziemy wymieniać się na szynszylę bo nie jedzą jakiegoś badziewia z Vitapolu, luuuzik  ;D  :lol:

Claudi

  • Gość
Sklad pokarmow szynszylowych
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Lis, 2004, 20:13 »
Nie przejmuj się!

Mój na co dzień za herbatą nie przepada, ale tamta mu widocznie bardzo zasmakowała.

Offline Madziara

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Sklad pokarmow szynszylowych
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Lis, 2004, 10:55 »
Hej:)..ja kupuje jedzonko vitapolu..ale zaintrygowalo mnie picie herbaty :?:  :wink: ..moja Czikatu herbatki [nie_nie_nie] ..ale byc moze dlatego ze serzuje jej wode [puknij_sie_w_leb]  [jestem_kwiatkiem] a dla urozmaicenia to czasami mineralna zastepuje po prostu gotowana :roll: ..zastanawialam sie czy moge podac jej czasami soczek,,pijam zazwyczaj bez cukru zatem pewnie to i lepiej..w zwiazku z tym mam pytanko...
1)czy moge podac kulce soczek?i jaki bylby ew.dobry?
2)czy herbatke slodzic czy to zly pomysl :?:  :wink:.......

i 3)gdzie moge nabyc suszone roze?Ona to uwielbia a ja juz wyczerpalam zapas..dostalam to bardzo dawno od mojej may..i tak sie doczekalo schru[ania:)

Dziakuje i goraco pozdrawiam madzia&czikatu :mrgreen:

light my candle;)

Offline Ebe

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Uzbierane migdały: 0
Sklad pokarmow szynszylowych
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Lis, 2004, 13:42 »
A moja to lubi herbatke, ale musi być posłodzona i bez cytryny... :lol: (bardzo niewielki ilości - łyżeczka (płyn) na 2 dni)
Madziaro, ładiusi ten kolor tekstu - ale razi w oczy i cieżko sie czyta... pls

Cathy nie przejmu sie że twój pupilek grymasi, wyglada że co osobnik to inne gusta smakowe - trzeba to najpierw sprawdzić. Dobrze że u Ciebie miał kto sie zająć 'zakupami'  :mrgreen:

Offline Madziara

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Sklad pokarmow szynszylowych
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Lis, 2004, 15:40 »
..ok:)zmienie ten swinski kolorek specjalnie na Twe zyczenie...ale prosze jeszcze o odp. :wink: czy soczki wchodza w gre :?: czy moge pogac Czikatu soczus :?:  :mrgreen:  ;D
pozdrawiam madzia&czikatu :mrgreen:

light my candle;)

Offline Magge

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 67
  • Uzbierane migdały: 0
Sklad pokarmow szynszylowych
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Lis, 2004, 16:19 »
Podejrzewam ze soczek z buraczkow czy jablek ( ale wlasnej roboty i w nie za duzych ilosciach) wchodzilby w gre... jesli by mialy ochote, natomiast tych takich innych kartonowych to bym sie bala podawac mimo wszystko nigdy nie wiadomo co tam jest:P Co do picia to moje np lubia herbatki z miety i rumianku.

Magge oraz |Chilli|,  Pepper, Treya, Nihilous, Sion, Furya i Gaya a takze |Bartuś, Zuzia, Kubuś i Majka|, Tuptus, Gwiazdeczka, Rafik i Miluś
gg:160418

Offline Balbinka

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Uzbierane migdały: 0
Sklad pokarmow szynszylowych
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Lis, 2004, 16:41 »
A może dobry by był Kubuś. W końcu daje się go maleńkim dzieciom.

Offline Magge

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 67
  • Uzbierane migdały: 0
Sklad pokarmow szynszylowych
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Lis, 2004, 19:54 »
Balbinka.. moze i daje ale ja swojemu zaczelam dawac jak juz przestal byc malenkim dzieckiem i zaczal jesc to co dorosli:P ale nie odbiegajac od tematu.. takie soczki sa slodzone - cukrem, konserwowane mimo wszystko bo nie ma szans zeby sok tyle stal , a nie wiem czy szynszylom by to sluzylo... z tego co mi wiadomo nadmiarcukru tez nie jest wskazany dla szynszyli.... juz lepiej im ususzyc marchewke i jablko i dac wody do popicia na lepsze im wyjdzie. Tym bardziej ze jak pisza w uczonych ksiazkach i jak widze po moich szylkach one wcale duzo nie pija.

Magge oraz |Chilli|,  Pepper, Treya, Nihilous, Sion, Furya i Gaya a takze |Bartuś, Zuzia, Kubuś i Majka|, Tuptus, Gwiazdeczka, Rafik i Miluś
gg:160418

Offline Madziara

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Sklad pokarmow szynszylowych
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Lis, 2004, 21:00 »
Hej:)..Magge:)Moja wrecz pochlania wode;)moze dlatego ze codziennie dostaje spora dawke skakania [owca_na_skakance]  :wink: ..czasami wpadnie tylko do klatki lyknac co nieco i dalej:) ;D a jeszcze jak sa jacys znajomi to nie daje za wygrana [jestem_kwiatkiem]  :wink:  :mrgreen: ...ale wracajac :soczek:wydaje mi sie ze z tym cukrem masz racje :wink: tylko slyszalam tez ze niektorzy podaja herbatke wlasnie slodzona :tak: ....ale chyba ne bede ryzykowac:)przyzwyczailam Czikatu do wody...i sprubuje z tymi herbatkami jednak :wink: soczki zostawie sobie :wink: ...a co do miety to kiedys podalam jej i smakowalo:)czyli moze od czasu do czasu sprubuje :D ...
pozdrawiam madzia&czikatu :mrgreen:

light my candle;)

Offline Balbinka

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Uzbierane migdały: 0
Sklad pokarmow szynszylowych
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Lis, 2004, 21:22 »
Macie świętą rację, a ja - przyszły technolog żywności powinnam się wstydzić  [gilotyna] No ale na szczęście ja Bisiulce nie dałam Kubusia i mam nadzieję, że nikt mnie nie posłuchał.

Offline Madziara

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Sklad pokarmow szynszylowych
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Lis, 2004, 22:41 »
Balbinko :lol: ...nie ma co:)w koncu uczymy sie na "bledach" :wink: ...ale grunt ze dochodzimy do wspolnych wnioskow:) ;;) ...przyznam Ci sie ze ja tez mialam czasami nieodparta ochote podac Czikatu Kubusia :ups: oj kusilo :wink:  :mrgreen:  ;D .....tylko ja tak uwielbiam marchewke ze po prostu z lakomstwa jej nie dalam :wink:  :mrgreen:  ;D  :jezyczek: .........a tak serio to szkoda ze te kulki tak malo slodkosci moga zarzywac :roll: ....
pozdrawiam madzia&czikatu-tuptus-dzikuśśśśśśśśś :mrgreen:

light my candle;)

Offline Balbinka

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Uzbierane migdały: 0
Sklad pokarmow szynszylowych
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Lis, 2004, 23:20 »
Tak, błądzenie jest rzeczą ludzką, jednak taki błąd może bardzo dużo kosztować.
A moja Bi znowu dostała biegunki  :cry: Ona tak jakoś regularnie co miesiąc dostaje, pewnie to przypadek, ale tak wychodzi. Tym razem to po tych różyczkach (chyba), ale po czym były tamte, to nie mam zielonego pojęcia  [nie_wiem] Muszę jednak posłuchać weterynarza i nie wciskać malutkiej żadnych smakołyków  [becze]  Biedne maleństwo  :(

Offline UnLe96

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 302
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zenobiusz i Orzeszek
Odp: Sklad pokarmow szynszylowych
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Sie, 2008, 19:19 »
czyli herbatka miętowa wchodzi w grę? Bo raz mu dałam to szybko to wypił... A była gorzka jak nie wiem!

Offline katakumby18

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sklad pokarmow szynszylowych
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Sie, 2008, 19:57 »
Moje kulki zanurzają czasami nosa w gorzkiej herbacie  - SAGA. moja mama ma taką duuużą szklanę (1,5 l) i zniej piją  [-chomik-] [-chomik-]

"Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli i robi, co chce. . to Cała Ja

 

Architekt (szynszylowych) wnętrz potrzebny od zaraz ;)

Zaczęty przez Gosix93Dział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3805
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2018, 23:33
wysłana przez Roedeer
19 paczek przysmaków szynszylowych.

Zaczęty przez AndreasDział AUKCJE i AKCJE

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 3798
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2005, 21:53
wysłana przez Piterek
spis szynszylowych karm.

Zaczęty przez dream*Dział Żywienie

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 90673
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2017, 23:21
wysłana przez ania.cionaka
Wynik zakupów szynszylowych ;)

Zaczęty przez patosDział Żywienie

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1732
Ostatnia wiadomość 29 Sie, 2010, 21:25
wysłana przez patos
SimplePortal