hypothetical
28 Mar, 2024, 23:39

Autor Wątek: Świnki morskie..  (Przeczytany 10936 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Olenka~~~~

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 22
  • Uzbierane migdały: 0
Świnki morskie..
« dnia: 13 Lis, 2004, 20:07 »
A może ktoś ma świnki morskie i chciałby o nich porozmawiać?????????
Ja na mikołajki będe miał szynszyla a narazie mam papugę falistą leona,
dwie świnki morskie gładkowłose myszka ( samiczka ) mama i norka córka myszki...

Ola Jeziorska

Offline Ebe

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Uzbierane migdały: 0
Świnki morskie..
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lis, 2004, 20:23 »
Olenko, jeśli chodzi o papużki zerknij na forum gosi  chyba że już jestes zarejstrowana ;;)

Świnke morską kiedyś miałam  :) , bardzo fajne zwierzatko (ale wtedy szylek nie było u nas). Reagowała na imie, a najbardziej na szelest siatki z zakupami...  :lol:

Offline emlcia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Uzbierane migdały: 0
  • Tusia + dwa nowe maluszki + jeden ślepy
Świnki morskie..
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Sty, 2005, 13:56 »
Ja też miałam kiedyś świnke morską rzeczywiście fajny z niej zwierzak, był ale moja mama ma na nie uczulenie i musieliśmy ją oddać. :(

Nędzny jest świat bez szylek i uczuć.

Offline marta1

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 84
  • Uzbierane migdały: 0
Świnki morskie..
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Sty, 2005, 11:17 »
a ja mam 3prosiaki. Jak tylko usłyszą szelest opakowania z jedzeniem od razu krzyczą

Offline becia

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 99
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Świnki morskie..
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Sty, 2005, 13:56 »
Kiedyś chciałam mieć świnkę, ale mając do wyboru: świnka albo szynszyla - wybrałam szynszylę ;)

Pozdrowionka! :)

Offline ewa i juz

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puniaczka, Pusia i Spajka zapamiętam na zawsze
Świnki morskie..
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Sty, 2005, 08:20 »
prosiaczki sa fajne tylko troszke bardziej "aromatyczne" niz szynszyle - moja znajoma ma swianiaczka jest piekny 3-kolorowy i ma potargane futro, piekne rozowe stopki i jest konkurencja do lisci z jabloni dla moich szylaczkow (czasem knurkowi cos odpale - a niech sobie podje a co)

życie jest piękne - dalej tak uważam

Offline Ryba

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 12
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • samczyk Gufer i Samiczka Keyti
Świnki morskie..
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Sty, 2005, 18:52 »
Ja mam swinke Kube i szylka Gufera  .Gufer ciagle sie czestuje Kuby jedzeniem jak niechce wracac do swojej klatki.Dosyc smiesznie to wyglada .I zyja w calkowitej zgodzie. :)

mmagda_a

  • Gość
Odp: Świnki morskie..
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Lis, 2007, 14:31 »
hej! wiem ze to bardzo stary temat, ale chcialabym pogadac o swinkach, a po co zakladac nowy skoro juz taki jest ;p ja mialam 3 swinki, jedna (majka) umarla jak miala 7 lat, a gutek i cezary jak mieli po 3, i teraz juz nie moge wziac swinki, bo one tak krotko zyja a ja za bardzo to przezywam. ale i tak uwielbiam te zwierzatka :) uwazam ze maja ogromny potencjal ktorego wiekszosc ludzi nie dostrzega. osoby ktore kochaja swoje prosiaki rozumieja o czym mowie ;)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Świnki morskie..
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Lis, 2007, 15:25 »
Ja też miałam w swoim życiu 3 świnki morskie.
Pierwszą dostałam jeszcze jako małe dziecko, niestety wtedy medycyna nie była tak rozwinieta jak teraz a zwierzątko dostałam chore, z robaczycą. Odeszła ode mnie w ciągu miesiąca czy dwóch. Potem dostałam kolejną świnkę Pusia. Pusio był samczykiem, w biało czarne łaty, o krótkowłosym, gładkim futerku. Jakiś rok po tym lub dwa zakupiłam dla niego towarzystwo, piękną samiczkę rozetkową o umaszczeniu beżowo brązowym i średniej długości futerku (niestety świneczki zamieszkiwały osobne klatki, bo z powodu jego choroby nie chcieliśmy ich rozmnażać). Pusio żył 12 lat. Tak 12. Odszedł odemnie w pierwszych latach mojego liceum. Całe życie cierpiał na wrodzoną łamliwość przednich zębów i wtedy też lekarze nic nie umieli poradzić, żadnych witamin, leków, nic. Przez całe życie kroiłam mu wszystko w paski, jabłko, marchewkę, ogórki, wszelkie świeżynki a on umiał sobie te paski wciągnąć na tylne ząbki i przeżuć. Gwiazdka przeżyła u mnie 9 lat. Odeszła z powodu "błędu" lekarskiego na moich rękach. Pojechaliśmy a przegląd tylnych zebów, ponieważ świnką opiekowała sie moja mama, kiedy ja chodziłam do liceum w Krakowie, nie mogłam jej zabrac ze sobą, bo babci pies nie tolerował wszelikch zwierzątek i mógł ja zagryźć. Świneczce zrosły się tylne zęby i powstał tzw. most. Lekarz chciał jej to usunąć, ale była już wiekową świnką i przesadził ze środkiem usypiającym. Moja Gwiazdeczka umarła w moich dłoniach. Wśród tłumu gapiów, bo taki to był wet gdzie zero prywatności, drzwi otwarte, "kibice i doradcy" w drzwiach... bardzo przeżyłam jej odejście i obiecałam sobie, że już nigdy ani pół małego zwierzaczka w domu, bo za bardzo przeżywam ich śmierć..i wytrwałam w tym postanowieniu trzy lata.

Po tym czasie zaczęła się moja przygoda z szynszylami. Byłam, szczęsliwa, że one tak długo żyją. Niestety, ale kuleczki również od nas odchodzą kiedy nie jest im to pisane :(
« Ostatnia zmiana: 23 Lis, 2007, 17:16 wysłana przez Mysza »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Katrin

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Pajacyk
Odp: Świnki morskie..
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Lis, 2007, 16:01 »
Ja jako dziecko miałam cztery prosiaki były u mnie 2 lata dostałam je jako siedmioletnia dziewczynka, jeden świnek Trotek umarł nie wiem daczego, nie pamietam przezyłam to strasznie (wizyty u psychologa płacze lamenty )  Rodzice kiedy wyjechałam na wakacje aby zapobiec w razie czego podobnym sytuacją oddali świnki mojej kuzynce a mi powiedzieli że swinki już dorosły tak jak mój brat i wyprowadziły sie z domu tak jak i mój brat i że taka jest kolejność rzeczy :/

"Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, ale patrzeć razem w tym samym kierunku...[serduszko]"

Offline AB-BA

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Misia i Pusia
Odp: Świnki morskie..
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Lis, 2007, 11:54 »
Miałam jako dziecko żółwie, świnki morskie i papugę :)
Ale jakoś nic nie pamiętam oprócz tego, że tylko świnki morskie były wychowane ;););) :D

Nie ma to jak szylka :)

mmagda_a

  • Gość
Odp: Świnki morskie..
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Lis, 2007, 19:07 »
moj cezarek tez zdechl jak mial operacje trzonowcow. juz sie obudzil, wet rozmawial z rodzicami przez telefon, zajrzal do niego a on juz nie zyl :((( mysza: to niekoniecznie jest tak ze twoja swinka umarla przez blad lekarza . wet ktory operowal czarusia wczesniej powiedzial ze podawanie narkozy gryzoniom jest ryzykowne,nigdy nie wiadomo co sie wydarzy, to sa bardzo delikatne zwierzatka. ale za to jakie zdolne... gustawa nauczylam wskakiwac na fotel, po prostu jak ktos na nim siedzial a on chcial sie wbic na kolana to se wskakiwal :D biegal po mieszkaniu, siedzial na swoim miejscu w salonie razem z cala rodzina :) mial zepsuta klatke, byla wiazana sznurowadlem na kokardke, a on umial ja rozwiazac i wtedy przybiegal tam gdzie byl jakis czlowiek i sie cieszyl

Offline Solange

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik
Odp: Świnki morskie..
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Gru, 2007, 19:01 »
Również miałam świnke morską - krótkowłosa dwubarwną. Niestety, za kilka dni minie drugi rok od jej śmierci.
Trudno powiedzieć ile miała lat. Dostałam ją jako małą, ale mogła mieć ok. rok. U mnie przeżyła ok. 5 lat.
Została uśpiona od razu po świętach, ponieważ miała sparaliżowany cały jeden bok, tylne kończyny bezwładnie ciągnęła za sobą. :(
Oczywiście wczesniej był kontakt z wetem. Codziennie musiałam ją smarować jakimś płynem, ale to wcale nie pomagało. Z każdym dniem było coraz gorzej. :(

betty421

Offline jelonekiniuchaczek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 314
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Książę Niuchacz...śpij, skarbie*
Odp: Świnki morskie..
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Gru, 2007, 18:23 »
Nie mam świnki, ale uważam, że są bardzo sympatyczne. nie rozumiem jednej rzeczy: jak świnka morska może być myszką i norką? :D Nie wiem, o co chodzi :D

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. (Augustyn z Hippony)
Mania wsr hrw - niech rośnie, niech się rozwija...

mmagda_a

  • Gość
Odp: Świnki morskie..
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Gru, 2007, 19:10 »
ja chyba tez nie wiem o co chodzi, wgle co to za stwierdzenie ze swinka jest myszka i norka, skad ty to wziales?

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Świnki morskie..
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Gru, 2007, 20:17 »
to są imiona świnek z pierwszego posta Olenki~~~, ale czytacie pfff... :p
Normalnie imiona,
matka świnka: Myszka
i jej córka, tez świnka: Norka ha ha ha aaaaaahhaaa i hi hi hi hiiiiiiii..... :D

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline jelonekiniuchaczek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 314
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Książę Niuchacz...śpij, skarbie*
Odp: Świnki morskie..
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Gru, 2007, 11:46 »
UUUppss.... Imiona....Ale ze mnie gapa...Ale zaraz: były napisane małą literą! :D AHAHA!!

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. (Augustyn z Hippony)
Mania wsr hrw - niech rośnie, niech się rozwija...

Offline Kazik_xD

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kazik
Odp: Świnki morskie..
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Lut, 2008, 10:07 »
mialam gladkowlosa rasy albinos, od poczatku byla z niej wredna jedza... potem miala mlode (3 :D) a z uplywem czasu stawala sie coraz bardziej lagodna, spala z nami w lozku, przychodzila do kuchni po jedzonko XD itp. Niestety we wrzesniu zdechla... miala prawie 8 lat :(

mmagda_a

  • Gość
Odp: Świnki morskie..
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Lut, 2008, 10:37 »
:( szkoda swineczki... ja mialm rozetke we wszystkich kolorach, angorke czarno biala z brazowymi wloskami na nosie, a nie pamietam jaka byla najstarsza

Offline Minerwa

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Świnki morskie..
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Sie, 2014, 23:15 »
Chyba muszę rozważyć nowy wątek o moim zoo. :-P
Miesiąc po drugiej szynszyli mojej matce zachciało się świnki morskiej w miejsce mojego kochanego chomiczka. Ma na imię Krysia, na razie jest dość bojaźliwa, ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: Świnki morskie..
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Sie, 2014, 08:37 »
Jaka słodka :love:

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline junoo

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 672
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ Rajtek, Szyszka i (To)Fiśka ♥
Odp: Świnki morskie..
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Sie, 2014, 13:12 »
Śliczna Krysia :)
ja niestety mam uczulenie na świnki morskie :c
szkoda, są takie urocze

Offline Amber Chinchilla

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Świnki morskie..
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Sie, 2014, 15:37 »
Słodka  [-chomik-] Też mam świnke (ma na imie Melania) jest uroczym żarłokiem  [zakrecony2]

Offline Minerwa

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Świnki morskie..
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Sie, 2014, 22:25 »
@Amber Chinchilla , a jak było z oswajaniem Twojej świnki?

Offline Amber Chinchilla

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Świnki morskie..
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Sie, 2014, 06:56 »
Bardzo łatwo. Oczywiście na początku była przestraszona, siedziała w klatce w jednym miejscu i nasłuchiwała. Ale już na drugi dzień kiedy ją głaskałam zaczynała nieśmiało kwikać lub chodzić po łóżku. A potem to już sama zasypiała mi na rękach.  [taniec] Sama nauczyła się ( i to dość szybko ) że na siku należy wrócić do klatki.  [viva]

 

Czy szynszyla może jeść karmę dla świnki morskiej?

Zaczęty przez LolekDział Żywienie

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3198
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2008, 21:17
wysłana przez dream*
Dieta szynszyli i świnki morskiej

Zaczęty przez RukolaDział Nasze zwierzaki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3516
Ostatnia wiadomość 17 Wrz, 2015, 22:18
wysłana przez Rukola
Podłoże dla świnki morskiej :)

Zaczęty przez JulkanulkaDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 5172
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2016, 18:59
wysłana przez Julkanulka
szynszyle i inne gatunki: psy, szynszyle i koty, świnki morskie, koszatniczki, króliki...

Zaczęty przez cappuccinoDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 80654
Ostatnia wiadomość 02 Sty, 2017, 08:39
wysłana przez Rukola
chomiki króliki i świnki morskie i oczwiście szynszyle

Zaczęty przez szynszylek13Dział Nasze zwierzaki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1274
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2010, 13:10
wysłana przez mimi10
SimplePortal