24 Kwi, 2024, 12:12

Autor Wątek: Sklep zoologiczny w Arkadii  (Przeczytany 7442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agacik

  • Gość
Sklep zoologiczny w Arkadii
« dnia: 09 Gru, 2004, 21:27 »
Muszę popsioczyć na sklep zoologiczny w Arkadii. Na początku listopada zamówiliśmy tam białą szynszylę, miała wtedy dwa tygodnie i miała być do odebrania w styczniu, kiedy osiągnie dojrzałość. W grudniu zadzwoniono do nas, że mała jest już do odebrania, co według naszych obliczeń wskazywałoby, że maluch ma nie całe dwa miesiące. Poganiano nas z odbiorem a muszę dodać, że zadzwonili w sobotę o 20 a my niezmotoryzowani nie za bardzo mieliśmy jak maluszka zabrać, więc z samego rana nastepnego dnia wybraliśmy się po szyszkę. W oddzielnym pomieszczeniu czekała na nas mała istotka, która gabarytami przypominała owszem 3 miesięczną szylkę. Po wzięciu malucha na ręce okazało się, że mała jest strasznie chuda, ma biegunkę i strasznie poranione uszka :(. Serca nam się ścisnęły jak zobaczyliśmy ten obraz nieszczęścia i rozpaczy, ale zdecydowaliśmy się na kupno tego maluszka (no jak mogliśmy zostawić ją w sklepie to było by nie ludzkie). W sklepie zwróciliśmy uwagę sprzedawcom na stan szynszyla skwitowali to, że zwrócą uwagę hodowcy a jak mała by umarła to mamy przynieść jej ciałko i rachunek to nam zwrócą pieniądze :x. Po dokładnych oględzinach w domku okazało się, że mała ma dziury w uszach i ma na nich odciski zębów, do tego ma całe futerko osiusiane najprawdopodobniej przez szynszyla, z którym była w klatce. Nie wiem, co działo się z nią u hodowcy i chyba nie chce wnikać, bo bym kogoś przetrąciła za nią:(.Chociaż jest niesamowicie przyjaźnie nastawiona do naszych szynszyli pomimo krzywd jakich doznała od swoich pobratymców. Mała ma wycieki ropne z uszka czeka nas sesja wizyt u weta i próba ratowania jej. Pomimo tego wszystkiego, co ją spotkało jest niesamowicie ufna cierpliwie znosi zabiegi pielęgnacyjne, nie fuka i nie gryzie, do tego ładnie je :D i zaczęła reagować na imię "Lady”, bo tak została nazwana:). Malutka do tego nie jest strachliwa. Mój post ma na celu ostrzeżenie was przed tym sklepem, nie wiem jak wygląda sprawa reszty zwierząt, ale sam fakt naszej Lady daje do myślenia i budzi u mnie mordercze zamiary. Przepraszam za długi wywód, dzieki niemu dałam upust swojej złości na bezmyślność ludzką, mam nadzieję, że znajdę u was zrozumienie.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Sklep zoologiczny w Arkadii
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lip, 2007, 12:55 »
odpowiedź trochę po latach, ale trudno.

Widzę że sklep w Arkadii od zawsze miał takie podejście do zwierząt,a myslałam że dopiero niedawno tak im się zrobiło. Znajomi kupili już 3 zwierzęta w tym sklepie (fretkę, królika i szczura) i każde po miesiącu zdechło. kiedy kupowali je to były w opłakanym stanie, podobnym do tego który tutaj opisała Agacik. Obiecywali to samo, że jak zdechnie to przynieść rachunek i oddadzą kasę, a jak przyszło co do czego to ich zaczęli straszyć policją bo zwierze jest zaniedbane i zapewne zdechło ze względu na złe traktowanie.. Często zwierzaki są trzymane razem (np. królik z fretką... ) w dodatku w warunkach dla nich nieodpowiednich(szynszyle w akwarium  :? ) Chciałabym wszystkich przestrzec przed tym sklepem i zachęcić do bojkotu - ja nigdy tam nie kupię jedzenia ani nic innego dla moich podopiecznych, nie będą zarabiać na mnie ludzie tak okrutni dla tych bezbronnych zwierzaków. O.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Sklep zoologiczny w Arkadii
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lip, 2007, 20:04 »
nie straszcie, ja tam kupiłam swojego Filipka, prawda, miał nie za ładne futerko ale za to teraz jest ślicznusi :) no i miał pare śladów po ugryzieniach na uszkach {takie tyci tyci i dawno zagojone} ale wcale w takim tragicznym stanie nie był. :)
ile kosztowała Cie ta szynszyla biała? Ja własnie tam widzialam taką za ponad 3OOzł :) dorosła była i miała żółtawy pysk - jakby nie do konca była biala :| pewnie oddali ją tam z fermy bo nie spełniała wymogów. :\ a w warszawskiej hodowli biała szylka kosztuje 2OOzł :) {dziś się dowiadywałam} Trzeba było wziąść stamtad, to moglabys sobie wybrac zwierzaka :)
i w ogóle e tam, jakby mi 3 zwierze zdechło kupione w jakims sklepie to bym już tam nie kupowała. Ale prawda jest taka, że teraz wcale tak źle tam nie jest chociaz faktycznie długo się nie zajmuja tymi zwierzakami: jak kupowalam Filipa to pytalam o jego charakter - w mniejszych sklepach znaja charaktery swoich zwierząt, a tam odpowiedzieli mi, ze nie znaja bo nie maja czasu sie z nimi bawic.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Sklep zoologiczny w Arkadii
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lip, 2007, 15:09 »
Dream - a zwróciłąś uwagę na ceny ? :-) Arkadia niestety jest mooocno droga :-) ... Ja też tam bywam - ale to wyłącznie przy okazji innych zakupów (moi rodzice mieszkają przez płot i tory obok Arkadii - hehe)
Niestety - kilka razy zdarzyło mi się porozmawiać z obsługą tego sklepu i zwykle jest ona strasznie "przypadkowa' tzn. nigdy nie trafiłem na tą samą osobę ... podejrzewam że rotacja ludzi jest bardzo duża a co za tym idzie - nikt nie przykłada tam się do pracy ...
No niestety - sieciowy sklep w molochu nastawionym na weekendowych odwidzajacych. :-/

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Sklep zoologiczny w Arkadii
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Lip, 2007, 15:23 »
zwróciłam, np. standard u hodowcy warszawskiego kosztuje 100zł, ja płaciłam 120, a fioletowe szynszyle czy białe są tam prawie 2x drozsze niż u hodowcy, podobnie z roznymi rzeczami jak domki czy piasek. Tak naprawdę gdybym wcześniej orientowała się co i jak to kupiłabym szynszyla na fermie, tam przynajmniej jest gwarancja zdrowego, można wybrać sposrod wielu zwierząt (ja miałam do wyboru raptem z 2ch) chociaż i tak nie zaluje bo Filipek jest kochany :) Ogólnie w kakadu jest drogo, nie tylko w arkadii ale i na targówku (chociaz tam mają czarne aksy w ceie standarda - co wynika z niekompetencji sprzedających - ale to tez o czyms swiadczy) no i duży wybór różnych karm (np. vitakraft dla małego szczyla i dla szczyla seniora) ja ogólnie preferuję małe prywatne sklepy zoologiczne, w moim prowasdzą nawet hotelik dla zwierząt, zawsze doradzą i chwile pogadają, i są bardziej elastyczni :) no już nie mówiąc o tym, że lepiej znają swoje zwierzęta. no i ceny są niższe.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: Sklep zoologiczny w Arkadii
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Lip, 2008, 14:45 »
Ja sklep w Arkadii wspominam miło
Kupiłam tam swojego szylka, owszem drożej niż u hodowcy ale jestem zadowolona
Przed zakupem pani na moją prośbę strzeliła mi niezły wykład na temat opieki nad zwierzakiem, ja nie miałam o tym za dużo pojęcia a jej rady bardzo mi sie przydały, później okazało sie że ona w domu tez ma takie śliczne kulki stąd pewnie tyle o nich wiedziała ;-)
Pomogła mi dobrac klatkę i wszyskie gadżety do klatki, smakołyki, jedzonko i co najważniejsze nie bya jakaś nachalna ani nie wciskała mi najdroższych rzeczy
Bo wcześniej byłam w innym sklepie bodajże na targówku i tam babeczka wciskała mi klatkę za 1000 zł mówiąc że tylko taka może być
Rozumiem że im większa tym lepiej żeby szylek miał swobodę ale nie popadajmy w paranoję
Ogólnie sklep na targówku nie zrobił na mnie wrażenia, obsługa jakoś tak mało pomocna, nie miał kto ze mną porozmawiać, a w arkadii było na prawdę fajnie

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Sklep zoologiczny w Arkadii
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Lip, 2008, 15:06 »
hyhy, a ponoc targówek miał opinię, że ma najlepsza obsługę - najbardziej fachową i kompetentną i w ogóle ochy i achy ;) tak mi się kolega chwalił :P btw nie wiem jakim cudem Ci ludzie z arkadii jeszcze znajdują czas na rozmowy z klientami ;)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: Sklep zoologiczny w Arkadii
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Lip, 2008, 15:16 »
Może to mój urok osobisty ;-)
Nie no żartuję oczywiście
Ale na Targówku na prawdę nie zrobili na mnie najlepszego wrażenia
Czasem ktoś z doskoku do mnie podszedł, ale tak złaski na uciechę bo po prostu koło mnie przechodził i go zaczepiłam ;-/
Banda próżniaków była chyba na tej zmianie co ja się wybrałam na zakupy, no i niemiłe wrażenie zostało

Offline karmelka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tosiaczek i Zuzalka :)
Odp: Sklep zoologiczny w Arkadii
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Lip, 2008, 22:46 »
a mi się zawsze wydawalo,ze wlasnie w tych sieciowych zoologach jest drogo dosc,ale juz taniej niz w malych sklepach zoologicznych. no i wiekszy wybór. w sumie kakadu nie jest juz az tak drogi jak jakies twoje zoo czy jak sie to tam zwą.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Sklep zoologiczny w Arkadii
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Lip, 2008, 23:13 »
hm, bo sklepy sieciowe robią duże zamówienia więc siłą rzeczy mają taniej wszystkie produkty - no i tym samym mogą mieć taniej niż w małych sklepikach. choć nie powiedziałabym żeby było to tanio - np. zupełnie nie konkurencyjnie w porównaniu np. ze sklepami internetowymi - choć wiadomo, te zwykle nie płacą za obsługę klienta, czynszu za lokal w jakimś 'popularnym' miejscu itp itd.

ja tam mam mieszane uczucia co do kakadu. ale nie wiem czy bardziej in plus czy in minus, po prostu.


Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline gagat83

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bentley & Basia
Odp: Sklep zoologiczny w Arkadii
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Lip, 2008, 11:28 »
nigdy nie zapomnę jak kakadu otwierało najwiekszy sklep na targówku koło biedronki akurat byłam przypadkowo na otwarciu i była tam ponoć jakaś telewizja, wiecie że stałam przy kasie ponad 3 minuty czekając na obsługę a dwie siksy stały za ladą i się pindrzyłyrozmawiając ze sobą  że jest telewizja. poprostu zgroza

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Sklep zoologiczny w Arkadii
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Lip, 2008, 12:01 »
niby sklep zamawia dużo i wogóle powinno być taniej,ale vitakraft special z ok.13zł skoczył na 18 za pudło. Przy tym ile kule wcinają, to z kieszonkowego robi różnicę...

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline katakumby18

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sklep zoologiczny w Arkadii
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Lip, 2008, 15:44 »
Moich kulek nie kupowałam w zoologicznym, ale polecam Kakadu na Wileniaku.

Bardzo często kupuje tam, piasek, wapienka i inne rzeczy dla szynszyli i nie tylko.
Polecam również duże Kakadu przy Targówku mają bardzo duży wybór:)


Pozdrawiam

"Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli i robi, co chce. . to Cała Ja

 

"Sklep" zwierzakoweranczo

Zaczęty przez namirudeidiDział Sklepy

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3001
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2014, 10:38
wysłana przez namirudeidi
POZNAŃ - sklep z jedzonkiem i hodowla - Oborniki

Zaczęty przez IskaDział Sklepy

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3702
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2011, 21:20
wysłana przez Kaoriu
Sklep firmowy

Zaczęty przez uszynszylaDział Sklepy

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2216
Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2015, 18:26
wysłana przez uszynszyla
Sklep internetowy Planeta Zoo.

Zaczęty przez dream*Dział Sklepy

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4114
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2013, 17:22
wysłana przez wielkarenia
sklep animall.pl - Bydgoszcz

Zaczęty przez aguDział Sklepy

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3578
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2016, 14:25
wysłana przez dream*
SimplePortal